• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

Anubiashoz inkább a vékony cérnát mondanám. Ahol ragasztod, ott elhal a növény. Moháknál ez nem akkora gond, mert visszanőnek viszonylag hamar, viszont az Anubias-nál kerülném a ragasztást.
 
ha kint van a fa akkor én is azt preferálnám, de berendezett nanóban nem olyan egyszerű kötözni...
Azt írta a használati, hogy nem csak mohákhoz jó, ezért próbáltam, de úgy tűnik tényleg nem az igazi.
 
Teljesen elkerülte a fórumnézegetős időszakomat a naplód.:cautious: Most viszont átfutottam az elejétől. Örülök, hogy segítségre leltél itt a fórumon és hogy a garnélák is jól érzik magukat. Remek képeket lőttél róluk is.(y) Ha szeretnél úgy "beidézni" valakit itt a fórumon, hogy értesítést kapjon róla, akkor használd a @-ot és kezd el írni a becenevét. Ezzel fel is kínálja majd a rendszer az illetőt. Pl. @nemjo ;)
 
Köszi.
Tényleg nagyon örülök nekik, jó választás volt, nem kényes állatkák.
A kis akva (és a segítő kollégák) sok dologra megtanított és bár nem egy versenyakvárium - viszonylag kis vesződséggel hozott életet a nappaliba.
Idézésért még egy köszi, megint okosabb lettem!
 
Nem tudom pontosan mennyi idős a kis kocka, kb 3 hónaposnak saccolom...
Volt egy kis "rendezés" :
A Ludwigia Palustris-t félbe vágtam és a levágott szálakat beültettem.
(közben felnőtt a felszín fölé)
Ettől üres lett a jobb oldal teteje és valahogy nem tetszik. További negatívum, hogy a blyxa-t kifötörtem az ültetéskor + felúszott még pár növény ...
szóval úgy tűnik azzal teszem a legjobbat, ha nem nyúlok hozzá ...

Mostani állapot:

nano P8507.jpg

érkezett egy új lakó is,
érdekes módon rögtön megtalálta azt az 1 cm2-t ahol van alga a talajon ...

nano amano P8509.jpg
 
Nem tudom pontosan mennyi idős a kis kocka, kb 3 hónaposnak saccolom...
Volt egy kis "rendezés" :
A Ludwigia Palustris-t félbe vágtam és a levágott szálakat beültettem.
(közben felnőtt a felszín fölé)
Ettől üres lett a jobb oldal teteje és valahogy nem tetszik. További negatívum, hogy a blyxa-t kifötörtem az ültetéskor + felúszott még pár növény ...
szóval úgy tűnik azzal teszem a legjobbat, ha nem nyúlok hozzá ...

Mostani állapot:

View attachment 21806

érkezett egy új lakó is,
érdekes módon rögtön megtalálta azt az 1 cm2-t ahol van alga a talajon ...

View attachment 21807
opsz, ez bemozdult és a mélységélesség is kicsi, lusta voltam tekerni a világításon, bocsánat akinek bántottam a szépérzékét!
 
Nagyon durván jó a szaglásuk az Amano-knak. :)
Ahogy beesik a kaja, már bepörögnek és észnélkül cikáznak minden felé. :) Próbáld ki ugyanezt összetört csigával. :D Durvák a kis drágaságok.

Viszont:
Jól látom, hogy megoldódtak az alga gondok? :) Ugye jól látom?! ;);)
 
Köszi.
Tényleg nagyon örülök nekik, jó választás volt, nem kényes állatkák.
A kis akva (és a segítő kollégák) sok dologra megtanított és bár nem egy versenyakvárium - viszonylag kis vesződséggel hozott életet a nappaliba.
Idézésért még egy köszi, megint okosabb lettem!
Minden akvarium verseny akvarium. Ha nem is nevezel de a verseny orok. Algakkal,az idovel, es lehetne sorolni. Kozben rengeteg tapasztalatot nyersz, es ez jo.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nagyon durván jó a szaglásuk az Amano-knak. :)
Ahogy beesik a kaja, már bepörögnek és észnélkül cikáznak minden felé. :) Próbáld ki ugyanezt összetört csigával. :D Durvák a kis drágaságok.

Viszont:
Jól látom, hogy megoldódtak az alga gondok? :) Ugye jól látom?! ;);)

Meg sosem oldódik teljesen - természetesen - de úgy tűnik kb. megvan az egyensúly a világítás-szűrés-tápozás terén ...
:)
 
Minden akvarium verseny akvarium. Ha nem is nevezel de a verseny orok. Algakkal,az idovel, es lehetne sorolni. Kozben rengeteg tapasztalatot nyersz, es ez jo.

Szabó Henrik 70/883-4940

Minél több időt töltök itt és minél több tapasztalt kolléga akváriumát van módom élőben látni, annál inkább szembesülök vele, hogy mennyi mindent nem tudok még ...
 
Minél több időt töltök itt és minél több tapasztalt kolléga akváriumát van módom élőben látni, annál inkább szembesülök vele, hogy mennyi mindent nem tudok még ...
Ez igy helyes. Egyszer csak azon kapod magad hogy siman megoldod magad. Nem sokra ra a kerdesekre mar tudod is a valaszt. Akit erdekel ez a hobbi az szivja magaba a tudast.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Jó rég nem jelentkeztem, de a kis nano ketyeg tovább.
A ludwigia Palustris eltávozott, az Alternathea Minivel egyetemben.
Az anubias petite időnként veszít pár levelet, de jönnek is az újak folyamatosan.

A Montecarlo hozza a friss - submers hajtásokat, terül, a régiek pedig felúsznak.
@dexkill -től kaptam fissit + valami salátát hátra, a garnélák szeretik.
Apropó garnélák, 10 CRS S érkezett újonnan a meglévő kékek mellé, úgy tűnik jól érzik magukat.
Még nem tudom merre tovább, de nagy baj nincs a medencével ...

a fotók - jó szokásomhoz híven - ismét csak kézből, magas érzékenységgel, jpg-ben készült szemetek, de egyszer tényleg megcsinálom majd rendesen!
0crs P3644.jpg 0crs P3657.jpg 0crs P3659.jpg 0crs P3713.jpg 0crs P3721.jpg
 
Nem értem az irigységet, ez még mindig csak egy közepes minőségű kép.
Amennyi segítséget én itt a fórumon kaptam már akvarisztikával kapcsolatban - sose fogom tudni viszonozni - és ez rád hatványozottan érvényes.
Szóval bármiben tudok - szívesen!
 
Üdv.
Ha lesz rá időd, leírhatnád, milyen objektívet használsz. Köszi
Szépek ezek a közeli képek.
 
Üdv.
Ha lesz rá időd, leírhatnád, milyen objektívet használsz. Köszi
Szépek ezek a közeli képek.

Szia,
semmi extra, egy kb 20-25 éves 2,8/50 es makrót.
A váz Pentax.
Magas érzékenységgel (1600-2000? iso) kézből.
Ez a kis kocka-garnélás nem igazán ideális, mert magasabban van a kelleténél, de nem kaptam máshol helyet a lakásban.
És ennek ráadásul még a színét is eltoltam, bár ez már raw-ból konvertált ...
 
Helyzetjelentés:
- június közepén eltűntem egy hétre, közben beütött a kánikula, mire visszaértem eltűntek az akváriumból a garnélák.
:(
Kék neocardíniát időnként látok pár db-ot + 2 amano-t, de az árpádsávosok felszívódtak ... :( :(
29°c lett az akváriumban, természetesen rögtön elkezdtem hűteni, le is ment 27,5 re, de ez már nem segített.
A növények különben megvannak, a neonok is jól érzik magukat, csak a szegény gárdistáim ...
 
Back
Oldal tetejére