• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Nos, elképzelhető, hogy a hálózati vized oldott CO2 mennyisége tegyük fel 15 mg/l. Ezt a növénykéid szépen elhasználják és a CO2 szint 5 mg/l-re csökken.

View attachment 32229

Teljesen igazad volt!
Részleges vízcsere után felkapcsoltam 100%-ra a fényeket és minden növényem szinte azonnal bubizott...
Lehet ki kellene próbálni a CO2 beoldását. A citromsavas szett eleje megvan (CO2 fejlesztéshez a szelepek, kupakok + tűszelep), már valami jó kis diffuzort kellene találni vagy csinálni (olvastam egy tetszetőset a DIY részlegben) meg a bubiszámláló jah meg a DC :)
Addig is megy a carbo a szén pótlásra..
Keresek még valami értelmes (pénztárca kímélő :( ) lehetőséget a keménység csökkentésére, eddig ha jól értelmeztem szikes kemény vizem van..
 
Nem tudom melyik topicban tehetnem fel a kerdesem ugyhogy ide irom. Lassan az elharapozo alga miatt uj scapet inditok. Masodik lesz a sorban, viszont atmentenem az MC t es meg egy par novenyt az uj scapebe. De hogyan oldjam meg hogy az algat ne vigyem at vele? Tovabba egy 6 honapos Amazonia at teheto az uj scape vagy teljezsen kuka, esetleg bekeverheto?
 
Nem tudom melyik topicban tehetnem fel a kerdesem ugyhogy ide irom. Lassan az elharapozo alga miatt uj scapet inditok. Masodik lesz a sorban, viszont atmentenem az MC t es meg egy par novenyt az uj scapebe. De hogyan oldjam meg hogy az algat ne vigyem at vele? Tovabba egy 6 honapos Amazonia at teheto az uj scape vagy teljezsen kuka, esetleg bekeverheto?
A nagyon fertőzött részeket ki kell dobni. A növényeket érdemes egy vödörbe kiszedni, és a vödröt alufóliával teljesen betekerni, majd 3 napra úgy hagyni. Utána vízzel átöblíteni.
Az Amazonia még használható. Nagyon óvatosan át kell mosni, és esetleg a tetejére egy réteg új Amazonia is mehet.
 
Sera Blackwater aquatan használata után miért világosodik vissza az akvárium vize?
Szeretnek egy amazonaszi biotóp akváriumot kialakítani, ezert is vettem meg ezt a vízkezelőt, rendeltem mangrove fát is, mert elvileg az is színezni a vizet.
Viszont megfigyeltem, hogy kimondottan hamar fakult a barnás árnyalata a víznek. Aktív szén nincs a szűrőben.
Jbl Silicatex-et viszont használok lehet az szűri ki a barnaságot, mert az olvastam a sima szűrő nem kellene ha nincs benne aktív szén. Vagy lehet, hogy a sima szuro is kiszűri a barnaságot?
Köszönöm előre is a segítséget ^^
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sera Blackwater aquatan használata után miért világosodik vissza az akvárium vize?
Szeretnek egy amazonaszi biotóp akváriumot kialakítani, ezert is vettem meg ezt a vízkezelőt, rendeltem mangrove fát is, mert elvileg az is színezni a vizet.
Viszont megfigyeltem, hogy kimondottan hamar fakult a barnás árnyalata a víznek. Aktív szén nincs a szűrőben.
Jbl Silicatex-et viszont használok lehet az szűri ki a barnaságot, mert az olvastam a sima szűrő nem kellene ha nincs benne aktív szén. Vagy lehet, hogy a sima szuro is kiszűri a barnaságot?
Köszönöm előre is a segítséget ^^
Egy pár száraz diófa levéllel megoldható a víz színezésit, de elégé savasít.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Egy pár száraz diófa levéllel megoldható a víz színezésit, de elégé savasít.
De annak a színezése is akkor nem fog eltűnni?:D Mert inkább az okra vagyok kíváncsi, hogy miért világosodik vissza:D Vagy csak tokány ez a vízkezelő ?
 
De annak a színezése is akkor nem fog eltűnni?:D Mert inkább az okra vagyok kíváncsi, hogy miért világosodik vissza:D Vagy csak tokány ez a vízkezelő ?
Konkrét okot nem tudok mondani, mért tisztul vissza. Én csak azt tudom mondani saját tapasztalatból, mint pl. a kerti tó mellet van egy dió fa, és ősze mikor hullnak a levelei, és elsüllyednek, elég é megszínezik a vizet, és a szűrő nem tisztítja meg. Szerintem az akváriumban is működnie kel. Igaz a tóhoz nem használok semmilyen vízkezelőt. És egy amazonász biotópnak, nem is nézhet ki rosszul, egy pár rozsdás barnás levél az alján.
 
Sziasztok!

Új vagyok, segítségre van szükségem :)
Tudom, hogy nem a legkönnyebb utat választottam, de egy 20l-es nano akváriummal kezdtem a pályafutásomat (helyhiány miatt másról nem lehet szó).
Egy hete készült el az aki, azóta a növényeim nem éppen a legjobb állapotba kerültek, pedig próbáltam minden "előírás szerint" kezelni.
Szóval a Limnophila kivételével minden növényem barnulni kezdett, a rotala néhány levelei egyenesen áttetszővé válltak. Parvula, monte carlo szintén erőteljesen barnul. Viszont amit észrevettem, a Rotala erőteljesen a fény felé tör, új hajtásokat hoz. Minimális barnaalgám van, de ahogy tudom ez nem probléma az elején.
Nyilván fényen és szűrésen lehetne fejleszteni, de egyelőre a jelenlegi eszközökkel szeretném rendbe hozni a dolgot.
Mit gondoltak, mi lehet a fő probléma, min tudnék változtatni?

Setup:
20l Diversa nano
Diverse led intenso 5,7W napi 8 órában
Atman hf-0100 akasztós szűrő + kerámiagyűrű
Csapvíz pihentetve , Aqualine Liquid gold-dal előkezelve, 27Cfok
TF Starter 1ml hetente
TF Planter 2ml hetente
TF Macro 1ml naponta
Liqui Carbo 0,4ml naponta
2-3 naponta 50% vízcsere
ISTA High Activity for Plant and Shrimp PH 6.5 3l
Tropica Plant Growth Substrate 1l

Növények:
Rotala rotundifolia
Parvula, Parvula mini
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Limnophila sessiliflora
 
Sziasztok!

Új vagyok, segítségre van szükségem :)
Tudom, hogy nem a legkönnyebb utat választottam, de egy 20l-es nano akváriummal kezdtem a pályafutásomat (helyhiány miatt másról nem lehet szó).
Egy hete készült el az aki, azóta a növényeim nem éppen a legjobb állapotba kerültek, pedig próbáltam minden "előírás szerint" kezelni.
Szóval a Limnophila kivételével minden növényem barnulni kezdett, a rotala néhány levelei egyenesen áttetszővé válltak. Parvula, monte carlo szintén erőteljesen barnul. Viszont amit észrevettem, a Rotala erőteljesen a fény felé tör, új hajtásokat hoz. Minimális barnaalgám van, de ahogy tudom ez nem probléma az elején.
Nyilván fényen és szűrésen lehetne fejleszteni, de egyelőre a jelenlegi eszközökkel szeretném rendbe hozni a dolgot.
Mit gondoltak, mi lehet a fő probléma, min tudnék változtatni?

Setup:
20l Diversa nano
Diverse led intenso 5,7W napi 8 órában
Atman hf-0100 akasztós szűrő + kerámiagyűrű
Csapvíz pihentetve , Aqualine Liquid gold-dal előkezelve, 27Cfok
TF Starter 1ml hetente
TF Planter 2ml hetente
TF Macro 1ml naponta
Liqui Carbo 0,4ml naponta
2-3 naponta 50% vízcsere
ISTA High Activity for Plant and Shrimp PH 6.5 3l
Tropica Plant Growth Substrate 1l

Növények:
Rotala rotundifolia
Parvula, Parvula mini
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Limnophila sessiliflora
Szia!
Amit így elsőre mondanék, az, hogy a 27 fok nagyon sok. Elegendő lenne 23-24 fok. Szerintem a Parvula és MC sem kedveli a 25- nél melegebbet.
Emellett CO2 nélkül nehezebb dolgod van szerintem, mindkettő kedveli.
A világítàsnál fontos a lumen/ liter teljesítmény, ha ezt tudod nézd meg, az is egy tàmpont. Egyenlőre ennyit mondanék.
 
Illetve, ha zselés növényeket ültettél, kezdetben azok sokszor barnulnak, a régi hajtásokat eldobják.
Fontos, hogy a zselés növényekről alaposan eltávolítsd a zselét ültetés előtt.
Illetve az ültetésnél minél sűrűbben ültetsz, annál jobban terjed.
 
Szia!
Amit így elsőre mondanék, az, hogy a 27 fok nagyon sok. Elegendő lenne 23-24 fok. Szerintem a Parvula és MC sem kedveli a 25- nél melegebbet.
Emellett CO2 nélkül nehezebb dolgod van szerintem, mindkettő kedveli.
A világítàsnál fontos a lumen/ liter teljesítmény, ha ezt tudod nézd meg, az is egy tàmpont. Egyenlőre ennyit mondanék.

Sajnos hűteni egyelőre nem tudok (esetleg vízcserénél tudok hidegebb vizet hozzá adni).
A világításról ennyit tudok:
http://www.diversa.info.pl/en/prod_417_led_intenso_5_7w_lighting.html
 
Illetve, ha zselés növényeket ültettél, kezdetben azok sokszor barnulnak, a régi hajtásokat eldobják.
Fontos, hogy a zselés növényekről alaposan eltávolítsd a zselét ültetés előtt.
Illetve az ültetésnél minél sűrűbben ültetsz, annál jobban terjed.

Remélem ez a barnulás akkor csak a kezdeti nehézségek egyike... 2-3 hét múlva úgy is kiderül.
 
Nalam a rotala es a MC birta a 27 fokot, mondjuk mar erosek voltak mikor felment, a tobbi novenyem annyira nem. Szerintem a feny keves, en saccra olyan 500 lumenre tippelek ezzel a lampaval. Elegge 5050 es lednek neznek ki, ez meg igy eleg low tech.
 
Nalam a rotala es a MC birta a 27 fokot, mondjuk mar erosek voltak mikor felment, a tobbi novenyem annyira nem. Szerintem a feny keves, en saccra olyan 500 lumenre tippelek ezzel a lampaval. Elegge 5050 es lednek neznek ki, ez meg igy eleg low tech.
Esetleg van értelme még hozzá csapni (vagy helyette) egy mezei olvasó lámpát mondjuk egy 8W 6500K, 450lm izzóval hirtelen megoldásként?
 
Sziasztok!!
Mennyi ajzatot rakjak egy 40*35*80-as akváriumba kavicsra meg talajra gondoltam! Meg ekkora akváriumba milyen szűrőt,melegìtőt vegyek??
Igen és még milyen növényeket tegyek bele de nem szeretnék őserdőt :)
Miután utánna olvastam meg akkora a választék mindenből nem tudok dönteni meg persze a keret is véges!!
 
Sziasztok.Tudja valaki ennek az adagolását,hogy naponta vagy hetente mennyit kell 200l vizhez?
AquaLine TF Phosphate - foszfát növénytáp (500 ml)
 
Back
Oldal tetejére