• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Újrahasznosítható táptalaj

T-boy

Nézelődő
Fatális hibát ejtettem az aljzatom választásával (kvarc homok, bazalt) és szeretném kicserélni (Gex shrimp & plants-ra).
De van alatta táptalaj (SERA FLOREDEPOT), és nem tudom, hogy lehet-e vagy érdemes-e újrafelhasználni.
Mik a meglátásaitok a Gex shrimp & plants-ról? Hallottam, hogy ez a víz Ph - értékét is beállítja és önmagában is táptalaj.
 
T-boy said:
Fatális hibát ejtettem az aljzatom választásával (kvarc homok, bazalt) és szeretném kicserélni (Gex shrimp & plants-ra).
De van alatta táptalaj (SERA FLOREDEPOT), és nem tudom, hogy lehet-e vagy érdemes-e újrafelhasználni.
Mik a meglátásaitok a Gex shrimp & plants-ról? Hallottam, hogy ez a víz Ph - értékét is beállítja és önmagában is táptalaj.

Saját tapsztalat szerint ha le tudod emelni a felső réteget ( homok és bazalt ), elég majdnem tisztára minimális mennyiség nem számít, nem fog bezavarni, nekem 4 hónapos Seránra került rá gyöngykavics heyett ADA Africana. Bár véleményem szerint a + táptalajnak nincs jelentősége, ugyis a vizet tápozzuk minden növény a levelen keresztül veszi fel a tápanyagot, kvázi víz alatti lombtrágyát végzünk, a gyökereknek a kapaszkodáson kivül semmi jelentősége, a lényeg a szép lombozat. Ezért a második akiba be sem raktam a megvásárolt JBL táptalajt.
Tehát fogd az egészet és dobd ki. :cool: Rakjál be agyagtalajt tisztán és feel the difference :D
 
T-boy said:
Mik a meglátásaitok a Gex shrimp & plants-ról? Hallottam, hogy ez a víz Ph - értékét is beállítja és önmagában is táptalaj.

Minden aktív talaj így működik. Egy ideig stabilizálja a Ph-t. Tápanyag is max olyan módon lehet benne, mint az ADA Aqua Soil Amazonia -ban. Szerintem nem helyettesíti a táptalajt teljes mértékben.
De akváriumot lehet üzemeltetni sikeresen aktív talajjal is.

pfg said:
Bár véleményem szerint a + táptalajnak nincs jelentősége

Lehet eddig nem volt olyan növényed, hogy ezt megfigyeld.

pfg said:
ugyis a vizet tápozzuk minden növény a levelen keresztül veszi fel a tápanyagot, kvázi víz alatti lombtrágyát végzünk, a gyökereknek a kapaszkodáson kivül semmi jelentősége, a lényeg a szép lombozat

Van aki ilyen elmélet mellett van. Én a másik oldalon vagyok. Gazdag aljzattal, vagy táprudakkal bizonyos esetekben durván látványos fejlődést lehet elérni.

pfg said:
Ezért a második akiba be sem raktam a megvásárolt JBL táptalajt.

Legközelebb majd próbálj ki azért egy másfajtát is. Esetleg táprudakat ha gyepet használsz, tenellust stb.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére