1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: Mardifunk, téma nyitása: Febr 25, 2014.

1. mintor
    Épp nem fórumozik ...

mintor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2015
    Kedvelik:
    746
    Hely:
    Budapest, XV. ker.
    És simán bemetszem a szilcsövet siccerrel, ha megmakacsolja magát. Annyi tartalék azért van, hogy havonta, tisztításonként egy cm-t levághassak. Az üveghez képest a szilcső filléres.

2. Enyak
    Épp nem fórumozik ...

Enyak Nézelődő

Tag:
    Aug 2, 2016
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Budapest
  3. Trappista
    Épp nem fórumozik ...

Trappista VIP kertész

Tag:
    Máj 12, 2015
    Kedvelik:
    2,415
    Hely:
    1043 Budapest
    Nekem végül az a megoldás vált be a legjobban, hogy a cső végét, ahova a ki és befolyót beletolod, négy helyen 2 milliméter mélyen behasítom.
    Így amikor a takarításra kerül a sor, (persze a víz csőből való leeresztése után) csak egy kicsit meg kell nyomni egymás felé a csövet, és az üveget, és a hasítások miatt könnyedén fellevegősödik az egész, és egy mozdulattal lejön. ;)
    Ellenben a vazelin, szilikon használatát nem javaslom. Én anno kipróbáltam, és nem lett jó vége. :ROFLMAO: (Azért Andreának szorítok, remélem a cső is azt teszi... :))

4. Spexxy
    Épp nem fórumozik ...

Spexxy Kertész szaki

Tag:
    Aug 3, 2014
    Kedvelik:
    131
    Hely:
    Érd-Parkváros
    Sziasztok!

Használ közületek valaki fém lily pipeokat? Mivel nem olyan öblös a kifolyó vége, mint az üvegé, ezért érdekelne, hogy ennek van-e negatív hozadéka.
    31gdzSxt6IL.

5. mintor
    Épp nem fórumozik ...

mintor VIP kertész

Tag:
    Dec 18, 2015
    Kedvelik:
    746
    Hely:
    Budapest, XV. ker.
    Sajnos, mikor észrevettem, hogy van ilyen, már megvettem az üveget. Nekem nagyon bejön, s nagyon designes, s főleg tartós. Ha törik az üveg, biztos ilyet veszek.
    Áramlás? Miért? Némelik lefelé ívelő ADA-tól biztos jobb, nem keveri az aljzatot. Az nem tanácsolt.

6. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,285
    Hely:
    Tatabánya
    Ez nem lily, hanem inkább jet. Erősen, koncentráltan nyomja a vízsugarat, szerintem csak gyenge szűrővel, vagy hosszú akváriumban érdemes csak használni.

viktorlantos kedveli.
  7. Caelus
    Épp nem fórumozik ...

Caelus Kertész szaki

Tag:
    Júni 26, 2014
    Kedvelik:
    86
    Helló!
    Valakinek van tapasztalata az Aqua Plant-es lily piperól? :)

8. Gabi871216
    Épp nem fórumozik ...

Gabi871216 Tapasztalt kertész

Tag:
    Dec 25, 2016
    Kedvelik:
    30
    Hely:
    Debrecen
    Sziasztok! Az akvárium méret 54L 60x30x30, szűrő egy jbl e901 külső. Két hete üzemel, szűrőanyag rétegek: gyári micromec+szivaccsal, 1l mátrix, purigen+szivacs, perlonvatta+szivacs. Úgy veszem észre, hogy erős a flow, a nagyobb növényeken illetve ahol a befújó cső van, a másik oldalon az akváriumban a manadot kisodorja a nyomás, teljesen a basic táptalajig! Hogy tudnám ezt csökkenteni anélkül, hogy lejjebb szabályozom a szűrőt? Mert ez így sok lesz a halaknak is szerintem! Esetleg használjam inkább a befújó cső helyett a gyári áztató csöveket úgy, hogy a víz alá teszem? Ötletek?Köszi előre is
    a3fcaf1d334c8cd1c0cc9e10ffb6b7e9-.23775.

Utoljára módosított: Jan 7, 2017
  9. Barnapl
    Épp nem fórumozik ...

Barnapl VIP kertész

Tag:
    Jan 6, 2014
    Kedvelik:
    2,667
    Hely:
    Szeged

Mindenképpen fojtsd a befolyó ágat mert az nagyon nem jó ha a táptalaj előkerül. Most lilly pipe van?

Gabi871216 kedveli.
  10. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    9,844
    Hely:
    Bátaszék
    Vagy fojtasz a szűrőn vagy lily-t cserélsz más ívűre,esetleg poppy-ra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
    szerk: esetleg esőztető,ha a gyári szettet használod.
    @Barnapl beelőzött;)
    :)

11. Gabi871216
    Épp nem fórumozik ...

Gabi871216 Tapasztalt kertész

Tag:
    Dec 25, 2016
    Kedvelik:
    30
    Hely:
    Debrecen
    Igen szeretném csak nem tudom hogy kellene ez van most! ccecb1602f6ffa08a15ba153c0424128.

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről

12. Barnapl
    Épp nem fórumozik ...

Barnapl VIP kertész

Tag:
    Jan 6, 2014
    Kedvelik:
    2,667
    Hely:
    Szeged
    Az esőztető jobb lenne mert ez még erősíti is a sodrást. Az esőztetőt is úgy kellene, hogy a furatokat nagyobbra fúrni. Az esőztetőt lenyomni a víz szint alá pár centivel és kb. 45 fokban fel felé úgy mint ahogy a képen van. 2016 08.24 (6).JPG

Gabi871216 kedveli.
  13. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    3,847
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    @eMZé @matrai és mindenki, aki ilyet használ!
    A spin kifolyó mellett egyenletes, lassú áramlás van a 40 literes akváriumban. Tetszik. Viszont zavar egy kicsit, hogy a vízfelszín majdnem mozdulatlan, így ott rendszeresen felgyűlik némi hab (illetve nem makulátlanul tiszta a teljes felszín egésze sem). Ti mit tesztek ez ellen? Van lehetőség úgy beállítani az üvegeket, hogy valamelyest mozgassa az áramlás a felszínt?

14. BlackOut

BlackOut Főkertész

Tag:
    Febr 16, 2013
    Kedvelik:
    1,090
    Hely:
    Budapest, II. Kerület
    Kicsit próbáld kiemelni vagy nem függőlegesen rakni, esetleg kombináld a két megoldást.

15. matrai
    Épp nem fórumozik ...

matrai VIP kertész

Tag:
    Aug 17, 2015
    Kedvelik:
    2,714
    Hely:
    Budapest XXII. Péter Pál u.
    Nem próbáltam, de mivel nincs rajta tapadókorong, hogy fel tudd emelni, nehéz is lenne. Biztosan lehetne rá barkácsolni valamit, ami fennt tartaná. Skimmerrel együtt használom, amikor a spin dolgozik.

Jopet kedveli.
  16. eMZé
    Épp nem fórumozik ...

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    6,476
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    Jól látod, a vizet szépen mozgatja, kivéve a vízfelszínt. Kell egy felszínleszívó "oszt csókolom". Én Eheimet használok. Kicsit dekoratívabb az ADA, meg a kínai koppintása, de kevésbé pénztára barát megoldások.
    A spint ki nem emelném, mert összevissza fröcsögteti a vizet.

Jopet kedveli.
  17. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    3,847
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Így könnyű :) De nem szép.
    Mindenesetre megnyugtató, hogy nem velem van a baj :)
    Skimmerből legfeljebb az üveget raknám be ebbe a pici akváriumba. Van belőle itthon, ez a legkisebb, amit találtam. De ez is olyan nagy, hogy még a legalacsonyabb talajú részen is bele kellene picit fúrnom az alját az aljzatba, hogy a lebegő akrilcső alja ne zárja el a kivezető nyílást. Mondjuk abból éppenséggel le lehet vágni, de nézelődök még egyéb megoldások után is

Találtam is néhányat, de egyelőre nem igazán értem ezeket :) Látni kellene élőben. ViV-nél találtam ilyet, illetve Mame Overflow néven egyéb termékeket. A vivesnél elméletileg kell egy légpumpa is, ezért ez most még nem tetszik. Ha jó, úgyis elterjed idővel.

http://www.viv.com.hk/newsShow.php?bigtype=1&id=30

matrai kedveli.
  18. Zolika
    Épp nem fórumozik ...

Zolika Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 5, 2016
    Kedvelik:
    26
    Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy egy 80cm hosszú akvariumhoz elég a 13/17-es csövezésű lilly pipe vagy a nagyobbat a 16/22-es csövezésüt érdemes rendelni? A szűrőmön 16/22 adapter van (Eheim 2073) de kb. ahogy néztem árban mindegyikkel ugyan ott lennék(13/17es átalakító + cső ).A válaszokat előre is köszönöm.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

19. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,376
    Hely:
    Gyál
    Mennyire szerencsés megoldás 17-es lily használata 13-as kofolyóval párosítva?
    A szürő csövezése 12/16-os, a lily elé raknék egy átalakítót.

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

20. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    5,376
    Hely:
    Gyál
    Na, valaki?

Aktuális oldal megosztása