• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Új élet 64 literben

Rolee

Nézelődő
Sziasztok,

Újoncként csatlakozva hozzátok belekezdek az első növényes akváriumom naplózásába, igyekszem gyakran frissíteni és persze várom a javaslatokat, gondolatokat és ötleteket.
Először is köszönet a GA csapatának a segítőkészségért a beszerzések során, továbbra is gyakran foglak felkeresni benneteket :) Hálás köszönet minden tanácsért mégegyszer.

És köszönet a sok fórumozónak is, nagyon sok hasznos dolgot olvastam már itt elöljáróban.

A részletek
Akvárium
: 60x30x36, 64 l GA
Szűrő: EHEIM 2071, 2 tálca substrat pro-val és Purigennel
Világítás: QUAD T5 4x24 W
Co2: nagynyomású Co2 rendszer diffúzorral
Talaj: Tropica substrate táptalaj + Tropica Aquariam Soil
Tápozás: Tropica Specialized (később váltok majd Green Aqua Micro+Macrora) + Easy Carbo + Green Bacter a kezdetekhez
Dekor: Seiryu
Növények: Bacopa Australis, Lindernia Rotundifolia, Ludwigia Palustris, Bacopa Caroliniana, Ammania sp Bonsai, Staurogyne Repens, Rotala Macrandra, Alternanthera Reiceckii mini, Eleocharis mini, Hemianthus callitrichoides "cuba"

A világítás kezdetben 6 órát megy, ebből 4-et csak 2 fénycsővel, 2-öt pedig mind a 4-el. Ezt kívánom majd felemelni összesen 8 órára (4 óra 2 fénycső, és másik 4 óra mind a 4 fénycső)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Üdvözöllek a fórumon.
Ügyesen berendezted a medencét.:) Látszik,hogy nem kapkodva indulsz neki a növényesítéshez. Így tovább, jó a szűrés, világítás is. Szerintem minden adott a jó kezdéshez, majd a folytatáshoz is.
 
A növények témában és elrendezésben minden dícséret a páromat illeti. Hamar megfertőztem őt a lelkesedésemmel, így mégiscsak könnyebb volt családilag jóváhagyatni a kezdeti költségeket :)
 
Üdv a fórumon, szépen be lett rendezve ügyes(ek) vagytok. Hátul még emeltem volna a talajon, de ez az ízlések és pofonok kategória. Mért pont ezt a talajt választottad, ennyiből már kijött volna az amazónia is? Algamentes indulást kívánok!
 
Grat jó kezdés! Ha elfogadsz egy jó tanácsot, a következő indításnál adj bőven lejtést a talajnak, sokkal mélyebbnek fog tűnni az akva(y). Sok sikert és algamentest:D
 
Amazónia épp nem volt raktáron, így lett Tropica :)

Köszönet a javaslatokért. A talaj lejtésén sokat agyaltunk mi is, de első akváriumként a könnyebb utat választottuk. Így is lesz elég kihívás :)
 
Sziasztok,

Még csak szombat óta működik az akvárium de én mégis minden nap árgus szemekkel figyelem hogy látok bármi tizedmilliméternyi változást :) Meg várom már hogy jöhessen a takarítóbrigád is, hogy ne csak a víz mozogjon :)

Tegnap és ma is a következő látvány fogadott... a felszín tele apró pici bubikkal.. Co2 megy, másfél bubi/sec-el, a dropcheck szép világos zöld.... Ez mind co2 a felszinen? Akkor viszont inkább hasonlít szódára az akvárium már :)
A lilly-t feljebb vettem, fodrozza a vízfelszint rendesen, de csak a bubikat tologatja... Tényleg co2 túltengésem van?

bubi1
bubi2
 
A felszín akkor válik ilyenné, ha van rajta hártya és az nem engedi a buborékokat távozni. Elég ronda és a víz sem szellőzik rendesen. Ha eltávolítod a hártyát, megszűnik ez a jelenség. Persze attól még a víz tartalmazhat túl sok oldott CO2-t.
 
Sziasztok,

Még csak szombat óta működik az akvárium de én mégis minden nap árgus szemekkel figyelem hogy látok bármi tizedmilliméternyi változást :) Meg várom már hogy jöhessen a takarítóbrigád is, hogy ne csak a víz mozogjon :)

Tegnap és ma is a következő látvány fogadott... a felszín tele apró pici bubikkal.. Co2 megy, másfél bubi/sec-el, a dropcheck szép világos zöld.... Ez mind co2 a felszinen? Akkor viszont inkább hasonlít szódára az akvárium már :)
A lilly-t feljebb vettem, fodrozza a vízfelszint rendesen, de csak a bubikat tologatja... Tényleg co2 túltengésem van?

bubi1
bubi2

Egy skimmer gyógyítja ezt a "betegséget" :) vagy egy egyszerű papírtörlő...
 
Én próbáltam a papírtörlőt, de végül a skimmer jött be. Hatékonyabb sokkal a felszínen. Nekem napi 2x15 percet megy, nálam elég is. Amiben nem vagyok biztos, hogy egészségesebb-e, ugyan is a papírtörlővel eltávolítod ezt a hártya réteget, míg a skimmer jól elkeverei a vízben. Ugyan felfogja a nagyobb törmelékeket, de pl a sok fehérjét és egyéb összetevőket belekeveri. Mondjuk így a külső szűrőnek legalább van esélye kiszűrni hiszen a beszívó része legtöbbször lent van. Ami még a skimmer mellett szól, hogy pl az úszó növénydarabkákat is gyorsan összegyűjti, igy nem neked kell esetleg hálóval játszani. Nekem egyébkénk a külső szűrő látszólag megbírkózik a bekeveredett cuccal, mert semmi káros hatást nem tapasztaltam. Ez persze még csak két hét tapasztalata.
 
Kellemes szombatot mindenkinek,
(és kellemes rohamot a GA-s srácoknak :)

Na szóval eltelt egy hét, árgus szemekkel figyelem a változásokat. Az eleocharis kissé dúsult, a bacopa australis és a rotala szemmel láthatólag nőtt, az alternanthera is dúsult. A többiek egyenlőre nem nagyon mozognak, remélem lefelé azért növekednek. A surface scum minden délutánra megjelenik, de egyenlőre nem aggódom. Majd ha eltelt egy-két hónap és még mindig ilyen jelentős, akkor beszerzek egy skimmert. Sajnos bubizást sose látok, de remélem azért fejlődik mindenki csak lassan.
Jövőhéten már esedékes a takarítóbrigád. Amano és oto. 7 amanora és 5 oto-ra gondoltam, jó lesz ez az arány a 64 literbe? Olvastam a tropicás 1 amano/5 liter ajánlást de kicsit túlzásnak tartom.Másik kérdés: szerdán bekerülhetnek már a takarítók vagy várjam ki a jövő szombatot hogy leteljen a két hét? Vagy szerdán vagy szombaton tudnánk ugyanis kiugrani a GA-ba a beszerzésért (remélem van állomány :)

első hét 1
első hét 2
első hét 3
 
úgy látszik megszántak a növények... halvány, de azért egyértelmű bubizásba kezdtek egyesek ma estére... csak így tovább :)
 
Ma léptünk a a 9. napra. Jól gondolom hogy most már áttérhetek a 2 naponta vízcserére? 64l az akvárium, 24l -t szoktam cserélni, ez elegendő most és jövőben is?
Indítás óta adok napi 6 csepp green bactert, most már csak a vízcserék után adjak 1 cspp/10l-t?
 
Hello mindenki,

Jópár napja figyelek vmi furi barna vagy fekete foltocskákat. Főleg a nagyobb levelű növényeken látni, barna vagy fekete, mintha por lenne a leveleken. A legnagyobb levéllel jelenleg a
Bacopa Caroliniana rendelkezik, így főleg azon figyelhető meg. De máson is látni, csak kevésbé feltűnő a kisebb levelek miatt. Az érdekes benne hogy ha a csipesszel megütögetem a levelet, vagy megrázom akkor lehull róla, tehát nem tapad hozzá.
Esetleg valaki tudja hogy mi ez, aggódjak miatta?
Igyekeztem lefotózni, habár a képen úgy tűnik kicsit mintha a levél lenne foltos, de ha lerázom róla akkor a levélen semmi sem marad.

folt 3
folt 1
 
Ma végre elérkezett a rég várt nap, amikor hazahozhattuk a Green Aqua-ból akváriumunk első állat lakóit: 8 amano garnélát és 4 oto-t. Szépen, az elmondott ajánlásokat betartva beszoktattuk őket az akváriumba (CO2 lekapcsol, oxigén porlasztás be, stb). Mikor kinyitottuk a zacskót, gyorsan elkezdtek egyesével kiszállingózni a szabad térbe. Arra számítottam, hogy azonnal menedéket keresnek majd maguknak és elrejtőznek. De nem! Egyik sem bújt el. Végig szem előtt maradtak, a nyílt térben, a szikla tetején, a hemianthus-on, stb. Ennek örültem, mert ezek szerint nem rettegtek. Élénken azonnal beúszták a teljes akvárium vízterét, szinte érezhetően örültek a szabadságnak és azonnal körülnéztek. Viszont pár óra múlva megfigyeltem, hogy az összes törpe szívóharcsa és az egyik garnéla nagyon nyugtalan. Nyughatatlanul cikáznak fel-alá. A garnélát le is videóztam: csakis a vízfelszín vonalában úszkál és még a fejét is kidugja a víz fölé. Olyan mintha kétségbeesetten ki akarna mászni. Nagyon aggódom, hogy reggelre egy amano-val kevesebbünk lesz... miért nem érzi jól magát? közben meg a többi garnéla teljes békében eszeget a növények levelein és a talaj közelében. Csak egy ilyen "bolond" van köztük. Este 21:00-kor lekapcsolódott a világítás és bekapcsoltuk nekik a Moon Led fényt, hogy ne ijedjenek meg a hirtelen sötéttől. Erre már 4 garnéla kapálózott a vízfelszínen... Kétségbeesésünkben indítottunk nekik megint oxigén porlasztást, most 4-en a buborékáramban jakuzziznak. Mi bajuk lehet? Remélem holnapra megnyugszanak majd.... Üdv: Dia
 
Nem használok. 22 a legalacsonyabb amire lemegy, a világítás végére felmelegszik kb 24-re.

UI: az éjjeli örület után most nyugi van. A legtöbb garnéla pihen valamerre, a többiek falatoznak. És reggelre az egyik már le is vedlett.
 
Nem használok. 22 a legalacsonyabb amire lemegy, a világítás végére felmelegszik kb 24-re.

UI: az éjjeli örület után most nyugi van. A legtöbb garnéla pihen valamerre, a többiek falatoznak. És reggelre az egyik már le is vedlett.

Az Amano-k nekem is sokszor tanyáznak szinte a vízfelszín tetején belül az üveg falán, általában a reggeli órákban, vizem 24 fok körüli olyankor, sosem jöttem rá mi lehet, a vízértékek rendben vannak, nemsokára kap egy oxydatort a medence ha akkor megszűnik jelzem :)
 
Back
Oldal tetejére