• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Milyen takarólapok vannak a solarokra ragasztva? Van valami extra céljuk vagy csak annyi higy ne szórják annyira a fényt?
Mivel a HQI általában magasabbra van függesztve, mint a többi világítás (kivéve, amikor nem :) ), zavaró lehet a szembe sütő fény. Nálam is zavaró, én is gondolkozok egy terelőlap felszerelésén...
 
A takaró lemez addig van fent, amíg fel nem kerül a szekrény ami eltakarja az összes lámpát.

Nagyon magasan vannak a lámpák ahhoz képest amihez szoktuk az általános méretű akváriumainkkal. Eleve elég magas a bútor. Nekem is egy dobogóra kell állnom, hogy be tudjak nyúlni az akváriumba. És a lámpa még ehhez képest is magasan van. Onnan tényleg zavaró tud lenni.
Ráadásul van két törpe gyerkőc is akik még etetőszékből nem biztos, hogy megköszönnék a hqi ágyúk simogató fényét :)
 
Nekem is HQI van otthon, igaz nem három csak egy, eddig engem nem zavart, mondjuk gyerkőc sincs és nem is olyan magasan van mint itt, így ezek fényében után érthető a takarás. Ha tükör lenne akkor már lehetne is "ADA Solar Moonlight"-nak hívni. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Nálam van gyerkőc(Maximus)8 hónapos,2 Solar van az aki fölött,de lehet,hogy nekem is kéne csinálni ilyen fény terelőt,mert gyakran bambul(unk)az aki előtt,és úgy ö meg nem tud nem bele nézni a lämpäba mint a Papa!
 
Szia Viktor.

Kérdezni szeretném hogy az akva jobb sarkában elhelyezett spéci kialakítású lily mi célt szolgál?
 
Az én tevékenykedésem nyomába sem ér a tiéteknek... én főként low-tech akváriumokat építek embereknek a meglévő technikával, vagy egy kevés javítással(elsősorban a fényen szoktunk), de már csak azért a háláért is megéri csinálni, amit látni rajtuk, amikor alakul az akvárium :) Érdekes dolog, amit megfigyeltem, hogy sok akvarista csak egy hajszálnyira van attól, hogy legyen olyan akváriumba, amiben szépek a növények, még sem sikerült nekik, sokszor még azoknak sem, akik amúgy időt szánnak rá, és utánaolvasnak. Nagyon fontos így a hobbi ilyenféle terjesztése, és a szakmai tájékoztatás színvonalának a növelése. Nem csak az erősebb, hanem a gyenge technikás akváriumokat is prezentálni kell, mert sokkal több akvarista lenne, ha tudnák, hogy lehet nekik is soknövényes akváriumuk - még ha nem is a ti minőségeteken - ha hozzáraknak egy minimális összeget egy halas akvárium árához.
 
Back
Oldal tetejére