• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor tisztítása

Időközben sikerült power clean-hez jutnom...és most abba kérnék tanácsot, hogy szerintetek az eheim skimmer szivacsát belerakhatom ilyen oldatba, vagy szétmarja?
Mert annyi apró növény és algamaradékot látok benne, amiket lehetetlenség kimosni.
szerintem csak kifakítja. én vágtam bele durvább szivacsot, az nem tömődik el olyan hamar.
 
Időközben sikerült power clean-hez jutnom...és most abba kérnék tanácsot, hogy szerintetek az eheim skimmer szivacsát belerakhatom ilyen oldatba, vagy szétmarja?
Mert annyi apró növény és algamaradékot látok benne, amiket lehetetlenség kimosni.
Läto ez mär nem mai kerdes,de inkäbb nem raknäm bele semmibe.En ha nagyon gäz akkor megvärom mig kiszärad,es ugy nyomogatom.Nagy resze kijön belöle,es utäna meleg viz,es mehet is vissza.
 
Akkor most melyik a gazdaságosabb a JBL vagy az ADA?
Ha jól értelmeztem az ADA koncentrátum 300 ml
A JBL 500 ml-es de csak félig van a flakon töltve koncentrátummal azaz 250 ml.
??? :)
 
Akkor most melyik a gazdaságosabb a JBL vagy az ADA?
Ha jól értelmeztem az ADA koncentrátum 300 ml
A JBL 500 ml-es de csak félig van a flakon töltve koncentrátummal azaz 250 ml.
??? :)

Mindkettő jó. Az ADA-t általában kiadagolod és pl egy jól zárható edénybe újrahasználod.
A JBL-t bekevered és úgy használod sokáig. A JBL ebben a bekevert formában erőszakosabb oldat.
Az ADA erősségét te változtatod. Bármelyiket használd, hetente érdemes.
 
Hali!

Tegnap esedékessé vált az diffuzor tisztítása, eléggé bealgásodott a fehér porlasztókő, és a porlasztás se volt olyan egyenletes mint újkorában. Kb 2 hónapja üzemel a rendszer amúgy. CO2 lekapcs után kiszedtem, és egy 2 decis zárható bébiételes üveget megtöltöttem teljesen kloroxal, bele a diffi, és egy fecskendővel átforgattam 10-20x, majd egy óra múlva megint átforgattam párszor, ekkor már 80%-osan tiszta volt. Benne hagytam reggelig, tökéletesen tiszta lett, alaposan kiöblítettem, jó párszor átforgattam tiszta vízzel, oda-vissza, majd vízkezelős vízben állt használat előtt 3 órán keresztül. CO2 durrantáskor tökéletes volt, sokkal egyenletesebben porlasztott mint tisztítás előtt, egyelőre az élővilág is rendben van :)
 
Sziasztok!
Segítséget szertnék kérni Tőletek a diffúzor tisztítás témakörében. Greenaquás Aquario Neo akril diffúzorom van, ami egy hónapig nagyon szépen működött, majd egyszercsak lelőtte magát a csőről... Szemre tisztának tűnt, de nyilván eltömődtek az apró lyukak, így vettem Ada Superge folyadékot, amiben - előírtan higítva - egy éjszakát ázott a diffúzor. Másnap visszaraktam a csőre és egy vödör vízben kipróbáltam, de pár másodpercnyi szerény buborék eregtés után megint lerepült a csőről. Egy újabb éjszaka a higított Superge-ben, plusz csepegtettem tömény folyadékot is a kerámiára, és másnap már jó volt. Vissza az akiba és nem egészen két hétig boldogok is voltunk, míg tegnap délután megint csak az aki alján várt rám a diffúzor. Most tömény Superge-be áztattam be egy éjszakára. És ma amikor újra összerakom, egy csepp bubi nem jön ki rajta, ahogy megnyitom a CO2-t szinte rögtön lelövi magát a csőről. Mit csinálhatok rosszul? A lötyit egy pohár vízben higítom, arányosan adagolva a víz mennyiségéhez. Maga a diffúzor rész teljesen elmerül a folyadékban, csak a szára lóg ki a vízből, amire a cső megy. De gondolom ez nem befolyáslja a folyamatot. Szemre tiszta a diffúzor, bár a lyukak új korában sem látszottak rajta, így azt sem látom, hogy most el van-e tömődve. Persze nyilván el van tömődve, ha nem jön ki raja a CO2...
 
Sziasztok!
Segítséget szertnék kérni Tőletek a diffúzor tisztítás témakörében. Greenaquás Aquario Neo akril diffúzorom van, ami egy hónapig nagyon szépen működött, majd egyszercsak lelőtte magát a csőről... Szemre tisztának tűnt, de nyilván eltömődtek az apró lyukak, így vettem Ada Superge folyadékot, amiben - előírtan higítva - egy éjszakát ázott a diffúzor. Másnap visszaraktam a csőre és egy vödör vízben kipróbáltam, de pár másodpercnyi szerény buborék eregtés után megint lerepült a csőről. Egy újabb éjszaka a higított Superge-ben, plusz csepegtettem tömény folyadékot is a kerámiára, és másnap már jó volt. Vissza az akiba és nem egészen két hétig boldogok is voltunk, míg tegnap délután megint csak az aki alján várt rám a diffúzor. Most tömény Superge-be áztattam be egy éjszakára. És ma amikor újra összerakom, egy csepp bubi nem jön ki rajta, ahogy megnyitom a CO2-t szinte rögtön lelövi magát a csőről. Mit csinálhatok rosszul? A lötyit egy pohár vízben higítom, arányosan adagolva a víz mennyiségéhez. Maga a diffúzor rész teljesen elmerül a folyadékban, csak a szára lóg ki a vízből, amire a cső megy. De gondolom ez nem befolyáslja a folyamatot. Szemre tiszta a diffúzor, bár a lyukak új korában sem látszottak rajta, így azt sem látom, hogy most el van-e tömődve. Persze nyilván el van tömődve, ha nem jön ki raja a CO2...

Szinte kizárt, hogy koszos legyen a porlasztó az alapján amit leírsz.
Át kell nézni a rendszert és meg kell erősíteni a csatlakozásokat ahol szükséges. A diffúzor nyaka száraz legyen. A csatlakozó cső belső fala is (papírtörlővel gyorsan megoldható), így feltapad a cső a porlasztó nyakára.
Ha lelövi lehet érdemes lenne ott csövet cserélned egy merevebb falúra. Vagy visszavágni néhány centit és megpróbálni.
 
Szinte kizárt, hogy koszos legyen a porlasztó az alapján amit leírsz.
Át kell nézni a rendszert és meg kell erősíteni a csatlakozásokat ahol szükséges. A diffúzor nyaka száraz legyen. A csatlakozó cső belső fala is (papírtörlővel gyorsan megoldható), így feltapad a cső a porlasztó nyakára.
Ha lelövi lehet érdemes lenne ott csövet cserélned egy merevebb falúra. Vagy visszavágni néhány centit és megpróbálni.
Még annyival egészíteném ki (mintegy megerősítve), hogy
- egyik napról a másikra nem tud eltömődni egy porlasztó egy tiszta gáztól. Kívülre sem rakódhat rá semmi ennyi idő alatt. Mitől? Hogyan? ... Mert ugye 1,5+0,5 hónapig tökéletesen működött...
- a 2 bar nyomás, amivel feltehetőleg használod (használni kell), nagyon nagy. Gondolj bele: a hálózati víznyomás 4-6 bar körüli, és micsoda szorító bilincsekkel rögzítjük a tömlőt a csatlakozó elemekre, hogy ne tolja le a víz? Itt ennek a nyomásnak kb. fele/harmada van, és semmivel sincs (!) rögzítve a tömlő...
További kérdések:
- a hozzá való tömlőt használod?
- elég hosszan rátoltad a tömlőt az üveg csőre?
Figyelmeztetés:
Az egyik kedves kollégám, pár hónapja, olyan erővel tolta a tömlőt a porlasztó üvegcsövére, hogy az üvegcső eltört, és az ujját úgy végighasította vele, hogy a baleseti sebészeten kellett összevarrni. Javaslok a művelethez egy munkavédelmi kesztyűt.
 
Utoljára módosított:
Kesztyű azért túlzás. :)

De illik óvatosan bánni az üveg cuccokkal, nem pedig úgy, mintha lovat khm... birizgálnál. :D
 
Még annyival egészíteném ki (mintegy megerősítve), hogy
Az egyik kedves kollégám, pár hónapja, olyan erővel tolta a tömlőt a porlasztó üvegcsövére, hogy az üvegcső eltört, és az ujját úgy végighasította vele, hogy a baleseti sebészeten kellett összevarrni. Javaslok a művelethez egy munkavédelmi kesztyűt.

Erre tényleg vigyázni kell. Én is így törtem le, csak sikerült sérülésmentesen megúszni.
 
Köszönöm az észrevételeket, ötleteket mindenkinek! A rendszer alapvetően jó(nak tűnik), minden úgy van, mint a nagy könyvek szerint. ADA vezetéket használok. Elsőre kb 1 cm vezetéket húztam a diffúzor nyakára, azzal jó volt egy hónapig. Másodjára 4 (!) cm hosszan ráügyeskedte a párom, de ezt is lelőtte... Most megint 1 cm mélyen van, de le se tudom húzni a csövet róla, csak épp nem jön ki rajta a CO2. Amúgy műszaki ember vagyok, szóval még azt se mondanám, hogy fordítva raktam össze valamit ;)
Az elmúlt másfél napban a polcon feküdt a diffúzor. Próba képp hoztam újra a vödör vizet, szépen belettem a diffúzort, CO2 megnyit, és láss csodát, dőlnek a buborékok.

Ezt nem nagyon tudja befogadni a műszaki gondolkodás módom, de úgy tűnik ez van. Lelke van ennek is, mint a gőzmozdonynak...
 
Köszönöm az észrevételeket, ötleteket mindenkinek! A rendszer alapvetően jó(nak tűnik), minden úgy van, mint a nagy könyvek szerint. ADA vezetéket használok. Elsőre kb 1 cm vezetéket húztam a diffúzor nyakára, azzal jó volt egy hónapig. Másodjára 4 (!) cm hosszan ráügyeskedte a párom, de ezt is lelőtte... Most megint 1 cm mélyen van, de le se tudom húzni a csövet róla, csak épp nem jön ki rajta a CO2. Amúgy műszaki ember vagyok, szóval még azt se mondanám, hogy fordítva raktam össze valamit ;)
Az elmúlt másfél napban a polcon feküdt a diffúzor. Próba képp hoztam újra a vödör vizet, szépen belettem a diffúzort, CO2 megnyit, és láss csodát, dőlnek a buborékok.

Ezt nem nagyon tudja befogadni a műszaki gondolkodás módom, de úgy tűnik ez van. Lelke van ennek is, mint a gőzmozdonynak...
Ja, ja... a neten is lehet olvasni, hogy az esős idő miatt, erősödtek a para jelenségek... :blackalien:
 
Utoljára módosított:
sziasztok!1kerdesem volna ;)hogy tudok megszabadulni a barna lerakodastol a keramian?mar mindent kiprobaltam!ada superge,clorox,ecet!eleinte gyönyörű hofeher volt,de az utobbi honapogban,nem tudom kifeheriteni!mit tanacsoltok?!köszöntem!!!!;)
 
sziasztok!1kerdesem volna ;)hogy tudok megszabadulni a barna lerakodastol a keramian?mar mindent kiprobaltam!ada superge,clorox,ecet!eleinte gyönyörű hofeher volt,de az utobbi honapogban,nem tudom kifeheriteni!mit tanacsoltok?!köszöntem!!!!;)
Friss ADA oldattal is próbáltad? Idővel elhagyja az ERŐ.
A diffúzor (üveg vagy akril) nálam max. két hetet bír, utána tisztítani kell mert az elkoszolódás miatt lelövi magáról a csövet.
Ugyanakkor a visszafolyásgátlóból is ki kell fújni a vizet, amit én hetente egyszer elvégzek.
 
sziasztok!1kerdesem volna ;)hogy tudok megszabadulni a barna lerakodastol a keramian?mar mindent kiprobaltam!ada superge,clorox,ecet!eleinte gyönyörű hofeher volt,de az utobbi honapogban,nem tudom kifeheriteni!mit tanacsoltok?!köszöntem!!!!;)

A superge csak az alga eltávolításában segít. Ha más jellegű elszíneződés van pl vastól, azt fehérítő tudja kiszedni.
 
sziasztok!1kerdesem volna ;)hogy tudok megszabadulni a barna lerakodastol a keramian?mar mindent kiprobaltam!ada superge,clorox,ecet!eleinte gyönyörű hofeher volt,de az utobbi honapogban,nem tudom kifeheriteni!mit tanacsoltok?!köszöntem!!!!;)
DM saját márkás fehérítőjét próbáld meg.
 
Back
Oldal tetejére