• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újjászületés

Ma nagytakarítást tartottam, így sorra kerültek a szűrőcsövek, üvegek is. Néha nem árt.
S hogy mennyire nem árt néha:
A ProfiLux adatai alapján az Eheim 2078 tényleges vízhozama 650 liter környékén mozgott óránként eddig.
Takarítás után 770 l/h, ugyan azokkal a beállításokkal, stb. S csak a csöveket takarítottam a szűrőhöz nem nyúltam.

Ez 18%-os növekedést jelent... Sima takarítással.
 
S hogy a kép se maradjon ki, ez a jelenlegi állapot:

AK_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem meg van a wow hatás ha ez számít de Én tudom a legjobban ha az embert elkapja az átrendezési gépszíj akkor nincsen senki aki meggyőzzön :D
És Én szeretném ott látni majd ezt az akváriumot is a HAC fotók közt (y)
 
Nekem meg van a wow hatás ha ez számít de Én tudom a legjobban ha az embert elkapja az átrendezési gépszíj akkor nincsen senki aki meggyőzzön :D
És Én szeretném ott látni majd ezt az akváriumot is a HAC fotók közt (y)

Köszönöm!
Csináltam pár képet, válogatom őket. S ha esetleg azt látom viszont, mait elképzeltem, akkor be is küldöm. (y)
 
S hogy a kép se maradjon ki, ez a jelenlegi állapot:

AK_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Hűűű! Egyre szebb ez az akva!! (y)(y) Már régen megakarom kérdezni, hogy milyen köveket használtál? ( lehet, hogy a naplóban leírtad, és elkerülte a figyelmemet...előre is bocs, ha így volt)
 
Hűűű! Egyre szebb ez az akva!! (y)(y) Már régen megakarom kérdezni, hogy milyen köveket használtál? ( lehet, hogy a naplóban leírtad, és elkerülte a figyelmemet...előre is bocs, ha így volt)

Fekete bazalt szikla. Illetve van fekete bazalt görgeteg kő is bent.
 
Imádom ezeket a statisztikákat :)

De tényleg érdekes. Így szám szerint látni.

A fótók nagyon pengék. Örülök, hogy beküldted. (y)

:) Én minden statisztikát imádok, de ezt le sem tudom tagadni. De az érdekessége inkbb abban rejlik, hogy ténylegesen csak a csövek, üveg takarítása történt meg, no meg azon, hogy nem is volt vészesen koszos egyik sem.
Nem hittem volna, hogy ennyit számít!

Sokat gondolkoztam napközban be küldjem-e, vagy sem, mert nem voltam megelégedve vele. Viszont a nevezés során a felsorolásból kihagytam a parvula mini-t. Ez gond?

Köszi a fotók dícséretét, próbáltam most elegendő időt szánni rá, kivettem egy nap szabit. :)
 
Hogy meg tud változni egy akvárium csekélyke 4 hónap alatt...


2014-07-20_21.36.01_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Látszik a képen, alig-alig van parvula, illetve egyéb növény.
Ehhez képest a keddi állapot:

Ujjaszuletes02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Örülök, hogy a fórumon többen is úgy gondolják, megosztják már most azokat a fotókat, amelyért az utóbbi hetekben dolgoztak, güriztek. (y) Remélem jövő héten még többen fogják ezt így gondolni, mert mindenki kíváncsian várja, ki mit alkotott. :D

S lényeges változás ebben a formában már nem lesz itt, hisz kb. egy hónap múlva átrendezés lesz, vagy ahogy divatosan nevezzük: rescape.
Ez az akvárium a célját végül is teljesítette: nevezve lett életem első versenyén, minden hibája ellenére.

A rescape célja pedig az lesz, hogy remélhetőleg jövőre azt a scape-et már több versenyre is be merjem nevezni.

Az új scape körvonalazódik, bár ez egy hónap alatt sokat változhat még. Amiben gondolkodom jelenleg az esetleg egy szigetes elrendezés,sok kővel (megmaradna, de gyarapodna a fekete gránit, annyi változással, hogy kisebb darabokból nagyobb hegy összerakva), de már nem zárkózom el attól sem, hogy valamennyi fa kerüljön még bele.
Ami nem biztos, hogy lesz, az a parvula.
De ez még a jövő zenéje.

A következő egy hónap legfőbb feladata a növények növesztése lesz, így biztosan nem lesz nyírás, hisz az újraültetéshez sok anyag kell. :) Kíváncsian várom, hogy mi történik a parvula háza táján, ha most békén hagyom egy ideig, és nem stresszelek rá. Szóval napló bejegyzés ezekről még fog jönni!
 
Az akvárium a hónap végén bontásra kerül. Új scape már (fejben) kialakulóban, így megkérnék egy erre tévedt superuser-t rakja át a kész akváriumok közé.

Köszi!
 
Ez a hónap vége nem hangzanak rosszul, ha már nem december lenne.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére