• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valami scape....

Szép lesz ez, tetszik a scape! :) Kíváncsi vagyok, milyen lesz, ha megindulnak a növények.
Milyen állatkákat tervezel bele?

Köszi! Egyenlőre ami biztos az csak az algázók. Kb 10 Amano, 4-5 Oto. Vannak elképzeléseim, de azok még kuszák, próbálom majd illeszteni a látványhoz. Nekem egyenlőre még kihívás, hogy elengedjem a "halas gondolkodást", ezért próbálok tudatosan nem a szivemre, hanem az eszemre hallgatni :).
 
Szia nekem tetszik, amit alkottál. A "hardware" jó lesz [emoji4]
Ha szeretnél még növényeket itt van 1 pár:
- Taxiphyllum barbieri (fára + kőre)
- Microsorum pteropus (fára)
- Anubias Barteri v. Nana Petite (kövek közé)
Ezek csak példák.
Biztosan te is találsz szebbnél szebbeket.
Kiváncsian várom, hogy alakul tovább. [emoji6][emoji4]

Üdv: Ádám



Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Szia nekem tetszik, amit alkottál. A "hardware" jó lesz [emoji4]
Ha szeretnél még növényeket itt van 1 pár:
- Taxiphyllum barbieri (fára + kőre)
- Microsorum pteropus (fára)
- Anubias Barteri v. Nana Petite (kövek közé)
Ezek csak példák.
Biztosan te is találsz szebbnél szebbeket.
Kiváncsian várom, hogy alakul tovább. [emoji6][emoji4]

Üdv: Ádám



Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről


Köszönöm szépen!
Köszi a tippeket is, megfontolom.
 
A drop checker szerint kissé savasabb a víz, mint kellene, baciknak nem túl jó az elején.

Amazonia savanyít az elején elvileg, de nem tudom ez mennyire torzítja az eredményt.

Ha visszaveszem kicsit a CO2-t 1 bubi/sec-ről kb 1bubi/1,5 sec-re - mivel bivaly külső reaktorom van, ezért elvileg jobb a hasznosulás, mint belső diffúzorral- az elvileg segít, de félek, ha alullövöm a CO-2-t azt nem fogja szeretni a HC, viszont az alga igen.

Jelenleg nincs levegőztetés. Éjszakára érdemes lenne beállítani egy pumpát?

Mit gondoltok?
 
Gyanús lett a dolog, hogy a dc mindig ugyan azt mutatja függetlenül, hogy megye CO2 vagy nem. Rámértem csepegtetőssel és mást mutatott, kb semlegeset. Jobban megnézve a dc-t volt benne a víz és a levegő réteg találkozásánál egy hártya. Valszeg az egyik vízcserét követően került be valami kosz, így tudott kialakulni. Ezt kipucoltam és megjavult.....:) Ismét tanultam valamit.....

Ma 4 napos az aki, ezen jubileum alkalmából ismét lőttem pár képet:

https://www.flickr.com/photos/145074727@N03/shares/W03770

A növények mintha kezdenének alakulni....
 
Az algázó brigád bitang hatékonyan dolgozik, felülmúlták az elvárásaimat. 24 óra alatt eltakarították a látható alga nagy részét:)

Ez a kép tegnapi:

IMG_41041.jpg


Ez pedig a mai állapot ugyanarról a területről:wideyed::


IMG_42162.jpg
 
17. nap

- az algák teljesen eltűntek ezért felbátorodtam
- emeltem a világítási időt 7 órára és lejjebb engedtem a világítást (most 11 cm-re van a vízfelszíntől)
- emeltem CO2-ot kb 2 bubi/sec-re (némi bubizás kezd beindulni lámpaoltás előtt 2 órával)
- megvannak a problémás helyek ahol az amanok ráhordják az amazoniát a dekorhomokra, ide kis köveket tettem (és egyúttal szórtam le még a részletesség kedvéért). A következő vízcsere, takarítás után kiderül mennyire voltam hatékony....


IMG_42363.jpg
 
Helyzetjelentés 5. hét:

- Növények egészségesnek tűnnek. Végre a HC is (ami nem rohadt ki) elkezdett terjeszkedni és a mohák is magukra találtak.
- Zöld alga erősödik. Carbozom, fizikai eltávolítással egyelőre nem próbálkozom.
- Megjelent a zöld pont alga is itt-ott.
- Mértem foszfátot, tápozás előtt napi 3 ml Green Aqua Micro/macro mellett nullához konvergál... Lehet a Ceratopteris thalictroides szippantja el?
- Bekerült üveg be és kifolyó cső végre, így mindjárt más a látvány :)
- BUÉK!

IMG_425712.jpg IMG_427713.jpg
 
Nagyon kellemes a szememnek az összkép. Lehet hogy csak a hátsó stemek miatt, de @hnorbi Three Trees akváriumára emlékeztet. Az egyik kedvenc akváriumom volt, mikor ismerkedtem a fórummal. Tetszik ez a növény is az ilyen kialakítású akváriumokban, csak nem tudom melyik ő?
Hottonia palustris vagy Ceratopteris thalictroides? Apropó, nem találtam növénylistát a naplóban;)
Norbi, nálad melyik volt? (mindkettő szóba kerül a naplódban)
 
Nagyon kellemes a szememnek az összkép. Lehet hogy csak a hátsó stemek miatt, de @hnorbi Three Trees akváriumára emlékeztet. Az egyik kedvenc akváriumom volt, mikor ismerkedtem a fórummal. Tetszik ez a növény is az ilyen kialakítású akváriumokban, csak nem tudom melyik ő?
Hottonia palustris vagy Ceratopteris thalictroides? Apropó, nem találtam növénylistát a naplóban;)
Norbi, nálad melyik volt? (mindkettő szóba kerül a naplódban)

Nagyon ráhibáztál! ;) Sokat nézegettem hnorbi Three Trees-ét, mikor a layout-ot tervezgettem, hatással volt rá.

Akkor hiánypótlásként a növénylista :):

Glossostigma elatinoides
Hemianthus Callitrichoides Cuba
Hydrocotyle cf. tripartita
Vesicularia Dubyana Christmas
Ceratopteris thalictroides
 
Back
Oldal tetejére