• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

Visszaolvastam a naplódat. Sajnos ez több sebből vérzik. Az algásodás nem vészes könnyen orvosolhatod. Ismerem ezt a lámpát nem való ilyen akvárium fölé. Kell hoznod egy fontos döntést.Vagy low vagy high. Ez nagyon erős lámpa és bőven elég lenne ekkora akváriumra hightech-hez. Lowhoz nagyon erős. Ha ragaszkodsz a low-hoz folyamatosan vissza térő problémákba fogsz ütközni. A jelenlegi helyzetet úgy orvosolnám,hogy emelnék kb 30cm-t a világításodon. Ennél a lámpánál ne számolj wattot mert ezzel kvarcolni lehet. Vagy dimmeld le ha lehet.
 
Valóban high tech lámpa, de ha jól tudom, dimmelhető, tudod állítani a fényerejét. Én legalább felére dimmelném (ha jól tudom, az adatlap alapján a max fényereje 3000lumen körül van, neked 1200-1500 bőven elég lenne).

Az ideiglenes CO2-t nem támogatom. Szerintem nem jó ötlet. Akkor már inkább legyen véglegesen, de előbb gondold át, szükséges-e/érdemes-e.
Ha beteszed ideiglenesen amíg megszűnik az alga, de minden mást így hagysz, akkor nem szüntetted meg a jelenlegi kiváltó okot, így később gond nélkül visszatérnek ugyanezek a problémák.
Szerintem ha dimmeled a lámpát, az a zöld algát megoldja. Az ecset pedig szerintem a táp miatt lehet. Lehet, hogy túl sokat tápozol, lehet, hogy a halak mellett kevesebbre lenne szükség. Vízcseréket tartod? Heti 50%?
 
Mondjuk az az 5neon+3Oto nem kellene, hogy zavart okozzon a rendszerben. Kétlem, hogy többet piszkolnának, mint nálam a 11 galaxy+5Oto.
 
Visszaolvastam a naplódat. Sajnos ez több sebből vérzik. Az algásodás nem vészes könnyen orvosolhatod. Ismerem ezt a lámpát nem való ilyen akvárium fölé. Kell hoznod egy fontos döntést.Vagy low vagy high. Ez nagyon erős lámpa és bőven elég lenne ekkora akváriumra hightech-hez. Lowhoz nagyon erős. Ha ragaszkodsz a low-hoz folyamatosan vissza térő problémákba fogsz ütközni. A jelenlegi helyzetet úgy orvosolnám,hogy emelnék kb 30cm-t a világításodon. Ennél a lámpánál ne számolj wattot mert ezzel kvarcolni lehet. Vagy dimmeld le ha lehet.

Így is dimmelem kb 45-50%-ra.
De fogom és a világítási időt is csökkentem a jelenlegi 9-ről (fokozatosan)
Köszi!
 
Valóban high tech lámpa, de ha jól tudom, dimmelhető, tudod állítani a fényerejét. Én legalább felére dimmelném (ha jól tudom, az adatlap alapján a max fényereje 3000lumen körül van, neked 1200-1500 bőven elég lenne).

Az ideiglenes CO2-t nem támogatom. Szerintem nem jó ötlet. Akkor már inkább legyen véglegesen, de előbb gondold át, szükséges-e/érdemes-e.
Ha beteszed ideiglenesen amíg megszűnik az alga, de minden mást így hagysz, akkor nem szüntetted meg a jelenlegi kiváltó okot, így később gond nélkül visszatérnek ugyanezek a problémák.
Szerintem ha dimmeled a lámpát, az a zöld algát megoldja. Az ecset pedig szerintem a táp miatt lehet. Lehet, hogy túl sokat tápozol, lehet, hogy a halak mellett kevesebbre lenne szükség. Vízcseréket tartod? Heti 50%?

Dimmelem, neked is köszi!.
A Co2-től idegenkedem, nem iserem és nem vagyok precíz.
A vízcsere kevesebb - inkább heti 20 körül van, de az RO.
Kemény lenne különben a pécsi víz (27-28 nk)
Hagyjam az Excell-t?
 
Seachem Excelre gondolsz? Az mehet nyugodtan, szerintem napi 0,5ml körül.
Ha van fecskendőd, a napi adagot akvavízzel higítva (felszívsz a fecskendőbe 0,5ml-t, aztán teleszívod vízzel) leállított szűrő mellett mehet közvetlenül az ecsetalga fejére, azt nem szereti. Bebarnul, majd elpusztul tőle, ha jól csináltad. :) Ez mehet akár minden nap, az aznapi adag Excellel.
 
Az, igen!
két- három naponta szoktam adagolni 2 ml-t.
De nem fecskendővel, hanem a kifolyóhoz öntöm direktben
Lehet, hogy sok?
 
Önmagában sok.2-3 napra lebontva nem.Jobb naponta főleg ezt a terméket.

Úgy tűnik tisztul a kép ,
csökkentem a világítást, növelem a vízcserét és napi Excel-re állok át.
+ a mechanikai algapucerászás.

aztán majd meglátjuk ....

A 115L-es társas gyakorlatilag önfenntartó, kéthetente utántöltöm az elpárolgott vizet, tápozás nélkül.
Most tervezem újraépíteni, mert a fél éves duplacsöves világítás gyakorlatilag telenovesztette cryptocorinaval.
Ez most itt más, ezzel sokkal többet törődtem és mégis ez durrant be:(
 
Úgy tűnik tisztul a kép ,
csökkentem a világítást, növelem a vízcserét és napi Excel-re állok át.
+ a mechanikai algapucerászás.

aztán majd meglátjuk ....

A 115L-es társas gyakorlatilag önfenntartó, kéthetente utántöltöm az elpárolgott vizet, tápozás nélkül.
Most tervezem újraépíteni, mert a fél éves duplacsöves világítás gyakorlatilag telenovesztette cryptocorinaval.
Ez most itt más, ezzel sokkal többet törődtem és mégis ez durrant be:(
Igen ezek igenyesebb novenyek. Attol fuggetlenul eleg jol all.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szia!

A leddel kapcsolatban van valami negatív tapasztalat melegedés vagy valami ami miatt nem ajánlanád?
 
A 2naponta 2ml carbo nagyon nem jó ötlet! Egyrészt 24h alatt lebomlik, így másnap már semmi nincs belőle, másrészt így rögtön egy nagy dózis kerül be az akvába, és mivel ez nem olyan, mint a növénytápok, hanem egy maró hatású, durva szer, az élővilágnak nem a legjobb ilyen töménységben.
Azt, hogy fecskendővel add, közvetlenül az ecsetalgára, azt csak az ecset-irtás miatt mondtam. Egyébként úgy is jó, ahogy írtad, a befolyóhoz adva. Úgy is eléri az eredeti hatását. A közvetlen, célzott adagolás már egy másodlagos alternatíva, a helyi algairtásra. Azzal viszont a mohákra kell vigyázni, ők nagyon érzékenyek a carbo-ra.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Szia!

A leddel kapcsolatban van valami negatív tapasztalat melegedés vagy valami ami miatt nem ajánlanád?

Szia,
negatív nincs, ha 75%-nál nagyobb fényerővel használod tartósan akkor viszont melegszik. Ez alatt kézmeleg.
a 35 centis medence alján kb 2/3 FÉ értékkel kevesebb a megvilágítás (fényképezőgéppel mérve)
 
A 2naponta 2ml carbo nagyon nem jó ötlet! Egyrészt 24h alatt lebomlik, így másnap már semmi nincs belőle, másrészt így rögtön egy nagy dózis kerül be az akvába, és mivel ez nem olyan, mint a növénytápok, hanem egy maró hatású, durva szer, az élővilágnak nem a legjobb ilyen töménységben.
Azt, hogy fecskendővel add, közvetlenül az ecsetalgára, azt csak az ecset-irtás miatt mondtam. Egyébként úgy is jó, ahogy írtad, a befolyóhoz adva. Úgy is eléri az eredeti hatását. A közvetlen, célzott adagolás már egy másodlagos alternatíva, a helyi algairtásra. Azzal viszont a mohákra kell vigyázni, ők nagyon érzékenyek a carbo-ra.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről

Mohám nincs ebben az akváriumban, de a fecskendős módszert kipróbálom, ahogy írtad. Illetve amiben konszenzusra jutottunk Szabó Henrik kartárssal :)
 
60% vízcsere meg volt, zöld algát a falról lekapartam.
A Seachem Purigen másnapra csíkokban bebarnult (tehát a nitráttal tényleg lehetett bibi?)
A cyanó lejött, de picit odébb egy anubias levélen ismét felbukkant, igaz - nem terjed.
Molly beszerzése folyamatban csakúgy mint a fecskendőé.
A világítást 1 értékkel + 2 órával csökkentettem.
Most 10-12ig és 16-21.30 ig megy 30%-ra visszavéve.
A víz kristálytiszta, elhullás nincs (se hal - se garnéla)
 
Back
Oldal tetejére