• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új ADA növénytápok és vízkezelők

viktorlantos

Alapító
Admin
Hosszú idő után új csomagolást, kiszerelést és megváltozott összetételt kap az ADA népszerű tápcsomagja.
A videón és a neten elég általános információk keringenek, gondolom ahogy kikerülnek a kereskedőkhöz és az ADA többet publikál róla jobban képben leszünk.

Az új tápokat a most érkező tengeri szállítmányunkban már kapjuk. Várhatóan április környékén érkezik a hajó.

 
Japánban tényleg a 60P lehet a legelterjedtebb akvárium méret, ha az új "nagy" kiszerelés lett a 300 ml... Azért egy 120P esetében elég karcsú már
 
Japánban tényleg a 60P lehet a legelterjedtebb akvárium méret, ha az új "nagy" kiszerelés lett a 300 ml... Azért egy 120P esetében elég karcsú már

Igen arra az 5 literes kannát javasolják. Szerintem az az ésszerű egyébként is. Még ha némi invesztálással is jár. De sokkal olcsóbb. @kuchi talán egyetért velem :)
 
De ezekszerint azt most már kiskereskedelmi forgalomban is értékesítik majd?

Igen ha a boltok tartanak akkor lesz. Korábban inkább belső használatra ment. De ahogy írtad a világ másik felén az átlag akvárium méret nagyobb mint Ázsiában.
Most már kifejezetten megemlítik a kommunikációban hogy ezt vegyed ha nagy az akvárium.
 
Igen arra az 5 literes kannát javasolják. Szerintem az az ésszerű egyébként is. Még ha némi invesztálással is jár. De sokkal olcsóbb. @kuchi talán egyetért velem :)
Absolut!Ki lehet számolni,mennyivel olcsóbb egy 5l-es,nem kis pénz!Persze invesztálni kell,most néztem van itthon kb 12l táp meg,idén nem kell rendelnem!
 
Szerintem ezt okosan kitalálták. Végre valami amiért a párunk sem szólhat. Ugyanolyan flakonok mint ami nekik van :)
 
Átolvastam a booklet-et az új tápokról. A javaslatok között szerepel egy Brighty K, Mineral, Iron kombináció. Ez azt jelenti, hogy a Mineral annyira kevés vasat tartalmaz, hogy lehetetlen az Iron nélkül boldogulni, vagy az Iron afféle extraként értelmezhető (mint korábban az Eca)?
 
Átolvastam a booklet-et az új tápokról. A javaslatok között szerepel egy Brighty K, Mineral, Iron kombináció. Ez azt jelenti, hogy a Mineral annyira kevés vasat tartalmaz, hogy lehetetlen az Iron nélkül boldogulni, vagy az Iron afféle extraként értelmezhető (mint korábban az Eca)?

Utóbbi. A vasat egyébként is érdemes valamilyen szinten beiktatni a tápozási rutinokba. És a növények visszajelzései alapján adagolni.
 
Sziasztok,

A növények minden igényét kielégítő tápozáshoz 4 fajta tápot kell használni az új ADA séma szerint?
köszi
 
Jól értelmezem, hogy a növekedési időszakra az eddigi Brigty K + Step2 + (opcionális Brighty Special Lights + ECA) kombó helyett az új szisztéma szerint Brighty K + Brighty Mineral + Brighty Iron + (opcionális Brighty Nitrogen) a javaslat? Tehát bejött plusz egy flakon a képletbe?
 
Jól értelmezem, hogy a növekedési időszakra az eddigi Brigty K + Step2 + (opcionális Brighty Special Lights + ECA) kombó helyett az új szisztéma szerint Brighty K + Brighty Mineral + Brighty Iron + (opcionális Brighty Nitrogen) a javaslat? Tehát bejött plusz egy flakon a képletbe?
Igen :) Eddig sem volt túl sok vas a Step2-ben, így ajánlott volt az ECA (épp most tapasztalom a vashiány tüneteit még a régi tápokkal). Így legalább már nyílt titok, hogy a kiegészítő vas nem csak ajánlás, hanem valóban szükséges.
 
Back
Oldal tetejére