• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Újszülött guppyk

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Sziasztok!

Éppen szül a guppym. Sikerült kihalászni az akváriumból egy kis vázába, azóta is kijött négy pici.
Kérdéseim lennének a dologgal kapcsolatban:

1. Mennyi idő kb a szülés, meddig tartsam külön? Jól tudom, hogy ha "végez" érdemes kivenni a kicsik mellől mert ő maga is megeszi őket?
2. Mennyi ideig kéne külön tárolni a kicsiket?
3. Ezalatt mit igényelnek a kicsik? Milyen kaját, mennyit? Elvannak egy sima üvegben, növény, talaj és minden egyéb nélkül? Asztali lámpáról kapnak fényt..
4. Bármi egyéb amire nem kérdeztem rá külön, de tudnom kéne

előre is köszi
 
Nálam akkor maradtak meg a guppi kicsik a 90es társas akimban, amikor kicsit több kaját kaptak amikor láttam hogy szülés lesz. És volt bőven búvó helyük. Amikor már 1cm nagyok voltak, átraktam őket a nanoba, nem mintha szükség lett volna rá, de akkoriba nem volt csak 4 oto a nanoba, és gondoltam kicsit felpezsdítem az életet. Hát GERONIMO, kölyök guppi mellett növényt metszeni olyan mint óvodában mélygarázst építeni... Azt élvezték ha az olló között úszkáltak miközben vágtam a növényeket... barátságosak voltak. Szerintem, ha nagyon kedveskedni akarsz nekik, vehetsz valami ivadék tápot, én ma vettem egy tetramin baby-t, azt biztos meg tudják enni, de ha össze törsz nekik egy kis spirulinát, vagy tápot amivel most is etetsz azt is befalják.
Sok sikert a "guppi fater" szerephez :D
 
köszi! :) nagyjából 30-an menekültek meg, fogalmam sincs mikor kezdhetett szülni, de valószínűleg a nagyján már túl volt, de nem is baj, ezeket se tudom hova fogom tenni :D
 
Régen nem tartok már guppykat, mert nem garnibarátok, de amúgy gyönyörűek tudnak lenni.
Én anno úgy csináltam, hogy amikor már szülés előtt állt a nőstény, átraktam egy kis akváriumba ahol a talaj nem állt másból csak közepes (1-2 cm-es) kavicsokból. Ezek közé a kicsik bebújtak a nagyok meg nem fértek be. Ezt leszívod a normál aksiból (mondjuk 10 liter). de már nem emlékszem a részletekre, kb 20 éve volt :)
 
Páromnak van egy 30 liter körüli akija. Van benne 1 pár guppi (vagyis most már több:)). Nekem anno gyerekkoromban voltak, rengeteg szülést "levezettem" akkoriban. Viszont párom még sosem látott ilyet, kiváncsi volt rá, ezért is vettük őket. Január elején meg is született az első "alom". Nem vettük külön őket, maradjanak csak a legerősebbek életben. Az elején ment a vadászat, a kicsik inkább csak rejtőzködtek. Mostanra viszont nagyon felbátorodtak, kb 1 hónaposak, össze-vissza úszkálnak, abszolút nem félnek, néha még rájuk mozdulnak a nagyok, de nem tudják elkapni őket. Én sima lemezes tápot szoktam porrá zúzni, azzal etetem őket. Napi többször adok nekik (mondjuk a felnőtteknek is, pont azért hogy ne vadásszanak annyira). Nem tudom hány kicsi volt eredetileg, de most kb. 10 lehet, hozzáteszem az első napon sem számoltam többet. Maga a szülés pár óra alatt lezajlott. Egy-két tő Anubias, Vallisneria és JÁVAI MOHA van bent nekik. A moha szerintem fontos, itt mindig el tudnak rejtőzni. Akartam Riccia-t is betenni, de nem találtam sehol.
 
Gondolkodtam, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy szűrés legyen a kicsik vizében de ne kelljen egy másik akváriumot indítani, és a barátnőm előállt az alábbi ötlettel, így született a home-made guppy óvodám :D

549209_3678850109181_957855236_n.jpg
 
Sziasztok!

Gondolkodtam, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy szűrés legyen a kicsik vizében de ne kelljen egy másik akváriumot indítani, és a barátnőm előállt az alábbi ötlettel, így született a home-made guppy óvodám :D

549209_3678850109181_957855236_n.jpg
Tomi, ez túl kicsi élettér még ilyen apró lényeknek is!
Inkább legyen eleség a gyengébbekből, de éljenek szabadon!

A.ttila
 
Tomi, ez túl kicsi élettér még ilyen apró lényeknek is!
tegnap kaptak rendes üvegre akaszthatós ovit csak nem akartam duplán posztolni, a naplóba tettem fel. én sem akartam kínozni őket, csak nem volt jobb rögtönözhető megoldás mikor megszülettek
 
Felmerült egy 5. kérdés. Mit csináljak a kicsikkel? :confused: Elvileg kevesebb, mint két hét múlva be lehetne tenni őket a nagyok közé, ráadásul akkora várom a zebra garnimat is, hogy eleressze a kicsiket, így a szülőszobára is szükség lenne, de nem szeretnék közel 20 guppit beereszteni az akváriumba, így is túl sokan vannak, igazból a mostaniaktól is megválnék. Feltettem az adok-veszekbe, de sok esélyt nem látok, hogy két héten belül mindet elviszik, így kéne valami megoldás.
 
Drasztikus de valahol kézenfekvő megoldás, hogy pont ezért nem teszem külön a szülni készülő guppikat. Így is kezdenek sokan lenne a 90l akvában, így meg csak a legerősebb, szerencsésebb marad életben, aki el tud bújni. Így maradt meg egy platti, akkor vettem észre, amikor már több mint 1 cm nagyságú volt.
Az hogy a galaxy ivadékokat külön tartom, az is kezd lassan gondot okozni, 17 ivadékom van egy kis akvába, és nem hiszem hogy sokáig ott fognak maradni, ha elkezdenek nőni.
Szóval szerintem csak úgy érdemes belevágni abba, hogy külön teszed a szülni készülő guppit, vagy az ivadékokat, ha van egy kész terved mi lesz velük, és nem akkor gondolkozol el rajta amikor már kezd szűkös lenni a hely.
 
Hát igen, ma már így csinálnám, de első szülés volt, belebutultam a gyönyörködésbe:D - viszont épp ezért akarok teljesen megválni tőlük, mert a jövőben nem szeretnék létszám-növekedést
 
hát igen, a guppi nem egy kifejezetten növényes akvába való hal, lsd túlzott szaporodás, méret, ivadékok viselkedése, stb
 
Sziasztok ! Nekem is ehhez a témához lenne kapcsolódó kérdésem ! Mi van ha már az elkülönített guppi el kezd "szülni" és én nem vagyok otthon ? És milyen szülő karantént ajánlotok? Néztem párat de nem hinném hogy azon az elválasztó rácson átférnének a kis guppik!?És hogy mikor és miért eszi meg az ivadékait? Nekem most egy 72 l akváriumom van kb 15 növény van benne pl vízi kelyhek kardfű ,bokros süllőhínár papagájt virág stb !
A halak még nincsenek meg még várok a baktérium kultúra felállására! Kb 20 db sima guppit szeretnék tartani benne ! Szerintetek ez túl sok ? Vagy inkább hagyjam az egészet és
vegyek inkább pontylazacokat?
Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Ha tetszenek a guppik, szerintem vegyél nyugodtan, manapság fantasztikus kínálat van ezekből is, és 70 liter simán elbír 20 guppit. Nagyon szaporák, ha van moha, süllőhínár vagy elég sűrű a növényzet, simán túléli a picik többsége.
A wave szülőboxban pedig tuti van olyan rács, amin beférnek a kicsik, de a mama nem tudja őket megenni.
Pontylazacból is van választék rendesen, Neked kell döntened, de ha nem akarod őket tenyészteni, akkor ne parázz a szaporulat miatt.
 
Back
Oldal tetejére