• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Új 112 l-es növényes akvárium vs. Mire képes a közösség a cél érdekében?

9 óra világítás nem kevés. Figyelj az algásodásra és ha szükséges vegyél vissza kicsit az óraszámból. Igaz én nagynyomásúval küldöm be a Co2-t, de a dropchecker segítségével lőttem be, hogy mikor induljon a Co2, figyelembe véve azt hogy a DC egy kis késéssel jelzi az akváriumban található valós értékeket. Lényeg, hogy amire bekapcsol a lámpád arra már kezdjen elmozdulni egy kicsit a reagens folyadék színe a megfelelő zöld irányába. Tehát ne kelljen a növényeidnek várnia a megfelelő Co2 szintre, miközben már kapják a fényt. Majd annyival kapcsold ki korábban a világításhoz képest amennyivel korábban bekapcsoltad, így ha sikerült belőni a lime zöld színt napközben, akkor az ki fog tartani addig amíg a világítás kikapcsol. Persze én ezt nagynyomásúval csinálom, ezért nem biztos, hogy ez a módszer a tiednél is megfelelő. Bubiszámot meg majd DC függvényében növelheted ha igény van rá ;)
 
Most értem haza a melóból, sajnos egy Corydoras duplycaereus elpusztulva találtam!:( Én komolyan nem értem ezt, a növények hajtanak a garnélák, és a többi hal rendben elvan.
Egyszerűen nem jövök rá mi a gond?:(

Lehet, hogy nem kellene többé abból a boltból halat venni?
 
Most értem haza a melóból, sajnos egy Corydoras duplycaereus elpusztulva találtam!:( Én komolyan nem értem ezt, a növények hajtanak a garnélák, és a többi hal rendben elvan.
Egyszerűen nem jövök rá mi a gond?:(

Lehet, hogy nem kellene többé abból a boltból halat venni?
Ne aggód, azaz tedd. Nekem egy Neonhalam akart levegőzni egyet. Sikerült neki.
 
Na a mai nap kitakarítottam a szűrő csöveit és felraktam hátra az esőztetőt! Ennek az Atman CF800-nak az esőztetője kényelmesen elfér a 80 cm széles akváriumomba! A diffúzort éjjel kihipóztam, majd kiöblögettem több soron, majd aqvatannal kezelt vízben áztattam és ugyan ilyen vízben " kifújattam" belőle a maradék hypot, ha volt egyáltalán benne! Az eredmény számomra is meglepő volt, mert eddig csak a szélén pötyörögtette az apró bubikat, most viszont az egész kerámiafelületen jönnek a kis bubik! Remélem, hogy ez a kis változtatás megszünteti az akváriumom felszínén jelenlévő állandó "olajos" hártyát! Emellett kínosan ügyelek a kéztisztaságra is! Mást nem tudok tenni értük!
A növények szépen fejlődnek.A Stem-ek tényleg felemelik a lámpát lassan, az Echinodorusom hozza a csodás vörös leveleit, így most már tudom, hogy ez az Ozelot Red. Az Anubiasok megugrottak - jönnek a leveleik. A bolbitis és a Sabulatak még nem tértek magukhoz, mohák csak óvatosan fejlődnek! Összeségében megvagyok elégedve, algám alig-alig van. Egyedül az 1-1 Corydoras elhullásokat nem értem. Lehet, hogy többé abból a boltból nem hozok halat?o_O
 
Na a mai nap kitakarítottam a szűrő csöveit és felraktam hátra az esőztetőt! Ennek az Atman CF800-nak az esőztetője kényelmesen elfér a 80 cm széles akváriumomba! A diffúzort éjjel kihipóztam, majd kiöblögettem több soron, majd aqvatannal kezelt vízben áztattam és ugyan ilyen vízben " kifújattam" belőle a maradék hypot, ha volt egyáltalán benne! Az eredmény számomra is meglepő volt, mert eddig csak a szélén pötyörögtette az apró bubikat, most viszont az egész kerámiafelületen jönnek a kis bubik! Remélem, hogy ez a kis változtatás megszünteti az akváriumom felszínén jelenlévő állandó "olajos" hártyát! Emellett kínosan ügyelek a kéztisztaságra is! Mást nem tudok tenni értük!
A növények szépen fejlődnek.A Stem-ek tényleg felemelik a lámpát lassan, az Echinodorusom hozza a csodás vörös leveleit, így most már tudom, hogy ez az Ozelot Red. Az Anubiasok megugrottak - jönnek a leveleik. A bolbitis és a Sabulatak még nem tértek magukhoz, mohák csak óvatosan fejlődnek! Összeségében megvagyok elégedve, algám alig-alig van. Egyedül az 1-1 Corydoras elhullásokat nem értem. Lehet, hogy többé abból a boltból nem hozok halat?o_O

Örülök a szép fejlődésnek.(y)
Viszont a boltot szerintem még ne írd le ez miatt.
 
Na a mai nap kitakarítottam a szűrő csöveit és felraktam hátra az esőztetőt! Ennek az Atman CF800-nak az esőztetője kényelmesen elfér a 80 cm széles akváriumomba! A diffúzort éjjel kihipóztam, majd kiöblögettem több soron, majd aqvatannal kezelt vízben áztattam és ugyan ilyen vízben " kifújattam" belőle a maradék hypot, ha volt egyáltalán benne! Az eredmény számomra is meglepő volt, mert eddig csak a szélén pötyörögtette az apró bubikat, most viszont az egész kerámiafelületen jönnek a kis bubik! Remélem, hogy ez a kis változtatás megszünteti az akváriumom felszínén jelenlévő állandó "olajos" hártyát! Emellett kínosan ügyelek a kéztisztaságra is! Mást nem tudok tenni értük!
A növények szépen fejlődnek.A Stem-ek tényleg felemelik a lámpát lassan, az Echinodorusom hozza a csodás vörös leveleit, így most már tudom, hogy ez az Ozelot Red. Az Anubiasok megugrottak - jönnek a leveleik. A bolbitis és a Sabulatak még nem tértek magukhoz, mohák csak óvatosan fejlődnek! Összeségében megvagyok elégedve, algám alig-alig van. Egyedül az 1-1 Corydoras elhullásokat nem értem. Lehet, hogy többé abból a boltból nem hozok halat?o_O
Ha lesz időd pár képet szerintem is megoszthatnál a nagyérdeművel. Többek közt én is kíváncsi vagyok a fejlődésre ;)
 
Az összkép egy kis metszés és visszaültetés után.

ad7835aba228c7b9aff4b42831059f32.png

A kedvenc növénycsaládom első tagja az Aponogeton Madagascariensis!:love:
3da22c0457fff49706b44c779c9f945e.jpg

Ő a második kedvencem, mert sokáig titkolódzott, hogy miféle növényke, de úgy néz ki, hogy az Echinodorus Ozelot Red becses képviselője!:)
4a2ae3869e89aa2116c0e354055199d7.jpg

Bolbitis kontra Anubias petit
4b964d5e24d2037c6acf3985c058708f.jpg


Már csak egyismeretlenes az egyenlet, mert csak az Ő nevét nem tudom! Pedig csodálatos egy növényke, nem egy idegbolond Vietkong, mert lassabban nő, mint a többi, de nekem ez is megfelel!
2797ae5f5461140aadbdd0861b4d8257.jpg

A frissen metszett Karolinai átokhínaram. Szépen és erőteljesen nőnek, már 3-4-szer vágtam vissza és eddig mindig visszaültettem, hogy sűrűsödjön!;)
8490153f70e9a6087248cd43e7d97aae.jpg

Ennyi képet tudtam most feltenni, mert mennem kell mentőznöm éjszakára!
 
Back
Oldal tetejére