• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia akcióban - videó

viktorlantos

Alapító
Admin
Nagyon jó kis videó érdemes megnézni. Kicsit közelebbi képet ad arról, hogyan is működnek ezek a kis növények.

 
Valaki próbált már neki kaját adni? :) Kiváncsi lennék, hogy mennyivel nő gyorsabban vagy más módon az UG ha kap kaját :)
 
A graminifolia a gyökerein növeszt hasonló csapdákat.
Egyébként az édesvízi lebegő fajták elég falánkok: :D
2008-hm-1-medium.jpg

OSOSF-00001609-001-FB~Bladderwort-Utricularia-Sp-with-Trapped-Mosquito-Larva-Posters.jpg


Utricularia fajok morfológiai (forma, szín, alak, stb.) csoportosítása:

Subgenus Bivalvaria

Section Aranella
Utricularia blanchetii
Utricularia costata
Utricularia fimbriata
.
.
.
Továbbiak: RNBT Fórum - Utricularia topic

Szóval van mit válogatni annak, aki beleszerelmesedik!
Forrás: Alex barátomtól az RNBT fórumáról.
 
Kaptam valakitől Urticularia-t, nem graminifolia, vékonyka kis szálak, amiken kis kancsócskák ülnek. Azt mondta, nem bántja a kis halakat. Érdeklődtem több helyen is, mindenhol ezt mondták. Erre tegnap megtaláltam ezt a videot:

FrAE1CA4Qus

A baj az, hogy ikráztatóba használtam, icipici gurámibébik mellett. Lehet, hogy százasával ette meg a kisgurámijaimat?

Azóta megint nézegetem a webet, az enyém szerintem U. gibba lehet (úgy néz ki alapon).
 
A pici ivadékokat el tudja kapni.
Lehet, hogy nem szippantja be teljesen, de ha elkapja a farkát, akkor szegény elpusztul.
Inkább kifejlett halak akváriumában lehet használni a növényt.
Ha aljzatba ülteted, akkor a csapdákat csak a talajban lévő gyökérrendszeren hoz.
Szokták úgy is használni, hogy egy műanyag átlátszó tégelyben lebegtetik a felszínen, aminek lyukacsos az alja és látványosan néz ki, amint lógnak lefelé a vízbe a csapdákkal teli gyökerek. Itt is ügyelni kell az ivadékhalakkal és a garnéla szaporulattal.
Ha bármely féreg elszaporodna az akváriumban (planária, papucsállatka) jó szolgálatot tehet, ha nincs idő és kedv az aki teljes tisztítására. De ehhez jókora mennyiségre van szükség!
 
Kedves Gosta!
Nagyon sajnálom ha valóban a növény miatt nem sikerült a szaporítás!
Azért mertem bátran ajánlani ezt a növénykét (Utricularia gibba) mert egy németnyelvű könyvben a Törpegurámik
két képpekkel ilusztrált oldalon ebből építik a fészküket.Több más habfészekben is látni a szálait!
A könyv címe: Das Buch der Labirinth-fische, szerzője: Hans-Joachim Richter, megjelent: 1979-ben.
Bízva a Német precizitásban (csak nem raknak olyan képet a könyvbe, a hogy tuti ne legyen szaporulat)
meg sem fordult a fejemben hogy ebből baj lehet!
A videón nem látszik milyen Utriculáriáról készült a felvétel, de természetesen fő az ovatosság!
Nálam a garnélás akváriumban évek óta van, szaporonak a kis Cseresznyék és a planáriák is, pedig majnem az egész
vízfelszint elborítja.

Erika ezer bocsánat, remélem azóta volt sikerélményed a Gurámikkal!

Üdvözletel! Attila.
 
Hello mindenki!

A helyi kereskedésből szereztem egy növényt ami Utricularia graminifolia- ra hasonlít, de nem tudták megmondani mi az...
A videók után muszáj megkérdeznem, hogy jelent-e bármilyen veszélyt a red cherry szaporulatra ez a növény?

Válaszokat előre is köszi!
 
Sziasztok!
Utricularia graminifolia-át néztem ki én is előtéri növénynek az akim újraindításánál és érdeklődni szeretnék, hogy a garnélákra veszélyes-e. Ha valakinek van tapasztalata, akkor kérem, ossza meg velem!
Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére