• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ultra-Nano Low Tech

weak

Kertész szaki
Sziasztok,

itt a fórumon is láttam néhány elképesztően kicsi, ugyanakkor gyönyörűen kivitelezett és karbantartott akváriumot, illetve néhány fotót ilyenekről.
GALLERY_NANO__TANK_(_GUPPY)0001.JPG

Ugyan néha beállítom otthon a webkamerát az akvimra és néha szabad perceimben rápillantok, de ez nem elégíti ki az akváriumok nyújtotta vizuális élmény utáni vágyamat. :mrgreen: Ezen felbuzdulás okán fejben már elkezdtem tervezni az otthon fellelhető üres ikea-vázák benövényesítését, amelynek kitűnő helye lenne az íróasztalomon a munkahelyemen. Igenám... tervezgetek, azonban egyelőre csak a végső képet látom a lelki szemeim előtt, az odáig vezető utat jelenleg még sűrű köd övezi. Ha nincs szűrés, nincs erős fény, nincs CO2 adagolására lehetőségem hogyan is tarthatnám életben hosszú távon a beültetett növényt. Egyáltalán mohafélén kívül van értelme, bármit beültetni 1l-be? És el is kezdődött a kérdésáradat.
Vajon csak annyi az egész, hogy megtervezek egy layoutot, aljzat neki, növény beültet, feltölt és hadd szóljon... napi vízcsere, napi pár csepp növénytáp és kész? :roll: Gondolom nem ilyen egyszerű ez, hiszen ott van a "mennyit,mit,mikor" és társai...

Szóval szeretném a segítségeteket kérni egy ilyen apró akvárium építésében és táv-gondozásában. :angel:
Szeretnék egy blogot csinálni a kezdetektől hátha akad még olyan akit érdekelne a téma.

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!
 
Ha jól értem egy pico akváriumon gondolkozol.
Érdemes rápillantani a Pico versenyen indult akváriumokra, és leírásukra. Ők a leírt technikával tartották életben több mint egy hónapig. Ahogy az angoloknál olvastam, van aki ennél jóval tovább tartott fenn egészségesen pico akváriumot.
Nekem is volt egy és nekem is elég sokáig megvolt. Tudniillik, hogy én egy nagyon lusta ember vagyok, és nem is figyeltem rá. Hetenként, kéthetenként cseréltem vizet. A nagy akvárium vizével töltöttem vissza, ahol megy rendesen a tápozás. Így minden oké volt, de én csak mohákat tartottam benne és ceratopterist.

Egyáltalán mohafélén kívül van értelme, bármit beültetni 1l-be?
A pico akváriumok tartása még igencsak egy új dolog, és így nem is tudni róla sokat. Sokaknál igényesebb növények is megmaradnak. James Marshall akváriumában a riccia mellett a HC és a Stuarogyne is szépen nőtt...

Vajon csak annyi az egész, hogy megtervezek egy layoutot, aljzat neki, növény beültet, feltölt és hadd szóljon... napi vízcsere, napi pár csepp növénytáp és kész?
Én úgy gondolom, hogy ennél több nem kell. A fénnyel kell vigyázni tapasztalataim szerint, mert egy ilyen kis medence nagyon könnyen algásodik.. Azt hogy mennyit tápozz, milyen időközönként még a normál 'nagy' akváriumoknál sem lehet tutira megmondani. Ki kell tapasztalni, hogy mi a jó... Az persze - ahogy már feljebb is írtam - sokat segíthet, ha megnézed a két versenyen indult akváriumok adatait.
 
Köszönöm a gyors választ Peti!

"pico" el tudjátok képzelni, hogy hány féle szóösszetételt próbáltam kreálni különböző nyelveken hogy irodalmat találjak? - ezért is köszi. :)
 
weak said:
Köszönöm a gyors választ Peti!

"pico" el tudjátok képzelni, hogy hány féle szóösszetételt próbáltam kreálni különböző nyelveken hogy irodalmat találjak? - ezért is köszi. :)

Cipó :D
 
Sziasztok!

MIlyen érdekes, hogy többünknek egy irányban megy az agyunk.
Pár hónapig nem nézem a fórumot és megjelennek a hasonló ötletek, mint amin dolgozom...

Íme egy első próbálkozás, csak hogy lássam mi történik a vízzel, növénnyel stb.

Kb 2 hete készítettem, algának még nincs nyoma, viszont lett egy új levele a szerencsés/szerencsétlen
teszt növénykémnek...


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.
 
Back
Oldal tetejére