• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor - videó

viktorlantos

Alapító
Admin
A hétvégén kicsit kitakarítottam az üveg difimet. És megint elcsodálkoztam milyen finom apró buborékokat porlaszt. ;)
Bár sokan reaktoroznak vagy éppen más beoldást választanak, az elmúlt 2 évben nálam ezek a kis egyszerű üveg darabok nagyon jó szolgálatot tettek. Ahogy ma néztem a sok kavargó bubit bekapcsoltam a fényképezőt, mert fotón ezt nem lehet visszaadni. Pár másodperc, de szerintem nagyon baba. Íme: http://vimeo.com/10351436
 
Király lett!
Nekem sikerült kifognom, mert a Wave Eheim Classic tud nálam ilyet takarítás után 1 hétig. A Wave spirál (cimborámnál) és a Blau nagyon gyenge.
 
atti76 said:
Király lett!
Nekem sikerült kifognom, mert a Wave Eheim Classic tud nálam ilyet takarítás után 1 hétig. A Wave spirál (cimborámnál) és a Blau nagyon gyenge.

Én ezekre a klasszikus vonalvezetésre voksolok (ADA koppintás). Csak a megfelelő méretet kell választani.
 
nekem is pont ilyen diffim van ( szinten ada koppintas) :mrgreen: , csak meg senkitol nem hallottam egy konkret valaszt hogy hany szazalekban oldja fel a c02 - t illetve hany bubi per sec al kellene " karpotolni".
 
Ez nem oldja fel a CO2-t csak apró buborékokra porlasztja. Ezáltal hatalmas felületen történik meg a beoldódás. De persze értem mire gondolsz :)
Ezt kb. olyan nehéz megválaszolni, mint azt, hogy egy szűrő hány liter/órát tud valójában.
A pillanatnyi tisztaságtól függ. De nálam ha tiszta (ritkán... :D ) akkor minimális mennyiség jut fel a felszínre.
Ha kínoznának és mindenképp válaszolnom kéne, akkor azt mondanám 70% és 90% közt... :D
 
barbus said:
csak meg senkitol nem hallottam egy konkret valaszt hogy hany szazalekban oldja fel a c02 - t

szia, valószínűleg azért mert ennek semmi értelme. Egyetlen CO2 beoldására alkalmas termékre sincs ráírva. Nincs ilyen mutató.
A jó porlasztó apró buborékokat porlaszt. Viszont állandó karbantartásra szorul, mert az eltömődött pórusok miatt egyre nagyobb buborékok jönnek ki belőle, aminek nagy része el is távozik a vízből, ahogy a felszínre ér.

barbus said:
illetve hany bubi per sec al kellene " karpotolni".

itt nem tudom mire gondoltál, de a buborék / másodperc arányszám sem egy meghatározható dolog. Mindenkinél más lesz ez a szám és buborékszámláló csőkeresztmetszetétől is nagyban függ. Kell egy tartósteszt (drop checker), amivel folyamatosan nézni tudod az első időben, míg kitapasztalod. Ezt akkor is nézni kell ha difit cserélsz, vagy palackot, vagy megváltoztatod a beoldás módját. Túl sokmindentől függ.
 
Hali!
Vettem egy üveg difit és az állatkereskedésben azt mondták,hogy töltsem fel vízzel.Tegnap sehogy se jöttem rá,hogy hogy kéne,ezért felnyomtam az élesztősre csak ugy simán,most jöttem rá,hogy fecskendővel simán telenyomhatom vízzel.A kérdésem az lenne,hogy szükséges-e ez,és amiért nem töltöttem fel azért ereszt kevesebb nagyobb buborékot,vagy az élesztős rendszer kis nyomása az oka?Előre is köszi a válaszokat!
 
Nem igazán értem miért kéne feltölteni vízzel.. Egyébként tök mindegy mert egy két napon belül egyébként is feltöltődik magától, annyi víz be fog szivárogni ha akarod ha nem. A buborékok mérete szerintem független attól, hogy van e benne víz vagy nincs. Az csak a kerámia betét minőségétől, illetve annak elkoszolódásától függ.
 
yerodin said:
Hali!
Vettem egy üveg difit és az állatkereskedésben azt mondták,hogy töltsem fel vízzel.Tegnap sehogy se jöttem rá,hogy hogy kéne,ezért felnyomtam az élesztősre csak ugy simán,most jöttem rá,hogy fecskendővel simán telenyomhatom vízzel.A kérdésem az lenne,hogy szükséges-e ez,és amiért nem töltöttem fel azért ereszt kevesebb nagyobb buborékot,vagy az élesztős rendszer kis nyomása az oka?Előre is köszi a válaszokat!

Kismillió féle difi létezik. Víz ugye a buborékszámlálóból kerülne bele idővel. De pl. ha nem használsz, vagy a buborékszámláló kicsi és a difi nagy, akkor nem fogja feltölteni rendesen.
Vannak difik amik buborékszámlálósak, itt értelemszerűen kell, hogy víz legyen benne különben nem lenne mit számolni. Ha csak sima difid van akkor nem kell víz.

Én a sima hagyományos mindenféle faxni nélküli difiket preferálom. A többvel leginkább csak baj van.
 
Köszi a válaszokat!Ez is egy sima kis nano difi,még a lámpa nem volt felkapcsolva,szóval nem láttam tökéletesen a bubikat,csak nem láttam azt a felhőt ami Viktor videójában volt látható,de ezért szerintem a kis nyomás lehet a tettes benne.
 
Kipróbáltam ma egy dolgot. A co2 üveg difit ráhuztam egy sima mezei levegőztetőre, hogy a levegő bubikat is jol teríti e szét. Nem ment... :S Egy db buborék sem jön ki az üveg diffuzorból. Levegőztetővel nem működne ? Vagy elvan dugulva az üveg difi.
 
1-1.5 bar nyomás szügséges hogy a diffúzor kerámiáján át jöjjenek az apró buborékok.A levegőztető nem tud akkora nyomást kifejteni hogy átnyomja a diffúzoron a levegőt. Ezért kell tökéletesen zárt rendszer.
 
Hát igen, ahogy Ati is írta, próbáltuk olyan légpumpákkal is, ami nagy akváriumokhoz való, de nem igazán működőképes még ezekkel sem. A levegő difik elképzelhető, hogy vékonyabb, vagy nagyobb szemcséjű kerámiából vannak.
 
De ha meglenne az a nyomás akkor szerintetek működhetne? :) Mondjuk O2 palackból?
 
Back
Oldal tetejére