• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

Helyzetjelentés:
- június közepén eltűntem egy hétre, közben beütött a kánikula, mire visszaértem eltűntek az akváriumból a garnélák.
:(
Kék neocardíniát időnként látok pár db-ot + 2 amano-t, de az árpádsávosok felszívódtak ... :( :(
29°c lett az akváriumban, természetesen rögtön elkezdtem hűteni, le is ment 27,5 re, de ez már nem segített.
A növények különben megvannak, a neonok is jól érzik magukat, csak a szegény gárdistáim ...
Szomorú történet de együtt érzek veled. Nekem is így járt kb 60-70 db. Hűteni kell nincs mese.
 
Nagyon szép kis nano ! A hátfal, meg, szerintem, rádob egy lapáttal ! (y)

Köszi.
Messze van még a széptől, ellenben stabil, több mint 1 éves és még nem kellett jelentősebben beavatkoznom.
(még a szűrőt sem tisztítottam, egyszer regeneráltam a Purigent)

A hátfalakért nem rajongok, de itt funkciója van, a szűrőházat választja el az akváriumtól és nem néz ki gázul, mint a legtöbb, szóval én megbékéltem vele, a garnélák meg imádják.
 
Köszi.
Messze van még a széptől, ellenben stabil, több mint 1 éves és még nem kellett jelentősebben beavatkoznom.
(még a szűrőt sem tisztítottam, egyszer regeneráltam a Purigent)

A hátfalakért nem rajongok, de itt funkciója van, a szűrőházat választja el az akváriumtól és nem néz ki gázul, mint a legtöbb, szóval én megbékéltem vele, a garnélák meg imádják.
Tényleg szép, olyan, minhta sziklafal lenne hátul . Az anubiasok, meg szépek ! (y)
 
Volt egy kis átalakítás, a bal első sarokból kikerült a túlnőtt anubias barteri nan, helyére a @Luigi13 -ék kertészetéből származó buce jött.

Ma amikor a RO-t hoztam a Ficánkából, egy brutál nagy buce nézett velem szembe a növényesből, jó áron volt tehát sajnos hazajött velem, a bal hátsó sarkot foglalta el.
A vízparaméterek rendben vannak, nagy változás már nem lesz, ha jól számolom 14 hónapja nem kellett drasztikusan hozzányúlnom az akváriumhoz.

nanoIMGP9795.jpg
nanoIMGP9796.jpg
nanoIMGP9799.jpg
nanoIMGP9832.jpg
nanoIMPG9801.jpg
 
Az akváriumba bekerült a Mostohagyerekből előre még egy bokor Buce, már nem tudom, hogy @eMZé -től vagy @Luigi13 -éktól származik.
Sajnos nem vettem észre a fekete szakáll? ecset? algát, remélem ezzel nem hurcoltam be a nano-ba ...

30%-os vízcsere ma colt, alga kapott carbo-t, de nem tudom nem lett volna jobb elvágnom a levelet...

A garnélák jól vannak, egy crs "megbabásodott" ...
 
ez pedig egy kabátka, azt hiszem, valamelyik Árpádsávostól:

View attachment 43641

Gratulálok a nanoakvádhoz, anon belűl is a CRS garnikhoz. Korábban én is próbálkoztam velük, sikertelenül[emoji20]. De még nem adtam fel, egyszer újra bele fogok vágni, csak most egy másik projektben vagyok benne (300 liter indítás). Szóval a 30 literesem jelenleg szinten tartás áldozata, tele szelektálaan RC garnélákkal...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére