• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valahol el kell kezdeni...

TAIK92

Kertész tanonc
Tisztelt fórumozó hobbytársaim!

Engedjétek meg nekem,hogy elsőként megköszönjem azt a rengeteg hasznos információt amit ezen az oldalon volt szerencsém magamba szippantani.

Régóta olvasója vagyok a fórumnak, és csodálója a ti gyönyörű akváriumaitoknak.Nektek köszönhetem,hogy ez a szép hobbi engem is megfertőzött ;)

Mióta az eszemet tudom mindig is volt akváriumom,sokáig "csak" egy nagy gömb akvárium, aztán egy 170 literes, ami a mai napig is változatlanul üzemel, kisebb változásokkal. Merthogy a halak helyett az utóbbi egy-másfél évben egyre jobban előtérbe kerültek a növények.


Folyt.köv :)
 
Tehát következzenek a tények:

Akvárium: 85x44x46 ~ 170 L
Világítás: 4*39 W T5
Szűrő: Tetra Ex 1200
Szűrőanyag: Kerámia,szivacs,2 liter seachem matrix, 100 ml Seachem Purigen
Fűtés: 300 W
Hűtés: még nem volt rá szükség
CO2: Nagynyomású rendszer,beoldás DIY külső reaktorral
Aljzat: JBL Manado
Táptalaj: újraindításkor kerül majd be Aquabasis plus 2,5 L
Tápozás: EI szerint
Vízcsere: heti 50 % csapvíz


Jelenleg néhány növény lézeng csak a víz alatt,mert nemrég kaptam egy staghorn támadást,ezért sok mindent kidobáltam. Ha minden igaz staghornom már nincs,helyette van zöld pont alga és 2-3 naponként megjelenő zöld por alga,valamint egy beazonosítatlan faj. Remélem majd valaki segít. :)
 
Tehát következzenek a tények:

Akvárium: 85x44x46 ~ 170 L
Világítás: 4*39 W T5
Szűrő: Tetra Ex 1200
Szűrőanyag: Kerámia,szivacs,2 liter seachem matrix, 100 ml Seachem Purigen
Fűtés: 300 W
Hűtés: még nem volt rá szükség
CO2: Nagynyomású rendszer,beoldás DIY külső reaktorral
Aljzat: JBL Manado
Táptalaj: újraindításkor kerül majd be Aquabasis plus 2,5 L
Tápozás: EI szerint
Vízcsere: heti 50 % csapvíz


Jelenleg néhány növény lézeng csak a víz alatt,mert nemrég kaptam egy staghorn támadást,ezért sok mindent kidobáltam. Ha minden igaz staghornom már nincs,helyette van zöld pont alga és 2-3 naponként megjelenő zöld por alga,valamint egy beazonosítatlan faj. Remélem majd valaki segít. :)
poralga ellen: világíts kevesebb ideig.
 
1 by taik92, on Flickr

Itt már elkezdődött valami. hátul egy belső szűrőfej már porlasztja be a CO2-t. :) A világítás 3 db T8as :D
 
Back
Oldal tetejére