• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Újjáépítéshez tanácskérés

lakly

Főkertész
Sziasztok!
Mivel itt sok profi hozzáértő van, ezért szeretném a tanácsotokat, és véleményeteket kérni a meglévő technikám, és halaimnak egy megfelelő környezet kialakításában.

Meglévő technika:
Akvárium: 80x30x35
Világítás: 1x18w (gyári tető az akváriumhoz, idővel esetleg tuningolom) a növényeknél próbáltam ezt figyelembe venni.
Szűrő: Atman AT-3336 (800 l/h) töltet: Sera siporax, Ista Quartzite Glass
Co2: nagynyomású 5kg-os co palack (a beoldást terveim szerint NEW Super CO2 ATOMIZER-rel szándékozom megoldani)
Tervezett talaj: JBL Manado általános növénytalaj - 10 liter (ha a parvulának szüksége van, akkor van kb. 2 kg sera növénytáptalajom)

Meglévő halak (a párom miatt ezeknek maradnia kell!):
- 4db tigris botia (Botia helodes)
- Öves díszcsík (Chromobotia macracanthus)
- 5db Corydoras
- 3db molly
- 3 db guppi
- 3 db fantom lazac
- 3 db izzófényű lazac

Tervezett növények (a leírások alapján ezek megelégszenek a kevés fénnyel):
- Eleocharis parvula (tudom, hogy kevés a fényem, de mindenképpen szeretnék valami gyepféleséget kialakítani)
- Microsorum pteropus 'Windelov'
- bolbitis heudelotii (csipkés vizipáfrány)
- Phoenix moha - Fissidens fontanus

tervezett%252520akv%2525C3%2525A1rium.JPG

Bocsi a gyenge rajzért.
Örömmel veszek minden tanácsot, és ötletet!
 
Üdv!
Ha tanácsot el fogadsz !Az öves díszcsík nagyon szereti a manadót kipakolni kövek és a fák alól. Ha magasítani akarod a növények körül a talajt mindenképp akadályozd meg valami ráccsal,szúnyoghálóval .Plusz még csinálj neki búvó helyet.

Az én életemet megkeserítették az állandó ásásukkal!... :lolno:
Sikerült megoldanod a co2-t látom,sokkal egyszerűbb lesz így a növényezés... :thumbup:
 
A fa mögé hogy tervezed a Bolbitist? azt valamire rá kéne kötözni, kőre vagy a fa hátuljára.
 
inadsz said:
A fa mögé hogy tervezed a Bolbitist? azt valamire rá kéne kötözni, kőre vagy a fa hátuljára.

Köszi az észrevételt igen vagy egy fára, vagy kőre lesz rákötözve.
 
Szia
A fényedhez pakoljál még legalább kettő csövet,mert ez így még gyenge megvilágításnak is kevés lesz..főleg ha co2-t is használni fogsz. Sok sikert...
 
lchnorbert83 said:
Szia
A fényedhez pakoljál még legalább kettő csövet,mert ez így még gyenge megvilágításnak is kevés lesz..főleg ha co2-t is használni fogsz. Sok sikert...

Ez így igaz! Ezek a növények nem éppen tartoznak a kevés fényt igénylők közé! Ehhez az akihoz a 18W nagyon kevés.
Különben sok sikert a kezdéshez! :)
A Díszcsik szerintem a Parvulát is megdolgozza majd! :(
 
lchnorbert83 said:
Szia
A fényedhez pakoljál még legalább kettő csövet,mert ez így még gyenge megvilágításnak is kevés lesz..főleg ha co2-t is használni fogsz. Sok sikert...

Igen ezt éreztem, hogy kevés, csak most a "fejlesztésbe" valószínű csak ennyi fér. Olvastam egy pár nyerő átalakítást a gyári tetőkhöz, valószínű azzal megpróbálkozok.
 
lakly said:
lchnorbert83 said:
Szia
A fényedhez pakoljál még legalább kettő csövet,mert ez így még gyenge megvilágításnak is kevés lesz..főleg ha co2-t is használni fogsz. Sok sikert...

Igen ezt éreztem, hogy kevés, csak most a "fejlesztésbe" valószínű csak ennyi fér. Olvastam egy pár nyerő átalakítást a gyári tetőkhöz, valószínű azzal megpróbálkozok.

Ha nem sikerül a világítás tuning, akkor javaslom a parvulát Marsilea Hirsuta-ra cserélni. Ez az egyetlen előtéri ami bírja ezt a gyenge fényt is.
 
viktorlantos said:
lakly said:
lchnorbert83 said:
Szia
A fényedhez pakoljál még legalább kettő csövet,mert ez így még gyenge megvilágításnak is kevés lesz..főleg ha co2-t is használni fogsz. Sok sikert...

Igen ezt éreztem, hogy kevés, csak most a "fejlesztésbe" valószínű csak ennyi fér. Olvastam egy pár nyerő átalakítást a gyári tetőkhöz, valószínű azzal megpróbálkozok.

Ha nem sikerül a világítás tuning, akkor javaslom a parvulát Marsilea Hirsuta-ra cserélni. Ez az egyetlen előtéri ami bírja ezt a gyenge fényt is.

Hu.
Köszönöm ezt a sok segítő, és gyors válasz.
Viktor a Marsilea Hirsuta azért sem mertem nézni, mert az írják hozzá, hogy igényes.
Mekkora lenne az a minimális fénymennyiség, ami már elég lenne a parvulának?
 
http://webshop link moderálva/tungsram/id/01075__K ... 33mm_2G11_
Ezzel már bőven megfelelő lenne a fényerő,kicsi a hely igénye és az ára sem túl vészes alkatrészekkel együtt sem.
 
lchnorbert83 said:
http://webshop link moderálva/tungsram/id/01075__Kompakt_fenycso_Dulux_L_55W_880_Skywhite_8000K_24x44x533mm_2G11_
Ezzel már bőven megfelelő lenne a fényerő,kicsi a hely igénye és az ára sem túl vészes alkatrészekkel együtt sem.


Ez egy szimpatikus megoldás, pár kérdésem azért lenne ezzel kapcsolatban.
Ahogy nézem ehhez nem páramentes foglalat tartozik, valamint milyenek a tapasztalatok ezzel a fénycsővel, ez kellően bevilágítja e az egész aljzatot?
 
lakly said:
lchnorbert83 said:
http://webshop link moderálva/tungsram/id/01075__Kompakt_fenycso_Dulux_L_55W_880_Skywhite_8000K_24x44x533mm_2G11_
Ezzel már bőven megfelelő lenne a fényerő,kicsi a hely igénye és az ára sem túl vészes alkatrészekkel együtt sem.


Ez egy szimpatikus megoldás, pár kérdésem azért lenne ezzel kapcsolatban.
Ahogy nézem ehhez nem páramentes foglalat tartozik, valamint milyenek a tapasztalatok ezzel a fénycsővel, ez kellően bevilágítja e az egész aljzatot?

A kereső a barátod ;)
 
Én két éve csak ilyen fénycsövet használok a sima hozzávaló foglalattal,igaz nyitott az akim és nem fedélben van. De régen egy fedeles akiban csak körbenyomtam szilikonnal a fénycső és a foglalat találkozásánál és máris páramentes foglalatom volt.Nagyon jó fénycsövek csak amint látom80cm az akid hossza,így lehet,hogy két rövidebbel kéne megoldanod (És már is 2x annyiba kerül a dolog) :roll:
 
Ne aggódj a Marsilea előtéri alkalmazásától.Hamarosan induló low tech akvámba is ezt az előtéri növényt ajánlották Nigróék, mert nem igazán fényigényes.Sok sikert :thumbup:
 
Szia!

Az előttem szólókhoz csatlakozva, mindenképpen keress pár hétre helyet a bociknak és a coryknak, mert nem nagyon fogják békén hagyni a leendő gyepedet. Ami kevés fénnyel is beéri a Marsilea mellett az még az E. tenellus és pár alacsonyabb Saggitaria féle, illetve ügyes rögzítéssel és rendszeres fazonra nyírással, akár mohafélékkel is meg tudod oldani. Nálam egy régi 126L-s akváriumban 3x18w T8 mellett szép kis Tenellus gyepem lett és ilyen fénynél még kisebbre is nőttek, mint az átlag. Én mindenképpen javaslok táptalajt+még akár tablettákat is, mivel a világításból kiindulva gondolom nem akarod túlzásba vinni a napi tápozást, tehát jó lesz, ha van alul tartalék, amihez nyúlhatnak a növények esetleges hiány esetén.
 
Köszönöm a javaslatokat.
Amit itt leírtatok azt valahogy kíméletesen a páromnak is át kell adnom a kedvencei "vandálok". :shock:

No de komolyra fordítva, látom a következő feladatom mindezek előtt a világításom tuningolása.
Eszembe jutott, hogy már valahol olvastam a gyári tető tuningjáról Nigró blogján.
Megvalósítom a Power kompakt-tal, hogy haladhassak az eredeti elképzelés szerint és parvulám legyen.

Remélem a világítás fejlesztés után már működőképes lesz a terv.
 
Úgy néz ki a helyzet, hogy a világítás tuning megvalósul.
A Marsilea Hirsuta nyíráskor a levágott darabok felemelkednek, vagy lent maradnak?
 
Back
Oldal tetejére