• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Progressive Consciousness - 45x30x30 (40 l)

Csak ezen a te általad átszerkesztett képen vettem észre, szegény Otok, hogy beparáztak a sárkánytól. :D
Az eredeti is jól néz ki, de szerintem Deneryssel biztos te leszel a befutó a HAC-on nano kategóriában. Nem sokan tartanak királynőt egy akváriumban... :p
 
Csak ezen a te általad átszerkesztett képen vettem észre, szegény Otok, hogy beparáztak a sárkánytól. :D
Az eredeti is jól néz ki, de szerintem Deneryssel biztos te leszel a befutó a HAC-on nano kategóriában. Nem sokan tartanak királynőt egy akváriumban... :p
Láttad az ordas nagy spoilert ami ihlette a képet? :) ;)
 
Sajnos csak félig-meddig alakulnak jól a dolgok a kis üvegben.
A állatok egy része eltávozott időközben. Beköltöztettem 4 amano garnélát takarítani, őbelőlük 2 és még 2 boraras kimenekült a vízből egy kisebb CO2 túladagolás következményeképpen. Az eltelt hetek alatt további 2-3 boraras esett a szívóág áldozatául is és 2 rili garnéla feküdt el egyik napról a másikra. Illetve tegnapról mára még egy amano. Utóbbiak elhalálozását nem tudom mihez kötni. Az otóknak semmi baja, dagad a hasuk, pedig úgy tudom ők a legérzékenyebbek.

A növények fejlődnek, de nem a várt ütemben (ez a kisebbik baj), nyírásra még csak egyszer volt szükség, de lassan már érik a következő. A zöld por alga is fejlődik, szintén nem a várt ütemben, csak itt más lenne az elvárás :). Annyira mondjuk nem vészes a helyzet, csak hát nem tetszik a dragonokon a zöldülés. Mechanikus eltávolításra még csak egyszer szántam rá magam, nem akarom elkoptatni a köveket. Érdekes, hogy az üvegre nem nagyon rakódik, egyenesen a köveket támadja. Kísérletezgetek dolgokkal, mielőtt újabb manuális beavatkozás következne.

A másik aktualitás, hogy beopálosodott a vizem. Kb 10-12 napja volt egy szűrőtakarítás, de az opálosság csak 3-4 napja tart. Csináltam 2 kisebb vízcserét is és azóta adagolok ADA Green Bactert is, egyelőre hasztalan. Olvastam @ZaCK hozzászólását a napokban valahol az infuzóriáról, de messze nem olyan durva a helyzet, amit a képtalálatok sejtetnek erre a szóra keresve. Nem látok vízközt lebegni apró élőlényeket sem, így reménykedem hogy nem erről van szó.
Következő tippem hogy be kellene raknom rövid időre egy UV szűrőt. Esetleg van valaki a közelben, aki kölcsön tudna adni egyet pár napra?
 
Korábbi, ebben a témában folytatott beszélgetésünket még kiegészíteném azzal, hogy a legelső berendezésemnél is az üvegen volt jelen ez az alga (dekor abban nem volt) , kipróbáltam Tom Barr módszerét és működött, utána tényleg jóideig eltűnt, lehet dekorral másképp lett volna. A második akváriumomnál pedig váltottam GA tápokról Adára és egyből megszűnt, pár hét múlva visszatértem a GA tápozásra és nem jött vissza. A harmadiknál már beszéltük mi volt. Egyet biztosan kijelenthetek, nálam mindig hirtelen szűnt meg és állandóan lehet érezni egyfajta periódikusságot az erősségében, minél gyakrabban piszkáltam, annál gyorsabban nőtt vissza. Ha lenne kedved, dokumentálva kipróbálhatnád a TB módszerét, hátha bejön.
 
Nálam is - a nagyban - jön-megy a GDA/GSA (sosem tudtam melyik-melyik). De ha kést szorítanának a torkomhoz sem tudnám megmondani, hogy magától el szokott-e tűnni, vagy csak a kefe hatására. Pedig nem egyszer tűnt el szinte teljesen :D Többen írták, hogy el nem tűnik magától, legfeljebb csak nem jön vissza. Akartam volna ezt cáfolni, de tényleg nem emlékszem.

Ha lenne kedved, dokumentálva kipróbálhatnád a TB módszerét, hátha bejön.
A blackout kezelésre gondolsz? Vagy mire? Ha jól emlékszem, Barr is általában a foszfát-emelést ajánlja.

Na, én meg @Trappista hozzászólására reagálok itt, hogy ne a te naplódat offoljam, Sanyi (Mátrai) :)
Szóval a téma a fiókos szekrény..
Ötletességből ötös ez a szekrény.
@Jopet Azt is lehetne csinálni, hogy a fiók mélységéből, és szélességéből csalsz le egy hátsó kis téglatestet. (Tehát a fiók egy bumfordi L lesz) Persze akkor a csöveket belül is rögzíteni kell, hogy véletlenül se csípd oda, amikor betolod a fiókot...
Sajnos ez meg csak kettes (alá) :D
Indoklás: Nem L-alak kellene, hanem T-alak, mert hagynék lehetőséget mindkét oldalon kivezetni a csöveket. És sajnos így csak nagyon részleges kihúzású fiókot tudnék csinálni, mert a csőkivezetés előtti szakaszra kerülhetne csak fióksín, ami max 15 cm lenne. A fiók így hiába 35 cm mély...
 
A blackout kezelésre gondolsz? Vagy mire?
Nem erre gondolok, hanem arra a procedúrára, hogy hagyod két vagy három hétig nőni, nem piszkálod, utána csinálsz egy brutálisan nagy takarítást, kefélést, utána pedig meghatározott idejű és mennyiségű vízcseréket végzel. (pontos időket nem tudok, el kellene újra olvasni).

a téma a fiókos szekrény..
Mi lenne, ha a fiókot alulra tennéd, fölé pedig a szűrőt, akkor lenne egy teljes értékű fiókod és a derekadat is megmozgatnád kicsit.:)
 
hagyod két vagy három hétig nőni, nem piszkálod
Nem kihívás, már folyamatban van :D
Tudnál adni valami linket erre a módszerre, nem emlékszem hogy olvastam volna.

Mi lenne, ha a fiókot alulra tennéd, fölé pedig a szűrőt, akkor lenne egy teljes értékű fiókod és a derekadat is megmozgatnád kicsit.
Mi lenne, ha valamelyik sportpályára járnál futni a természet helyett? Nem kellene a bámészkodásra fecsérelned az energiádat, jobban figyelhetnél a légzésedre. :)
Nem mindenkinek van ám ilyen tini-dereka (gyerekfény után szabadon), mint egyeseknek..

Szerk: a 60cm-es bútorban a 3 cm résekkel is lenne egy teljes értékű 45 cm-es fiókom ;)
 
Nem ez volt az, de hasonló, ami alapján csináltam, nem volt benne blackout:

"1. Hagyod nőni 2 hétig.
2. Letelt a 2 hét akkor jöhet egy jó nagy vízcsere. Szinte talajig leszívod a vized és vársz 10 percet had száradjon meg az üvegen a cucc! Utána mehet vissza a víz. Még nem takarítod le az üveget hozzá se nyúlsz az algához!!!
3. Másnap 1napos blackout!
3. A blackout után 3 nappal előkapod a plasztik kártyát , fogkefét és tisztára nyalod az üveget. Vízcsere legalább 70%-os! Végeztél azonnal lámpa lekapcs!!!
4. Másnap 1 napos blackout!
5. Blackout után nagy vízcsere ismét!

Végeztél!"
 
Utoljára módosított:
Indoklás: Nem L-alak kellene, hanem T-alak, mert hagynék lehetőséget mindkét oldalon kivezetni a csöveket. És sajnos így csak nagyon részleges kihúzású fiókot tudnék csinálni, mert a csőkivezetés előtti szakaszra kerülhetne csak fióksín, ami max 15 cm lenne. A fiók így hiába 35 cm mély...

De tanár úr kérem! És ha egy teljes kihúzású acél fióksínt teljes mélységben (az L, illetve a T szárának hosszában) hátralógatunk a fiók két oldalán, akkor se kaphatok egy hármas alát? :D:p
 
Sajnos csak félig-meddig alakulnak jól a dolgok a kis üvegben.
A állatok egy része eltávozott időközben. Beköltöztettem 4 amano garnélát takarítani, őbelőlük 2 és még 2 boraras kimenekült a vízből egy kisebb CO2 túladagolás következményeképpen. Az eltelt hetek alatt további 2-3 boraras esett a szívóág áldozatául is és 2 rili garnéla feküdt el egyik napról a másikra. Illetve tegnapról mára még egy amano. Utóbbiak elhalálozását nem tudom mihez kötni. Az otóknak semmi baja, dagad a hasuk, pedig úgy tudom ők a legérzékenyebbek.

A növények fejlődnek, de nem a várt ütemben (ez a kisebbik baj), nyírásra még csak egyszer volt szükség, de lassan már érik a következő. A zöld por alga is fejlődik, szintén nem a várt ütemben, csak itt más lenne az elvárás :). Annyira mondjuk nem vészes a helyzet, csak hát nem tetszik a dragonokon a zöldülés. Mechanikus eltávolításra még csak egyszer szántam rá magam, nem akarom elkoptatni a köveket. Érdekes, hogy az üvegre nem nagyon rakódik, egyenesen a köveket támadja. Kísérletezgetek dolgokkal, mielőtt újabb manuális beavatkozás következne.

A másik aktualitás, hogy beopálosodott a vizem. Kb 10-12 napja volt egy szűrőtakarítás, de az opálosság csak 3-4 napja tart. Csináltam 2 kisebb vízcserét is és azóta adagolok ADA Green Bactert is, egyelőre hasztalan. Olvastam @ZaCK hozzászólását a napokban valahol az infuzóriáról, de messze nem olyan durva a helyzet, amit a képtalálatok sejtetnek erre a szóra keresve. Nem látok vízközt lebegni apró élőlényeket sem, így reménykedem hogy nem erről van szó.
Következő tippem hogy be kellene raknom rövid időre egy UV szűrőt. Esetleg van valaki a közelben, aki kölcsön tudna adni egyet pár napra?
Uv-t neki,ennyit tudok elmondani a vietnami háborúról! :D
 
Esetleg...
Köszi Zoli :happy: TZ is felajánlotta közben, de nem merte biztosra mondani, hogy megvan-e :) Kereslek holnap telefonon, ha nem javul addig a helyzet (4. napja megy a plusz baci).


De tanár úr kérem! És ha egy teljes kihúzású acél fióksínt teljes mélységben (az L, illetve a T szárának hosszában) hátralógatunk a fiók két oldalán, akkor se kaphatok egy hármas alát?
Gyermekem, neked politikusnak kellene menned. Építsünk még autópályát oszt' ne engedjünk rá senkit! :ROFLMAO:
Viccet félretéve, javaslom a villamosmérnöki pályát. Bár lehet ott meg már nem tudnak újat mondani :notworthy:

@matrai, köszi a receptet. Előbb megpróbálok kijönni a félhomályból, aztán kifőzök valamit :)
 
Köszi Zoli :happy: TZ is felajánlotta közben, de nem merte biztosra mondani, hogy megvan-e :) Kereslek holnap telefonon, ha nem javul addig a helyzet (4. napja megy a plusz baci).



Gyermekem, neked politikusnak kellene menned. Építsünk még autópályát oszt' ne engedjünk rá senkit! :ROFLMAO:
Viccet félretéve, javaslom a villamosmérnöki pályát. Bár lehet ott meg már nem tudnak újat mondani :notworthy:

@matrai, köszi a receptet. Előbb megpróbálok kijönni a félhomályból, aztán kifőzök valamit :)
Majd légyszi számolj be az UV hatásáról, kíváncsi vagyok a köd megszűntetése mellett a poralgával is elbánik-e, leírások szerint arra is hatásos lehet.
 
Segít az UV?
Valóban megkaptam Zolitól az UV-szűrőt tegnapelőtt (köszi @TZ), de már nagyon későn értem vele haza. Tegnapra meg mintha beijedt volna az akvárium tőle :) Elolvasgattam Nigro blogján (is) az UV-vel kapcsolatos infókat - mielőtt bekötöm - és egyelőre elnapoltam a beüzemelést. Ezalatt a további 2 nap alatt nagyon sokat javult a szitu. Azt mondanám, a víz átláthatósága előtte konstans 70%-os volt, mára ez kb 90-95%-ra változott.
Túletetésre gyanakszom az olvasottak alapján. Az algázókat külön nem etettem, a borarasok meg csak lemezest kaptak még, kicsi mennyiségeket, de ezeknél az apró halaknál és pici akváriumnál még lehet így is besokalltam. Szoknom kell a pici élővilággal való bánást. Mértem nitrátot, nem volt sok, de lehet ma is rámérek. A halak most 3 napja nem kaptak egy falatot sem.
Az UV pedig most egy ideig nálam lesz, csak végszükség esetén kapja meg a víz az ünnepi fényeket.
 
Utoljára módosított:
Nagyon gyakran tapasztaltam ilyesmit, hogy elég ráijeszteni az akváriumra. A fenbendazol-t is elég volt az akvárium közelébe tenni és visszaszorultak a planáriák. Konkrétan ezt az UV szűrőt sosem kapcsoltam be, de mit látható, nagyon hatásos cucc. :D
 
Utoljára módosított:
Konkrétan ezt az UV szűrőt sosem kapcsoltam be, de mit látható, nagyon hatásos cucc.
Lehet nem is működik. Sosem mosom le magamról, hogy ezt is tönkretettem :)

Ja, még valami - ha már naplóbejegyzés.
Picit visszapótoltam az elhullott élővilágot, beköltözött még pár boraras (kezdeti létszám majdnem visszaállítva), 3 rili (nem a legszebb példányok sajnos), még 2 oto és 3 felnőtt - kisebb - amano garnéla is - átmenetileg. Szerencsére nem nagyon van dolguk, de jobb félni...
 
Utoljára módosított:
@Jopet adsz ásványi anyagot a garnéláknak? Ahogy tapasztalom az esetek 80%-ban ez a halálozás oka. Esetleg még túltápozhattad... Az opálosodás - már ha zöld víz - a túltápozástól simán lehet, ezt már magam is tapasztaltam, igaz, hogy extrém magas tápanyag koncentrációknál (2,2 feletti vas, 3,6 feletti foszfát). Mert akkor a magas réz is elvihette őket.

Más: adsz nekik enni? Jó hogy legyengülnek 3 napos koplalástól :D
 
Back
Oldal tetejére