• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ültetési praktikák

cayne

Főkertész
Ez vajon ADA-termék lehet ez a üveg kütyü? Kell nekem ilyen!
Nálam ez úgy volt, hogy Eheim tapikorong rátűzve az anubias:)

10271479_631093040318625_6305873287376908862_n.jpg
 
BorneoWild termék.
Vagyis Gush. Crystal Pod névre hallgat és €30.
 
Terráriumba, paludáriumba vagy bármilyenáriumba lehet bele növényt ültetni magasabb helyre is. Vagy olyan helyre ahol nincs talaj, de akarunk valami zöldet.
Ez teljesen egyértelmű, a kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy mire jó az, hogy valahol "lebeg" egy adag növény, teljesen természetellenes módon. Ebben csak "beszoktatják" az új növényt (közel a fényhez), és aztán elültetik, vagy ezt fixen bent hagyják? Mert ha utóbbi, akkor :(:sick::wtf::hungover::spitoutdummy::dead:
 
Ez teljesen egyértelmű, a kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy mire jó az, hogy valahol "lebeg" egy adag növény, teljesen természetellenes módon. Ebben csak "beszoktatják" az új növényt (közel a fényhez), és aztán elültetik, vagy ezt fixen bent hagyják? Mert ha utóbbi, akkor :(:sick::wtf::hungover::spitoutdummy::dead:

Ünneprontó:spitoutdummy:...:wacky:
 
Ünneprontó:spitoutdummy:...:wacky:
Nem vagyok Én semmi jónak az elrontója, durranthatod a pezsgőt és mehet az ünneplés! ;)
De ilyen lebegő cserepet tuti nem tartanék az akváriumomban. (n)
 
Az üveg bödi garnélás akváriumokba készült. A garnélák szeretnek rajta mászkálni és mégis van valami zöld ha a talajba nem akarsz ültetni.
 
Szerintem érdekes megoldás. Akinek belefér egy kis műcucc, simán jó lehet. Knott barátunknak nincs még evvel kapcsolatban agymenése?
Ami hirtelen beugrott: néhány hónapja volt egy rövid csevej a lapos tv-khez hasonlító lapos garnélás akvárium megvalósítására. Milyen érdekes, meghökkentő lenne, stb. Egyik baj az volt vele, hogy a garnélák nem a vízmélységet, hanem bejárható vízszintes területet szeretik. Az pedig egy keskeny, magas akváriumban nem lenne sok. De ilyen kis vacakokkal rá lehetne segíteni a dologra. És még a "tv képernyőjén" is könnyen lehetne változtatni. :D
 
...ezek a "lebegő" növénysziget koncepció már egy ideje létezik, és nekem például bejön. Kb. 2 éve, amikor megjelent a Tropica lebegő mohás cucca, akkor abból 2-öt is raktam a garnélás akváriumomba, mer tök jó volt a lebegő mohagöb, ami lesüllyedt, ha sok, kövér amanó ment rá... :D (Ez nem gömbmoha, hanem egy műanyag labdacs, amire mohát lehetett kötözni.) Egyetlen hátránya volt, és ezért van most szekrényben, hogy ha megnő a moha, akkor a gömb alján nincs fény, onnan kihal, és ott nem szép a műanyag rács. Ez az üvegtálkánál pont nem okoz problémát. :)

A lebegő témára néhány - nekem egész természetesen ható - koncepció:
539.jpg

2010 AGA Aquascaping Contest - Entry #159

1_plantedtank_islandscape.jpg

Aquascape of the Month August 2010: "Beyond the Nature" | AquaScaping World Forum
 
...ezek a "lebegő" növénysziget koncepció már egy ideje létezik, és nekem például bejön. Kb. 2 éve, amikor megjelent a Tropica lebegő mohás cucca, akkor abból 2-öt is raktam a garnélás akváriumomba, mer tök jó volt a lebegő mohagöb, ami lesüllyedt, ha sok, kövér amanó ment rá... :D (Ez nem gömbmoha, hanem egy műanyag labdacs, amire mohát lehetett kötözni.) Egyetlen hátránya volt, és ezért van most szekrényben, hogy ha megnő a moha, akkor a gömb alján nincs fény, onnan kihal, és ott nem szép a műanyag rács. Ez az üvegtálkánál pont nem okoz problémát. :)

A lebegő témára néhány - nekem egész természetesen ható - koncepció:
539.jpg

2010 AGA Aquascaping Contest - Entry #159

1_plantedtank_islandscape.jpg

Aquascape of the Month August 2010: "Beyond the Nature" | AquaScaping World Forum
Kis kreativitás kell hozzá, de szerintem egy kellő képzelőerővel megáldott lélek szép dolgokat ki tud hozni belőle.
 
...ezek a "lebegő" növénysziget koncepció már egy ideje létezik, és nekem például bejön. Kb. 2 éve, amikor megjelent a Tropica lebegő mohás cucca, akkor abból 2-öt is raktam a garnélás akváriumomba, mer tök jó volt a lebegő mohagöb, ami lesüllyedt, ha sok, kövér amanó ment rá... :D (Ez nem gömbmoha, hanem egy műanyag labdacs, amire mohát lehetett kötözni.) Egyetlen hátránya volt, és ezért van most szekrényben, hogy ha megnő a moha, akkor a gömb alján nincs fény, onnan kihal, és ott nem szép a műanyag rács. Ez az üvegtálkánál pont nem okoz problémát. :)

A lebegő témára néhány - nekem egész természetesen ható - koncepció:
539.jpg

2010 AGA Aquascaping Contest - Entry #159

1_plantedtank_islandscape.jpg

Aquascape of the Month August 2010: "Beyond the Nature" | AquaScaping World Forum

Hová el nem jutottunk az üveg bigyótúl-idáig:) Igen-igen a klasszikus sziget(y)
 
Most találtam ezt a videót a youtube-on:
Szerintetek milyen növényke lehet a második akváriumban(1:40-től) abban a kis lefelé fordított bödönben?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére