• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Szoval szerintetek tegyek le róla! Mekkora lenne az ideális szélesség?
Nem ideális a 20 cm....túl hosszú is lenne a maga 2 méterével, de nem lehetetlen. Csak nagyon nehéz benne bármit is berendezni, mert nagyon keskeny.
Jobb lenne 25-30 cm minimum szélesség.
 
Napi hülye kérdés:
CO2 gyanánt szódásszifonba való patron? [emoji12] [emoji1] [emoji16]
Egyáltalán lehet még olyat kapni? [emoji4]
Vagy ez a DIY kókányba való? [emoji1]
 
Sziasztok! Most vágtam bele az akvarisztikába és az lenne a kérdésem hogy 61 lm (Led) /liter az már high tech ? Vagy az még Low tech ?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok,

Kezdőként szeretnék belevágni valami nagyba, egy gyerekkori élményt szeretnék valamivel profibb szinten csinálni.
Asszony bele is ment, megrendeltem egy Juwel Rio 180 aki szettet. A bútort készítem alá.
Ez lenne az aki: juwel_rio_180_akvarium_szett_fekete_114
Egy 100x41x50-es. Világítás 2x45W T5, 0.5W/L.
Az Iwagumi stílus tetszett meg nagyon. Aljövényzet gyanánt 90%-ban az Eleocharis parvula mini lenne tervben.
E mellé a többi növény elhanyagolható mértékben lenne jelen.

Azt szeretném kérdezni a tapasztaltaktól, hogy a fenti tervezgetések feleslegesek, avagy megvalósíthatóak úgy, hogy Co2 rendszerem nincs?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok,

Kezdőként szeretnék belevágni valami nagyba, egy gyerekkori élményt szeretnék valamivel profibb szinten csinálni.
Asszony bele is ment, megrendeltem egy Juwel Rio 180 aki szettet. A bútort készítem alá.
Ez lenne az aki: juwel_rio_180_akvarium_szett_fekete_114
Egy 100x41x50-es. Világítás 2x45W T5, 0.5W/L.
Az Iwagumi stílus tetszett meg nagyon. Aljövényzet gyanánt 90%-ban az Eleocharis parvula mini lenne tervben.
E mellé a többi növény elhanyagolható mértékben lenne jelen.

Azt szeretném kérdezni a tapasztaltaktól, hogy a fenti tervezgetések feleslegesek, avagy megvalósíthatóak úgy, hogy Co2 rendszerem nincs?
Szia.
Szerintem nem fog működni. Kevés a fény nincs co2 és csak óvatosan mert a szűrés is kevés ami előbb utóbb algásodáshoz fog vezetni.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szettet felejtsd el, ha tudod sztornózd a rendelésedet.

Használt világítást vegyél innen a fórumról, ha épp nincs eladó, akár jófogásról. Akvát csináltass. Használt külső szűrőt is találsz itt a fórumon hozzá.

Na azzal már el lehet indulni iwagumi felé, bár parvila sűrű gyep CO2 nélkül elég bajos.
 
4 évig használtam Juwel akváriumot.Első induláskor a belső szűrő kiszedve ,helyette 2 db Eheim 2075 + 1 db 2078 külső szűrő.Co2 nagynyomású. AM 1000-es reaktorral.Csak a fénycső maradt.Volt parvulám is.Eredmény:Borzalom.
 
4 évig használtam Juwel akváriumot.Első induláskor a belső szűrő kiszedve ,helyette 2 db Eheim 2075 + 1 db 2078 külső szűrő.Co2 nagynyomású. AM 1000-es reaktorral.Csak a fénycső maradt.Volt parvulám is.Eredmény:Borzalom.
Biztató :)
 
Szettet felejtsd el, ha tudod sztornózd a rendelésedet.

Használt világítást vegyél innen a fórumról, ha épp nincs eladó, akár jófogásról. Akvát csináltass. Használt külső szűrőt is találsz itt a fórumon hozzá.

Na azzal már el lehet indulni iwagumi felé, bár parvila sűrű gyep CO2 nélkül elég bajos.

Etele,

Köszi a válaszod. "Sajnos" az akit nem tudtam lemondani, így az megérkezett még másnap.
Végül is megbánni nem bántam meg, de szeretnék kihozni belőle minél szebbet.
Igyekszem itt is minél több mindent olvasni, és megfogadni tanácsokat. Ennek érdekében a 180-as akihoz a 600l/h-s belső szűrőhoz megrendeltem egy Tetra EX 1200 plus külső szűrőt, a töltetet a többetek által jelzett cserével fogom indítani.
Az előző technikai adatok leírásánál még én magam sem tudtam, ma már látom is, led-es világítást kaptam. Az origi leírásban ez még nem szerepelt, ott még 2 t5 csőről tudtam.
Nos, ez 2x23W-os led csöveket jelent. Az egyik egy 9000K-s, a másik pedig 6500K-s. Lumen értéke hosszas kutakodás után megtalálva 5290. Valamivel 30lumen/l felett van az értékem.
Itt a fórumon nehezen találtam egzakt irányt, van, aki 50 lumen/l-t javasol, van aki e felett.
Az igényeimet tekintve valaki tudna javasolni irányt a fényt illetően? Tudom, hogy van erre topic és ha ez nagyon off, akkor át is kopizom majd oda a kérdést.
Szóval mi lenne az a fényerő, ami a co2 nélküli low tech-hez a fenti világítást kiegészítve még szükségeltetne szerintetek?

Előre is köszönöm a választ!
 
Biológiai szűrőanyagot hogyan lehet kitisztítani, regenerálni szakszerűen (itthoni körülmények között). Megszüntetem az akksit. Mátrix Trop-ról van szó.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A328 eszközömről
 
Ha nem akarod átmenteni a bacikultúrát, akkor alaposan mosd át csapvízben és szárítsd meg úgy hogy ne legyen dohos, penészes - szűrősákban lógasd fel, vagy tésztaszűrőben mehet ki a napra, stb... Valaki sütőben is kiszárítja, én ezt nem forszíroznám.
 
Sziasztok!
Április elején indítottam az akvámat.
Vettem bele pár szál Hygrophyla diformis-t (de szép neve van :) )
A képen látható, amint az emers levelekkel szépen várják a sorsukat az aljzatba ültetve. Termelőtől vettem (Szentkirály nagyker), ott mondták, hogy levél váltás lesz, mert emersként nevelték.
34807110196_b2d2755204_z.jpg
Állítólag kb 1 hónap és levelet vált és kialakul az a szép csipkézett levél, melyre vágytam.
Hát már a 2 hónap végén járok és semmi változás :(
Ettől függetlenül kedvelem ezt a növénykét, szépen növöget, 1-2 hetente vágnom is kell mert nagyon be van indulva.
Jelenleg így néz ki:
34003725724_043bd7d80b_z.jpg 34460130810_6c97587288_z.jpg
Csináltam olyan képet is, Amin a "frissen" visszavágott szárból bújik ki az új levélke, de sztem Ő is olyan lesz mint az elődei..
Mi lehet ennek a oka?
Köszönöm a segítő válaszokat előre is!
 
Sziasztok!
Április elején indítottam az akvámat.
Vettem bele pár szál Hygrophyla diformis-t (de szép neve van :) )
A képen látható, amint az emers levelekkel szépen várják a sorsukat az aljzatba ültetve. Termelőtől vettem (Szentkirály nagyker), ott mondták, hogy levél váltás lesz, mert emersként nevelték.
View attachment 31890
Állítólag kb 1 hónap és levelet vált és kialakul az a szép csipkézett levél, melyre vágytam.
Hát már a 2 hónap végén járok és semmi változás :(
Ettől függetlenül kedvelem ezt a növénykét, szépen növöget, 1-2 hetente vágnom is kell mert nagyon be van indulva.
Jelenleg így néz ki:
View attachment 31891 View attachment 31892
Csináltam olyan képet is, Amin a "frissen" visszavágott szárból bújik ki az új levélke, de sztem Ő is olyan lesz mint az elődei..
Mi lehet ennek a oka?
Köszönöm a segítő válaszokat előre is!
Szia!
Azt nem tudom mitől van, de nálam is kétféle formában létezik ("difformis"):
- amit egy levélkéből szaporítottam, az nem cakkos
- amit egy meglévő tő hajtásából törtem le (és már ott is cakkos volt), az jobbára olyan is maradt.
Egyik sem volt soha emers. A víz felszínét elérve elterül, de esze ágában sincs a víz fölé emelkedni. Az elmúlt hónapokban széles skálán változtattam a tápozást és a megvilágítást. Érdekes, hogy egy száron is hol kerek levelek nőttek (cakkok nélkül), hol cakkozottak. Feltehetőleg a víz minősége és a megvilágítás erőssége / ideje is befolyásolja a levél alakját.
Bocsánat a penetránsan rossz képekért, de ennyire telik a tudásomból... és a halak sem voltak túl együttműködőek... :unsure:

IMG_1.JPG IMG_2.JPG
 
Szia!
Azt nem tudom mitől van, de nálam is kétféle formában létezik ("difformis"):
- amit egy levélkéből szaporítottam, az nem cakkos
- amit egy meglévő tő hajtásából törtem le (és már ott is cakkos volt), az jobbára olyan is maradt.
Egyik sem volt soha emers. A víz felszínét elérve elterül, de esze ágában sincs a víz fölé emelkedni. Az elmúlt hónapokban széles skálán változtattam a tápozást és a megvilágítást. Érdekes, hogy egy száron is hol kerek levelek nőttek (cakkok nélkül), hol cakkozottak. Feltehetőleg a víz minősége és a megvilágítás erőssége / ideje is befolyásolja a levél alakját.
Bocsánat a penetránsan rossz képekért, de ennyire telik a tudásomból... és a halak sem voltak túl együttműködőek... :unsure:

View attachment 31901 View attachment 31902

Köszönöm, hogy ilyen türelemmel vagy irántam! :)
Led szalagnál főleg :)
Arra gondoltam írok a Szentkirályi Pruit vizinövényesnek és megkérdezem mi a fene a titka "csipkés" levélnek..
 
Egy igazi kezdő kérdéssel fordulok Hozzátok:
Mitől lehet az, hogy a vezetékes víz 7,6 Ph értékű és pár nap (inkább 1 nap) múlva 8,4 Ph-ra beáll?
Mostanában kezd foglalkoztatni a téma, mert lehet a növényeim (lásd az előző hozzászólásom Hygrophyla diformis témában) nem akarnak kellően fejlődni...
egyébként mivel ajánlott csökkenteni a Ph értéket? Olvastam már kénsavtól-citromsav-aszkorbinsavig már mindent. :(
 
Back
Oldal tetejére