• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Szerintem nincs ember a fórumon, akinek nagyobb gyakorlata van ebben, mint nekem. És ezt a "tapasztalatot" nem az idő szülte (nem akvarizálok túl régóta), hanem az átrendezésmániám, a többiek tudnának mesélni :D
Javaslom, hogy ne kölcsönözz, hanem vegyél egy kisebb akváriumot. Pár ezresből megúszod és jól fog az jönni még később is növénytárolásra, garnéla szelektálásra, karanténozásra stb.
Az állataidnak ideiglenesen most is simán jó lesz. A nagy akidból töltsd fel vízzel, így egyből át is rakhatod őket. Nem kell talaj se, csak dobj át némi mohát hogy tudjanak bujkálni, meg eszegetni róla az algát (moha híján a sessili is megteszi). Ha van valami kerámia bujkálód, azt is berakhatod, vagy egy cserepet, de nem fontos. Mivel nem nagyon lesz fotoszintézis, oxigénről kell csupán gondoskodnod. Pár napig belefér, ha csobogtatod a szűrőt, így neki tudsz állni levegőztető nélkül is az átalakításnak, de próbálj mihamarabb beszerezni egyet és azzal gondoskodni az oxigénről, míg vissza nem költözteted a halakat a nagyba. Az átmeneti tárolóban egyből üzemeld be a külső szűrőt is, így az nem fog állni, ahogy írtad is. Amikor kész vagy az átalakítással, tedd vissza a szűrőt a fő akváriumra, hadd tegye a dolgát. A kis akváriumban meg üzemeld be a belsőszűrőt és meg is vagy. A kis belső bőven jó lesz az állatoknak átmenetileg, akármilyen noname is :) Ha nem teszel a nagy akvába túl sok új amazóniát, a víz a bejáratott szűrőnek köszönhetően nagyon gyorsan ammóniamentes lesz, meglátod. Ez lehet akár egy nap is, de max egy hét..
Köszönöm szépen a részletes választ :) Már nagyon építhetnékem van; jöhetne már az a december :D
 
Köszönöm szépen a részletes választ :) Már nagyon építhetnékem van; jöhetne már az a december :D
december? mért kell addig várni? Építési engedélyre vársz, vagy mi? Ez nem az a asztal. Haj rá.:D(y)
Azért mert itt Magyarországon ez a hülye bevett szokás, hogy télen betonoznak meg falaznak, az akvakertészettel nem kell követni.
 
december? mért kell addig várni? Építési engedélyre vársz, vagy mi? Ez nem az a asztal. Haj rá.:D(y)
Azért mert itt Magyarországon ez a hülye bevett szokás, hogy télen betonoznak meg falaznak, az akvakertészettel nem kell követni.
Eme hónap sajnos anyagilag nem érintett jól (és még csak hó első harmada van...); decemberben azonban "bűnözhetek" kicsit :whistle: Így dec második felére lenne üzemkész az akva, ha minden jól megy.
 
Sziasztok! Tegnap hoztam el a neonhalakat és az nagy gond ha kettőnek nem annyira erőteljes a színe mint a többinek? Esznek csapatban úsznak és mindíg mozognak!
Remélem nincs semmi bajuk.

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Nem vagyok uj de kerdesem az van.
Kapom a hirleveleket rendesen mint kiderult. Viktor, koszonom a kollegaid neveben is kuldott karacsonyi illetve ujjevi koszontot. Szep a foto a kislanyoddal gratulalok.
A kerdesem az lenne, hogy miert a level szemet mappaba jon? En nem allitottam semmit, viszont eletembe eloszor nyitottam meg es igy talaltam ra. Be lehet allitani valahogy, hogy ne oda menjen? Nem vagyok egy net guru, eddig nem is tudtam a hirlevelrol, mert rossz mappaba ment.
Ha lehet segiteni a dolgon megkoszonom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem vagyok uj de kerdesem az van.
Kapom a hirleveleket rendesen mint kiderult. Viktor, koszonom a kollegaid neveben is kuldott karacsonyi illetve ujjevi koszontot. Szep a foto a kislanyoddal gratulalok.
A kerdesem az lenne, hogy miert a level szemet mappaba jon? En nem allitottam semmit, viszont eletembe eloszor nyitottam meg es igy talaltam ra. Be lehet allitani valahogy, hogy ne oda menjen? Nem vagyok egy net guru, eddig nem is tudtam a hirlevelrol, mert rossz mappaba ment.
Ha lehet segiteni a dolgon megkoszonom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Köszi a visszajelzést. Igen tudunk a problémáról. Dolgozunk rajta. A folyamatos szigorítások miatt változás lett a hírlevélküldő szolgáltatásban és néhány validálást meg kell tennünk, hogy elkerüljük az általad is említett dolgot.
 
Köszi a visszajelzést. Igen tudunk a problémáról. Dolgozunk rajta. A folyamatos szigorítások miatt változás lett a hírlevélküldő szolgáltatásban és néhány validálást meg kell tennünk, hogy elkerüljük az általad is említett dolgot.
Thx

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok,

Tud valaki nekem ötletet adni, hogy a képen látható szmötyi jobb szót nem tudok rá mi lehet? b1c3c8e85975d1c9f9fdd071833fa098.jpge6d7f84c70cf85fffc9ab64bfd820b9a.jpg5e8dc99c709c27db7ca2b12c74ccde44.jpg

Sent from my F5321 using Tapatalk
 
Köszönöm szépen a válaszokat. Jól gondolom, hogy a mulm (nem tudom hogy jól írtam e) akkor a halak, rákok ürüléke?

Sent from my F5321 using Tapatalk
 
Köszönöm szépen a válaszokat. Jól gondolom, hogy a mulm (nem tudom hogy jól írtam e) akkor a halak, rákok ürüléke?

Sent from my F5321 using Tapatalk
Igen, jól gondolod.
Mulmnak nevezzük gyakorlatilag az akvárium lakói által kibocsátott salakanyagot, legyen az garnéla, rák, csiga, hal, kagyló stb.
Amikor ez összegyűlik, bomlik, ülepedik, az aljzaton vagy benne, a növények között is felhalmozódhat, különösen a mohákban.
De mulmnak minősül a bomló növény levele is, a kajamaradék is.
Vízcserekor egyszerűen szívd le, ha pedig zavaró mértékben folyton jelen van, változtass az áramlási viszonyokon az akiban.
 
Érdekesen sötét barna színű. Lehet, hogy a fát nagy erővel rágják?
A képen ugyan nem látszik de nagyon szabályos henger formája van. Én ürülék re gondoltam először. No de ennyi!? Az akvárium 20 napos. Egy hete takarítottam.

Sent from my F5321 using Tapatalk
 
Igen, jól gondolod.
Mulmnak nevezzük gyakorlatilag az akvárium lakói által kibocsátott salakanyagot, legyen az garnéla, rák, csiga, hal, kagyló stb.
Amikor ez összegyűlik, bomlik, ülepedik, az aljzaton vagy benne, a növények között is felhalmozódhat, különösen a mohákban.
De mulmnak minősül a bomló növény levele is, a kajamaradék is.
Vízcserekor egyszerűen szívd le, ha pedig zavaró mértékben folyton jelen van, változtass az áramlási viszonyokon az akiban.
Szoval én évek óta pisibe meg kakiba nyúlkalok. [emoji3] Ó no.

Sent from my F5321 using Tapatalk
 
Szoval én évek óta pisibe meg kakiba nyúlkalok. [emoji3] Ó no.

Sent from my F5321 using Tapatalk
Az semmi! Amikor a Balatonban fürdesz, akkor nyakig... :poop:. Amikor pedig véletlenül nyelsz egy kortyot...

Viszont az kifejezetten előnyös, ha így koncentráltan gyűlik össze, mert könnyebb leszívni, mintha egyenletesen az egész felületet beborítaná. A régi tanok szerint, az akváriumnak kellett lennie egy mélyebb pontjának, ahol összegyűlhet ez az anyag, és onnét pl. egy lopó segítségével eltávolítható. A lopó már nem divat, bár igen hasznos eszköz (szerintem).
 
Sziasztok!

Belekezdenék akvárium élővilág létrehozásába és a kezdeti terveimet osztanám meg veletek, hogy szerintetek jók e vagy sem.

Adott egy gyári juwel vison 260 akvárium. Gyári belső szűrő helyett egy waldbeck clearflow 35-ös 1400l/h külső szűrőt vettem, gondoltam kezdetnek elég. Ehez a szűrőhöz nem tudom milyen szűrőanyagokat ajánlanátok. Szeretnék az akváriumba 20-25 neon halat, 4 gurámit, 3-4 alga evőt, és nagyon szeretnék egy db vörös rojtosszájú halat, meg pár törpe garnélát. Talajnak tennék JBL aquabasis plust, és fölé JBL manadot. Világításnak meghagynám a gyári juwel 2db t5-ös fénycsöveket, hilite day 54w 1047mm 9000k színhőmérséklettel. A nagy kérdés a növényzeten van. Elősőre szeretnék nem igényes növényekkel kezdeni CO2 nélkül. Szeretnék előtéri növényt, középtéri növényt, és háttér növényt is. A kérdésem az lenne, hogy megfelelő növénytápozással CO2 nélkül léteznek e olyan növények amelyek ezt képesek megvalósítani? Az akvárium elindítása után várnék 3-4 hetet mielőtt az élőlényeket telepíteném.

Lehet ez egyszerre sok, de ezek csak tervek. Remélem tudtok segíteni ha valamit nem jól terveztem.

Előre is köszi a válaszokat! :)
 
Back
Oldal tetejére