• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Mennyire szerencsés megoldás 17-es lily használata 13-as kofolyóval párosítva?
A szürő csövezése 12/16-os, a lily elé raknék egy átalakítót.
Miért akarsz ilyet csinálni? Mert a 17-es adott, a 13-as meg nem?
Szerintem simán jó lehet, de ezt a szűrő fogja megmondani. Próbáld ki, látni fogod hogy jó-e a vízsugár ami elhagyja a tölcsért.
Ha a miértet jól gondolom, megpróbálnám inkább elboltolni valakivel a nagyobb lilyt egy kisebbre...
 
Miért akarsz ilyet csinálni? Mert a 17-es adott, a 13-as meg nem?
Szerintem simán jó lehet, de ezt a szűrő fogja megmondani. Próbáld ki, látni fogod hogy jó-e a vízsugár ami elhagyja a tölcsért.
Ha a miértet jól gondolom, megpróbálnám inkább elboltolni valakivel a nagyobb lilyt egy kisebbre...

A 13-as lilyt nem merem, mert túl koncentrált a flow, túl szűk a belső átmérő, ezért tervezem a 17-es verziót. Nem sokkal nagyobb, mint a 13-as, viszont a kifolyó épp nincs készleten. Megpróbálom majd és meglátom, mire megy vele a szűrő.
Csak ugye mondják, hogy a nyomó ágat illik inkább fojtani, ezért gondoltam, hogy problémás lehet.
 
A 13-as lilyt nem merem, mert túl koncentrált a flow, túl szűk a belső átmérő, ezért tervezem a 17-es verziót. Nem sokkal nagyobb, mint a 13-as, viszont a kifolyó épp nincs készleten. Megpróbálom majd és meglátom, mire megy vele a szűrő.
Csak ugye mondják, hogy a nyomó ágat illik inkább fojtani, ezért gondoltam, hogy problémás lehet.
A szívó ág fojtása miatt kavitáció alakulhat ki, a nyomó ág "hízlalásával" szerintem nem fenyeget ez a veszély.
Van egy 13 mm-es poppym, soha nem fogom használni. Inkább a spint használom. Ez a poppy teljesen megtöri a flowt, az áramlás mondhatni csak annyi, amit szívó ág húz. Ha látsz benne fantáziát, viheted...
 
A szívó ág fojtása miatt kavitáció alakulhat ki, a nyomó ág "hízlalásával" szerintem nem fenyeget ez a veszély.
Van egy 13 mm-es poppym, soha nem fogom használni. Inkább a spint használom. Ez a poppy teljesen megtöri a flowt, az áramlás mondhatni csak annyi, amit szívó ág húz. Ha látsz benne fantáziát, viheted...
Köszi szépen, gondolkodtam már a poppyn, de elvetettem egyrészt a co2 beoldás miatt, másrészt meg az akvárium egy kicsit nagyobb lesz, mint a mostani, ráadásul gyepet is tervezek, és jó lenne, ha az alsó régióban is lenne vízmozgás. Hát meglátjuk, mi lesz, ha gáz van, akkor még mindig tudok mellé rendelni egy 17-es kifolyót, sokkal nem nagyobb a 13-asnál.
 
Érdekes, az én 13-as poppym töri a flow-t, de még így is van azért korrekt áramlás... nyilván poppyja válogatja.
 
Érdekes, az én 13-as poppym töri a flow-t, de még így is van azért korrekt áramlás... nyilván poppyja válogatja.
Tiszta sor. Nem a konstrukciót akartam lehúzni, ezért írtam, hogy EZ a poppy, vagyis az enyém (made in china) :)
 
Miben másabb a poppy mint a lilly? Mar a kinezeten kívül.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A poppy teljesen megtöri az áramlást. Bettás, garnélás vagy olyan akváriumba ahol nem jó ez erős áramlás oda jó.
 
Szerintetek így jó a lily? CO2 beoldással nincs gond ahogy látom (de még folyik a finomhangolás), de azt akarom, kicsit fodrozza a felszínt, természetesebb hatású az akva. Remélem nem túl sok...

 
Sziasztok!

Eladó 1-1db 13mm GreenWorks üveg kifolyó és befolyó!

Nagyon szép állapotban vannak!
Vastag üvegből készűlt masszív darabok!

Ára: 19.990.- Ft.

193736d1ad890f95d901f79f48ac63b7.jpg


6cd3cdb27a1e965c74953c47babdb426.jpg


d86152f0d31bca7bfb8e61d1042951ec.jpg


Üdv.
Sanyi
 
Sziasztok!
A lily pipát kb. milyen távolságra kell elhelyezni a front üvegtől? Van erre valami szabály vagy bevett szokás?
 
54 literes akváriumhoz vennék egy OASE Biomaster 250-es szűrőt 16/22-es méret elméletileg 17-es lilyk mennek rá. Jó méret ez hozzá vagy szűkítsem le 13-asra? A co2 külső reaktorról menne.
 
Sziasztok!

Egy 16/22-es üveg szívópipán hány bevágás szok lenni? Kínaim van, amin alapban is tágítani kellett a vágásokat, viszont málam csak a csö kb 8-10 centis hosszán vannak vágások. Néztem Balázs videóját, ahol viszont legalább 2x ilyen hosszon vannak a vágások, és gyanítom, hogy hiába a két szívócső a 2080-on, mégis gyengének érzem az áramlatot
 
Back
Oldal tetejére