• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

Szia!
A V3 tetszetős! Van még köved? Ha igen törj közepes és apró darabokat és szórd meg a nagy kövek lábát, sokkal jobban visszaadja a hegység érzését, nem lesz olyan mintha 3 kőből állna az egész.
A bal felső kisebb kövekből a legnagyobb kivételével a többit cserélném valami karakteresebbre (a nagy az állat és jó a textúrája is) és nagyobbra ha van. Amikor visszateszed őket próbáld mélységében is kicsit kuszábban rakni a köveket, hogy ne legyen ennyire lineáris. Próbálj egyenes vonalak helyett ilyen kígyózó vonalban építkezni sokkal természetesebbnek hat a végén. Tudod, mint a társastánc tanfolyamon egy előre egy hátra, csak a lendítést hagyd ki :D.
Amúgy tetszik, ügyes vagy! ;)
 
Apró lépésekben haladok. Vízgyár megy. Kávé finom :). Párásító nem szór vízkövet a levegőbe, hogy mindent fehér lepel borítson.

Vettem TDS mérőt, és ha még nem kertészkedhetem, végeztem egy kisérletet.

218 - 124 - 23

Lehetne feladvány is, hogy mi ez a számsor. De inkább leírom. Csapvíz - kancsós víztisztító( B betűs gyártó) - RO víz.

Szerintem örülök...csak már nagyon türelmetlen vagyok. ( hátha olvassa az asztalos, aki a bútort készíti :) )
 
Nagyon szép köveid vannak. A legelső összeállítás nekem jobban bejött. A hátsó kis hegy csúcs újra tervezésével. Viszont ami kicsit idegen volt számomra az az volt hogy a vonalak nem követték egymást ami szerintem fontos, hanem megtörtek. A természetben az üledéki, vagy vulkanikus rétegződési vonalak, ha nem is mindig vízszintesek, de végig futnak. Lehet ha ezt mohával vagy bármi növénnyel kívánod takarni ez nem szembetűnő.
 

Attachments

  • 20170205_090948.jpg
    20170205_090948.jpg
    160.2 KB · Megtekintések: 3
Nagyon szép köveid vannak. A legelső összeállítás nekem jobban bejött. A hátsó kis hegy csúcs újra tervezésével. Viszont ami kicsit idegen volt számomra az az volt hogy a vonalak nem követték egymást ami szerintem fontos, hanem megtörtek. A természetben az üledéki, vagy vulkanikus rétegződési vonalak, ha nem is mindig vízszintesek, de végig futnak. Lehet ha ezt mohával vagy bármi növénnyel kívánod takarni ez nem szembetűnő.

Nagyon köszönöm a hozzászólásod. Értem, amit mondasz. Teljesen jogos, csak, hát nehéz :), mélység, aranymetszés, arányok, vonalak, méretek, fényképezhetőség, életben is szép legyen, ne csak képen...stb.

--- és ez még csak a hard scape a konyhában, nem lehet beállítani az emelkedés néhány kilo rizzsel, törölközök tömködésével, úgy ahogy majd az akváriumban a talaj adja.

De sokat segítettél, hogy erre is figyeljek.

zs
 
Közben gondoltam egy nagyot, és egy unalmas webkonferencia alatt, kicsit rajzoltam, bután Paintben, a Photoshop nem céges alkalmazás...
mi lenne, ha áttenném a nagy követ balra, és kialakítanék egy U formát, vagy V, mindegy. Az AGA-nál nagyon azt látom, hogy ezek az elrendezések azért szép számban vannak Top10-ben, és igazuk van, nagyon "szem-fogó", ahogy a művelt kínai mondja...

20170207_212956_terv.jpg
 
Nagyon köszönöm a hozzászólásod. Értem, amit mondasz. Teljesen jogos, csak, hát nehéz :), mélység, aranymetszés, arányok, vonalak, méretek, fényképezhetőség, életben is szép legyen, ne csak képen...stb.

--- és ez még csak a hard scape a konyhában, nem lehet beállítani az emelkedés néhány kilo rizzsel, törölközök tömködésével, úgy ahogy majd az akváriumban a talaj adja.

De sokat segítettél, hogy erre is figyeljek.

zs
Azért nyugtasd meg magad, hogy a meglátásod rendkívül jó. Indításnak ilyen követ kiválasztani, és az első elhelyezésnél ilyen koncepciót produkálni,? A hobby gazdagságát bővíted. Emlékezetes napló lesz én már látom. (y)
 
Azért nyugtasd meg magad, hogy a meglátásod rendkívül jó. Indításnak ilyen követ kiválasztani, és az első elhelyezésnél ilyen koncepciót produkálni,? A hobby gazdagságát bővíted. Emlékezetes napló lesz én már látom. (y)

a kövek kiválasztásánál elvitathatatlan érdeme volt danyi03 mesternek a GA-ban, ezt a napló elején meg is köszöntem neki, mert azon kívül, hogy ők jó kereskedők ( értsd már mindent "rámsóztak" :) ), igazán segítőkészek is.
 
na csak nem tudom elengedni a jobb oldalt, ahhoz csak alul mertem nyúlni. viszont a másik oldalon tekertem megint...kezdem már magam is unni ( elnézést az unalmas naplóért), és az asszony még haza se ért, ha megint meglátja, hogy azért jöttem haza influenzára hivatkozva, hogy megint a "köveimet rakosgassam", megnyúz :), na persze azért, mert ő is bele akarna szólni végre :)

a riszes zacskók szakadnak, a törölközők fogynak, de nem adom feeeeel


20170209_160045.jpg
 
ha röhögni akartok, egy röpke gondolat... a kabátról meg a gombról:

ha internetről rendelsz, nézd meg a termék méretét, ne csak a formát...akartam egy csiptetőt, hogy majd jó lesz vízcseréhez a 16/22 csövet rögzíteni...

20170209_150843.jpg 20170209_150900.jpg

csak a méret mégis számít...
 
Sziasztok,

gondolom minden olvasót elvesztettem, azt a kettőt is...

Várni kellett a bútorra ( időben elkészült, csak én voltam türelmetlen, és korán indítottam a naplót), aztán jól kitaláltam, hogy majd mindent lelkesen dokumentálok. Dobozok összkép, dobozok külön kép, bla-bla...
Na ebből semmi nem lett, az egyik gyereknek tüdőgyulladása, a másiknak közben fül...és itt áll hegyekben a cucc. Már a második éjszakám fog rámenni, de igyekszem szép lassan, mert állítólag a kapkodás az igazi ellenség, na és tudom, az alga, de az még hol van, azaz ne legyen sehol.

Tehát nem lett sok fotó, nem lett time lapse, ahogy az ügyetlen kezdő épít, stb. csak karikás szemek, két beteg gyerek, és egy félig kész valami.

... de egy képet ideteszek, hogy leginkább magamat életben tartsam, hogy van remény. Köszi, ha benézel, nem tudom, majd valamikor jövök részletekkel, technikával, stb. bal oldalt azért egy kis árulkodó jel ott maradt...tudom, kis kövek, tudom, még nincs kész, most lemegyek és az utcán nekiállok követ törni, fognak nekem örülni...

bocs, a kép mobilos, és a derekamat már nem érzem, így a szög se lett jó.

20170225_172405.jpg
 
A bal oldalt szerintem se az igazi. A jobb oldalon szépen jobbról balra tartanak a mintázatok a köveken (talán az alsó követ még megdönthetnéd, hogy még inkább egy irányba álljanak) de bal oldalt én még matatnék rajta picit, hogy meglegyen ez a mintázat lefutás (lehet bénán magyarázok:wacky:). Az ösvény pedig kicsit talán széles és egyenes, bár ezeken az apróbb kövekkel tudsz majd javítani :)

Remélem tudtam segíteni :)
 
Nekem tetszik mindkét oldal, a baj szerintem inkább az, hogy nem idomulnak egymáshoz. Nincs meg a mintázatok összetartó hatása, ezért amolyan hamis térérzet képződik.
Látom, hogy az elejétől fogva próbálsz ugyanazon a vonalon menni, nehezen engeded el az alap elképzelést. Gondolom tetszik ahogy összeraktad a köveket és nem érted, miért nem akar összeállni a kép :) Én is voltam így, sokat erőlködtem egy-egy csoporttal, hogy hozzáigazítsam a kép egészéhez. Ezért próbálok olyan tippet adni, ahol megmarad a két - jól összeállított - kompozíció, csak próbáljuk őket egymáshoz igazítani perspektivikusan:
Mi lenne, ha teljesen felcserélnéd a két oldalt? Így már meglenne a mintázatok összetartása - amennyiben magasságilag is megfelelően igazítod őket. Egy gyors képszerkesztéssel megcsináltam a műveletet, hogy lássuk az eredményt. Bocsánat, de nem szántam több időt a kép többi részének átrajzolására, nem hinném hogy lenne értelme hiszen a valóságban úgysem pontosan úgy lenne. Az ötlet szemléltetésére szerintem ennyi elég. Az ösvény továbbra is - szemből beláthatatlanul - átfuthatna keresztben a két csoport között.
 

Attachments

  • 20170225_172405b.jpg
    20170225_172405b.jpg
    130.9 KB · Megtekintések: 13
Először is elsőre ez bitang jó. Gratulálok! ;) (y) Másodszorra is tetszik, de ha mindenképp szőrözni akarnék, akkor azt mondanám, hogy a jobb oldali magas csúcsot tenném a bal oldal jobb szélére az ösvény mellé. Ez azért is előnyös lenne, mert a bal oldali rész a 2/3, a jobb pedig a kisebb alapterületű, 1/3 rész, ellenben ez adja a hangsúlyos köveket és elviszi a látványt jobbra. Ettől függetlenül nagyon tetszetős, amit építettél...:) ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére