• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Talán nem mint tanulság, inkább érdekesség. Bár abból a szempontból tanulságos, hogy az általunk kiválasztott neten rendelt dekorokból mit épített az ügyfél.

A minap ezt a fotót kaptuk egy külföldi ügyfelünktől, aki dragonokat rendelt tőlünk az utolsó kanyarban.
Megköszönte a válogatást és hogy ilyen köveket kapott. Nehéz ezekből a kövekből építkezni, de ha sikerül néha izgalmas felépítmények jönnek létre.

(y)

20160305_193652_HDR-1.jpg
 
Még a mai napig találkozni olyan tévképzetekkel, hogy ez a fajta növényezés amit mi űzünk csak ideig óráig üzemképes. Egy fotó aztán vége....

Persze ennek az ellenkezője számtalan alkalommal bebizonyosodott már elég az ADA galéria közel 10 éves nagy akváriumára ránézni vagy Amano mester monstrumára. De a Sumida akváriumok is 4 évesek lesznek hamarosan. Vagy a lisszaboni projekt ami 3 évig gond nélkül elketyeg, ha jó karbantartás van mögötte.

Ez a mostani is egy ilyen példa. 2 méteres akvárium amit korábban építettünk és azóta is folyamatos karbantartással megy. Az első 1.5 évben heti, az utóbbi évben 2 heti rendszerességgel.

Telepítéskor, majd 6 hónap múlva és most 2.5 évesen ....

2-5yrs.jpg

2 hetes karbantartás előtti kép :)

2.5yrs.jpg
 
Utoljára módosított:
Az el szabad árulnotok, hogy mennyi tápgolyót használtok a talaj tápszintjének megtartásához? Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy amint kifogy a táptalaj, úgy meredek zuhanásba kezd a növényvilág, így a mostani összeállításban ki is hagytam a talajtápot, helyette talajszürő jellegű gyökértápozásom vann
 
Ada tapkapszulazzuk az aljzatot 3-4 havonta. Ha taptalaj van es tobb a feny mint itt akkor 6 honapos kortol el kell kezdeni.

Adabol 10x10-es teruletenkent megy egy rud ahol olyan novenyek vannak. Itt a tenellus ala es hatul a lotuszok ala megy csak
 
A karbantartás sötét oldala...
Ez ugye nem a Kastély utcában a Ti oldalatokon a kedvenc pizzázó irányában kb félúton van?
(ott láttam hasonló méretű akvát, abban is volt kajmánhal, nem is egy és hasonló sügér is rémlik, de volt rája is...)
 
Ez ugye nem a Kastély utcában a Ti oldalatokon a kedvenc pizzázó irányában kb félúton van?
(ott láttam hasonló méretű akvát, abban is volt kajmánhal, nem is egy és hasonló sügér is rémlik, de volt rája is...)

Ő lesz az. :)
 
Ő lesz az. :)
Nem is gondoltam, hogy ennyire növény mentes környezetben is ügyködtök.:woot:
Megvannak még Péternek a rájái? Anno pár éve Tőle hoztam az enyémet. Döbbenetes, mi volt a garázsában. Azóta is csak hüledezek, ha eszembe jut.
Jó fej volt, jót beszélgettünk, kiveséztük -ezek szerint pont ennek az akvának- az alsópolcos szűrőjét. Is;)
 
Megvannak még Péternek a rájái? Anno pár éve Tőle hoztam az enyémet. Döbbenetes, mi volt a garázsában. Azóta is csak hüledezek, ha eszembe jut.
Jó fej volt, jót beszélgettünk, kiveséztük -ezek szerint pont ennek az akvának- az alsópolcos szűrőjét. Is;)

Péter eladta a házát, vele együtt az akváriumot is és kiköltözött az USA-ba.
Az új tulajt igyekszünk segíteni.
 
Péter eladta a házát, vele együtt az akváriumot is és kiköltözött az USA-ba.
Az új tulajt igyekszünk segíteni.
Köszönöm az infót.
Ezek szerint a ráják már nincsenek. Kár, különleges jószágok voltak. Ráadásul Péter a kevés sikeres hazai tenyésztő egyike volt.
 
Back
Oldal tetejére