• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

Szerintem még nincs is kész a lámpa , feldobták a labdát és most figyelik az ötleteket amiből leszűrve elkészítik az új általunk kitalált fejlesztésüket :ROFLMAO:
Az is lehet ,hogy ez egy fénytükör amit alulról világítanak meg ,hogy szétszórja a fényt az akváriumba (ez nem is rossz ötlet, megyek haza barkácsolni )
 
És a belső levelezésből átemelve egy kis infó darab:

Having already received considerable interest from our partners, a tentative image of ADA’s newest
lighting system was released on the back of the latest issue “Aqua Journal”.

It’s a pendant style LED lighting fixture characterized by high light intensity and optimum color rendering
properties. ADA is committed to developing this new item for launching in Spring 2016.
Product specifications and other related details will be announced a little later on.
Furthermore, the exiting pendant style metal halide lighting system, Solar series, will continue to be sold.

Szóval infó csak tavasszal. De megmarad a Solar és a HQI mellette.

Engem a színhőmérséklet érdekel majd leginkább. Azt már megmutatták, hogy LED-ből is kicsavarják azt ami egy Amano féle növényeshez kell. Szuper lenne, ha a fénye kicsit közelebb lenne pl a green izzóhoz ha nem is festene mindent teljesen zöldre, de a növények zöldje a legjobban jönne alatta.
 
Picit csavartak a fejlesztésen de rövidesen elérhető az új lámpa. Most már a nevét is tudjuk.

Az Interzoon az ADA vacsorán bemutatták egy részét a disztriknek. Akkor még nem lehetett beszélni róla. De lassan jönnek már az infók és persze a kész termék.

A korábbi képeken szereplő üveg burkolattól sajnos el kellett köszönni. Nem bírta azt az extrém hőterhelést amit a lámpa nyomott. De azért így is csini lett :)

13427951_1043097245782750_3214075187831812110_n.jpg
 
Nah ma már meg is kaptuk a hivatalos infókat. A lámpa előrendelhető.

Most csak bemásolom ide az eredeti szöveget, kiemelve a lényeget kövérrel.

We are very excited to announce that the long anticipated launch of our newest LED lighting system, Solar RGB, is around the corner! ADA now starts accepting pre-order from our distributors.

Having a different type of LED lighting than that of the AQUASKY series, Solar RGB is equipped with RGB LED lights, which make red and green colors of aquatic plants look more brightly and efficiently. Solar RGB ensures not just healthy growth of aquatic plants, but also their brilliantly beautiful colors. One unit of SOLAR RGB is designed for use with aquariums over 60cm in width, and provides sufficient illuminance for an aquarium up to 90cm in width.


Lighting unit size: W43×D28×H6.4cm
Lighting unit weight: 2.6kg
Power consumption: 130W
* One unit of Solar RGB is designed for use with aquariums up to 90cm in width.
* Solar RGB is compatible with all Solar Stand Series lighting stands.


A lámpa nem a quad lámpa használóinak lesz érdekes az árfekvése miatt, de ez a márkától már megszoktuk.
Kb Grand Solar árban érkezik az új lámpatest, így az Interzoon látott minőségi világításokkal esik kb egy kategóriába.
 
Power consumption: 130W
Ekkora teljesítmény ledből elég jókora fényt sejtet. Szerintem legalább 200 Wattnyi T5 fénycsőnek felel meg, de az is lehet, hogy inkább 250 W.

Remélem a dimmelhetőség és az RGB színcsatornák állítása alapfunkció lesz.
 
Remélem a dimmelhetőség és az RGB színcsatornák állítása alapfunkció lesz.

Nem vagyok biztos benne.

Az ADA az egyetlen cég aki nem akar mindenkit kiszolgálni feltétlenül.
A terméket amit adnak full teljesítmény melletti használatra javasolják minden esetben.

Náluk sosem olvasol olyat hogy indíts 4 óra világítással vagy vedd vissza a fényt, esetleg világíts csak a lámpa felével.
Az alap szemlélet az, hogy egy optimális fény legyen ami alatt fejlődnek a növények. Ha az egész rendszerüket nézem ez remekül működik.
Az egyetlen amivel haza lehet vágni az a karbantartások elhagyása.

Nem tudok róla, hogy dim vagy más funkció lenne. De ettől még lehet meglepi.

Kelvinben viszont ha az előzetes infók nem csalnak felfele mentek, nem is kicsit.
 
Hogy őszinte legyek, szerintem pozitívum hogy lehagyták az üvegtetőt. Giccses lett volna egy kicsit, és nem tükrözte volna az ADA-nak azt a szellemiségét, hogy mindent a lehető legletisztultabbra kell készíteni, hogy ne vegye el semmi a figyelmet az akváriumról. A szekrényeik is ugyan ezt vonalat képviselik
 
Az új LED 260.000Ft környékén érkezik majd. Teljesítmény alapján a Grand Solar utódja lehet.
Némteknél 800 EUR-ra listázták be a helyi 19-es áfával.

A boltban biztos felcsattintunk 1-2 darabot demora a következő hónapokban. Ott élőben is meg lehet majd nézni.
 
Jó ez az összehasonlítás az Aquasky-jal, kíváncsi leszek rá, hogy élőben, szabad szemmel mennyire feltűnő a különbség. Az Aquasky-omat imádom, de még most sem vagyok teljesen kibékülve a színképpel.
 
Specifikáció is hivatalos a reggeli email alapján:

Solar RGB specifications

Size / Lighting unit: W43×D28×H6.4 (cm), Electronic ballast: W21×D9×H6.5 (cm)
Weight / Lighting unit: 2.6kg, Electronic ballast: 1.5kg
Input voltage / AC100〜240V 50 / 60Hz
Power consumption / 130W
Luminous flux / 3,000〜3,500lm
Illuminance / Around 33,000Lx (Central illuminance at 30cm distance)
Color temperature / Around 9,000〜12,000K (There are variation in color temperature due to the nature of LED)
LED light / 160 (RGB LED)
LED lifetime / Over 30,000 hours (Actual hours may vary depending on usage environment)
Operating temperature range / 0〜35℃
 
Már látom előre a jóárasított használt Solarokat. :D Srácok, malacperselyre fel! :D

Nagyon patent ez a lámpa, nekem tetszik, hogy kihagyták az üveglapot. Semmi funkciót nem adott, csak felesleges sallang volt. Így full ada. :)

A korábbi képeken szereplő üveg burkolattól sajnos el kellett köszönni. Nem bírta azt az extrém hőterhelést amit a lámpa nyomott. De azért így is csini lett

Operating temperature range / 0〜35℃
Ez így kicsit ellentmondásos, már szerintem a 35° a túlzóan alacsony.
 
Lehet, hogy ez a környezeti hőmérséklet-tartomány, nem? 35 fok környezeti hőmérséklet felett nem birkózik meg (ideálisan) a hűtés a lámpa hűtésével... (?)
 
Back
Oldal tetejére