• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Van aki könyöktoldatot, van aki duplacsapot javasol felszereléskor, hogy ne kelljen magáról az üvegről mindig leszedni a csövet. Szerintetek mi a legjobb, illetve van-e esetleg ezeken kívül más megoldás?

Nekem végül az a megoldás vált be a legjobban, hogy a cső végét, ahova a ki és befolyót beletolod, négy helyen 2 milliméter mélyen behasítom.
Így amikor a takarításra kerül a sor, (persze a víz csőből való leeresztése után) csak egy kicsit meg kell nyomni egymás felé a csövet, és az üveget, és a hasítások miatt könnyedén fellevegősödik az egész, és egy mozdulattal lejön. ;)
Ellenben a vazelin, szilikon használatát nem javaslom. Én anno kipróbáltam, és nem lett jó vége. :ROFLMAO: (Azért Andreának szorítok, remélem a cső is azt teszi... :))
 
Sziasztok!

Használ közületek valaki fém lily pipeokat? Mivel nem olyan öblös a kifolyó vége, mint az üvegé, ezért érdekelne, hogy ennek van-e negatív hozadéka.
31gdzSxt6IL.jpg
 
Sziasztok!

Használ közületek valaki fém lily pipeokat? Mivel nem olyan öblös a kifolyó vége, mint az üvegé, ezért érdekelne, hogy ennek van-e negatív hozadéka.
View attachment 23545
Sajnos, mikor észrevettem, hogy van ilyen, már megvettem az üveget. Nekem nagyon bejön, s nagyon designes, s főleg tartós. Ha törik az üveg, biztos ilyet veszek.
Áramlás? Miért? Némelik lefelé ívelő ADA-tól biztos jobb, nem keveri az aljzatot. Az nem tanácsolt.
 
Sziasztok!

Használ közületek valaki fém lily pipeokat? Mivel nem olyan öblös a kifolyó vége, mint az üvegé, ezért érdekelne, hogy ennek van-e negatív hozadéka.
View attachment 23545
Ez nem lily, hanem inkább jet. Erősen, koncentráltan nyomja a vízsugarat, szerintem csak gyenge szűrővel, vagy hosszú akváriumban érdemes csak használni.
 
Sziasztok! Az akvárium méret 54L 60x30x30, szűrő egy jbl e901 külső. Két hete üzemel, szűrőanyag rétegek: gyári micromec+szivaccsal, 1l mátrix, Seachem Purigen+szivacs, perlonvatta+szivacs. Úgy veszem észre, hogy erős a flow, a nagyobb növényeken illetve ahol a befújó cső van, a másik oldalon az akváriumban a manadot kisodorja a nyomás, teljesen a basic táptalajig! Hogy tudnám ezt csökkenteni anélkül, hogy lejjebb szabályozom a szűrőt? Mert ez így sok lesz a halaknak is szerintem! Esetleg használjam inkább a befújó cső helyett a gyári áztató csöveket úgy, hogy a víz alá teszem? Ötletek?Köszi előre is
a3fcaf1d334c8cd1c0cc9e10ffb6b7e9-jpg.23775.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Az akvárium méret 54L 60x30x30, szűrő egy jbl e901 külső. Két hete üzemel, szűrőanyag rétegek: gyári micromec+szivaccsal, 1l mátrix, Seachem Purigen+szivacs, perlonvatta+szivacs. Úgy veszem észre, hogy erős a flow, a nagyobb növényeken illetve ahol a befújó cső van, a másik oldalon az akváriumban a manadot kisodorja a nyomás, teljesen a basic táptalajig! Hogy tudnám ezt csökkenteni anélkül, hogy lejjebb szabályozom a szűrőt? Mert ez így sok lesz a halaknak is szerintem! Esetleg használjam inkább a befújó cső helyett a gyári áztató csöveket úgy, hogy a víz alá teszem? Ötletek?Köszi előre is
View attachment 23776


Mindenképpen fojtsd a befolyó ágat mert az nagyon nem jó ha a táptalaj előkerül. Most lilly pipe van?
 
Sziasztok! Az akvárium méret 54L 60x30x30, szűrő egy jbl e901 külső. Két hete üzemel, szűrőanyag rétegek: gyári micromec+szivaccsal, 1l mátrix, Seachem Purigen+szivacs, perlonvatta+szivacs. Úgy veszem észre, hogy erős a flow, a nagyobb növényeken illetve ahol a befújó cső van, a másik oldalon az akváriumban a manadot kisodorja a nyomás, teljesen a basic táptalajig! Hogy tudnám ezt csökkenteni anélkül, hogy lejjebb szabályozom a szűrőt? Mert ez így sok lesz a halaknak is szerintem! Esetleg használjam inkább a befújó cső helyett a gyári áztató csöveket úgy, hogy a víz alá teszem? Ötletek?Köszi előre is
View attachment 23776
Vagy fojtasz a szűrőn vagy lily-t cserélsz más ívűre,esetleg poppy-ra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
szerk: esetleg esőztető,ha a gyári szettet használod.
@Barnapl beelőzött;)
:)
 
Mindenképpen fojtsd a befolyó ágat mert az nagyon nem jó ha a táptalaj előkerül. Most lilly pipe van?
Igen szeretném csak nem tudom hogy kellene [emoji17] ez van most! ccecb1602f6ffa08a15ba153c0424128.jpg

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Az esőztető jobb lenne mert ez még erősíti is a sodrást. Az esőztetőt is úgy kellene, hogy a furatokat nagyobbra fúrni. Az esőztetőt lenyomni a víz szint alá pár centivel és kb. 45 fokban fel felé úgy mint ahogy a képen van.2016 08.24 (6).JPG
 
@eMZé @matrai és mindenki, aki ilyet használ!
A spin kifolyó mellett egyenletes, lassú áramlás van a 40 literes akváriumban. Tetszik. Viszont zavar egy kicsit, hogy a vízfelszín majdnem mozdulatlan, így ott rendszeresen felgyűlik némi hab (illetve nem makulátlanul tiszta a teljes felszín egésze sem). Ti mit tesztek ez ellen? Van lehetőség úgy beállítani az üvegeket, hogy valamelyest mozgassa az áramlás a felszínt?
 
@eMZé @matrai és mindenki, aki ilyet használ!
A spin kifolyó mellett egyenletes, lassú áramlás van a 40 literes akváriumban. Tetszik. Viszont zavar egy kicsit, hogy a vízfelszín majdnem mozdulatlan, így ott rendszeresen felgyűlik némi hab (illetve nem makulátlanul tiszta a teljes felszín egésze sem). Ti mit tesztek ez ellen? Van lehetőség úgy beállítani az üvegeket, hogy valamelyest mozgassa az áramlás a felszínt?
Kicsit próbáld kiemelni vagy nem függőlegesen rakni, esetleg kombináld a két megoldást.
 
@eMZé @matrai és mindenki, aki ilyet használ!
A spin kifolyó mellett egyenletes, lassú áramlás van a 40 literes akváriumban. Tetszik. Viszont zavar egy kicsit, hogy a vízfelszín majdnem mozdulatlan, így ott rendszeresen felgyűlik némi hab (illetve nem makulátlanul tiszta a teljes felszín egésze sem). Ti mit tesztek ez ellen? Van lehetőség úgy beállítani az üvegeket, hogy valamelyest mozgassa az áramlás a felszínt?
Nem próbáltam, de mivel nincs rajta tapadókorong, hogy fel tudd emelni, nehéz is lenne. Biztosan lehetne rá barkácsolni valamit, ami fennt tartaná. Skimmerrel együtt használom, amikor a spin dolgozik.
 
@eMZé @matrai és mindenki, aki ilyet használ!
A spin kifolyó mellett egyenletes, lassú áramlás van a 40 literes akváriumban. Tetszik. Viszont zavar egy kicsit, hogy a vízfelszín majdnem mozdulatlan, így ott rendszeresen felgyűlik némi hab (illetve nem makulátlanul tiszta a teljes felszín egésze sem). Ti mit tesztek ez ellen? Van lehetőség úgy beállítani az üvegeket, hogy valamelyest mozgassa az áramlás a felszínt?
Jól látod, a vizet szépen mozgatja, kivéve a vízfelszínt. Kell egy felszínleszívó "oszt csókolom". Én Eheimet használok. Kicsit dekoratívabb az ADA, meg a kínai koppintása, de kevésbé pénztára barát megoldások.
A spint ki nem emelném, mert összevissza fröcsögteti a vizet.
 
Kell egy felszínleszívó "oszt csókolom"

Skimmerrel együtt használom.
Így könnyű :) De nem szép.
Mindenesetre megnyugtató, hogy nem velem van a baj :)
Skimmerből legfeljebb az üveget raknám be ebbe a pici akváriumba. Van belőle itthon, ez a legkisebb, amit találtam. De ez is olyan nagy, hogy még a legalacsonyabb talajú részen is bele kellene picit fúrnom az alját az aljzatba, hogy a lebegő akrilcső alja ne zárja el a kivezető nyílást. Mondjuk abból éppenséggel le lehet vágni, de nézelődök még egyéb megoldások után is

Találtam is néhányat, de egyelőre nem igazán értem ezeket :) Látni kellene élőben. ViV-nél találtam ilyet, illetve Mame Overflow néven egyéb termékeket. A vivesnél elméletileg kell egy légpumpa is, ezért ez most még nem tetszik. Ha jó, úgyis elterjed idővel.

http://www.viv.com.hk/newsShow.php?bigtype=1&id=30

 
Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy egy 80cm hosszú akvariumhoz elég a 13/17-es csövezésű lilly pipe vagy a nagyobbat a 16/22-es csövezésüt érdemes rendelni? A szűrőmön 16/22 adapter van (Eheim 2073) de kb. ahogy néztem árban mindegyikkel ugyan ott lennék(13/17es átalakító + cső ).A válaszokat előre is köszönöm.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Mennyire szerencsés megoldás 17-es lily használata 13-as kofolyóval párosítva?
A szürő csövezése 12/16-os, a lily elé raknék egy átalakítót.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Mennyire szerencsés megoldás 17-es lily használata 13-as kofolyóval párosítva?
A szürő csövezése 12/16-os, a lily elé raknék egy átalakítót.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Na, valaki?
 
Back
Oldal tetejére