• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Vannak kisebb projectek is, ahol a cél a már meglévő akvárium átalakítása úgy, hogy akár maga az ügyfél is kényelmesen karban/kézben/kordában tarthassa az akváriumot. Ez a pár fotó egy rövid írással egyetemben nemrég érkezett:

Május 5-én voltatok nálam telepíteni az akváriumot! Juwel akvárium vázát és a szekrényét megtartottuk, a tetejét a világítotestet a belső szűrőt (szerencsére) mind kidobtuk lecseréltük! A régi aljzatot(ami szinte beiszaposodott) "műsziklákat" és a mindig elbarnuló ronda növényeket mind kidobtuk! És jött az újjászületés! Külsőszűrő, nyitott tetőre helyezett ODYSSEA 4x24 wattos világítótest,jappán CO2 palack GreenWorks reduktorral, üveg porlasztóval,és 3db IDŐKAPCSOLÓ! Ezek voltak a technikai-műszaki változtatások. A belső berendezéshez hoztatok (ADA)Amazoniai talajt, (+táptalajt) ,ADA (la plata sand fehér aproszemcséjű sodert, gyönyörű megkövesedett fagyökeret, világos színű sziklákat és gyönyörű kissebb-nagyobbacska növényeket melyeknek a nevüket sajnos nem tudom de a fotókon majd látszani fog. És ekkor ,május 5-én életre kelt az ÚJJÁSZÜLETETT akváriumom amit NEKTEK köszönhetek fiúk! Betartva a TI tanácsaitokat :eleinte 3 naponta 1/2 akvárium vízcsere amit két héten át végeztem,majd átálltam a hetente egyszeri 1/2 akváriumi vízcserére! CO2 adagolás másodpercenkét 3 bubi, és a lényeg, naponta növényi tápozás:Green Aqua MACRO " 6 pumpa adag, Green Aqua ,MICRO" 6 pumpa adag,és EASYCARBO 5 ml adag minden nap! Íme az eredmény május 5-től szeptember 26-ig!!

Május 5.

1 by néder

Július2.

unnamed (3) by néder, on Flickr

Szeptember 26.

2 by néder, on Flickr

Szeptember 26.
Szeptember 26.


Látva az eredményt, nincs kétség, hogy látványos a fejlődés. Most pedig ideje ajánlani egy jó ollót... :D
 
Utoljára módosított:
Vannak kisebb projectek is, ahol a cél a már meglévő akvárium átalakítása úgy, hogy akár maga az ügyfél is kényelmesen karban/kézben/kordában tarthassa az akváriumot. Ez a pár fotó egy rövid írással egyetemben nemrég érkezett:



Május 5.

1 by néder

Július2.

unnamed (3) by néder, on Flickr

Szeptember 26.

2 by néder, on Flickr

Szeptember 26.
Szeptember 26.


Látva az eredményt, nincs kétség, hogy látványos a fejlődés. Most pedig ideje ajánlani egy jó ollót... :D

Ejj a bitangját!!! az utolsó kép drasztikus :D
 
Sajnálom. :( Nem csak a lámpa miatt. Érdekelt volna ,hogy néz ki.

Figyu, ugyanez a lámpa megy hónapok óta a boltban az elos akvárium felett. Ezt látjuk, használjuk, tudjuk mit tud.
Sokkal jobban megfigyelhető ráadásul nem csak a marketing szól belőlünk hanem ti is láthatjátok bármelyik nap, akár meglepetésből rajtaütésszerűen is :)

A boltban az Opnova lámpa helyett került fel az ELOS-ra. Így starttól nem tudjuk hogyan működött volna, de a növények köszönik szépen jól vannak, nem pusztulnak, az akvárium hetek óta ugyanazt a formát mutatja. Ezt :)

Mivel ez nem egy nano, olyan dolgokból lehet látni, hogy működik, hogy a gyep nem kopott el és a növények is sokat sűrűsödtek.

De ez a P széria ami 2x annyi kb mint a Z széria, de növényes felé ez az ami kell.

Ha komolyabb erős fényt szeretne valaki akkor azért kettőt ajánlanék erre a méretre.

Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

ugyanez az akvárium így nézett ki még május végén az Opnova alatt. Szóval azért csak fejlődött :)

Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Szandi témát elengedtük nem sokkal a műsor után. Ez egy egy megjelenéses dolog volt. Kb ebben is állapodtunk meg a szervezőkkel.
 
November közepén az ügyfél kérésére elbontottuk az akváriumot. Évekig gyönyörű volt, elég sok arca volt. A környezeti nehézségek miatt nem gondoltam volna, hogy ennyire sima menet lesz ez a néhány év.

IMG_1337.JPG


IMG_1338.JPG


Balázs említette, hogy a nagy akváriumból kikerült faragott bazaltok jönnek majd ide. A méret miatt nem tudtam elképzelni milyen lesz, de szépen megoldották....

Az ügyfél a korszerűbb Aquasky világításra akarta cserélni a Solar lámpákat. Mivel az ADA Aquasky lámpái fix tartóval jönnek, kellett egy egyedi megoldás arra, hogyan tegyünk fel 4 Aquasky 601-es fényt az akvárium fölé.
Történt még egy dolog. Az akváriumon található karcok polírozással el lettek tüntetve....

A telepítés napja. Itt még hekkelt módon az eredeti Aquasky lábakkal....

IMG_1461.JPG

IMG_1491.JPG

Elkészült az egyedi tartó így végre bekerülhetett a 4 LED hekkelés nélkül.
Közben a növények is bedurrantak. Az előnevelt növényekből gigászi harc megy a Riccia-val :) Legalább van miért nekiesni hetente :)

4-Aquasky-601.jpg

Jó ötlet volt a lámpa csere? Szerintem nem. A Green izzó sokkal nyugisabb látványt adott. Igaz magasból volt lógatva és talán zavarhatta a közelében dolgozókat.
A jelenlegi LED erősebb fényű. Többféle növényt is lehet vele nevelni. Ilyen magasságból nem nagyon van zavaró fény a munkaasztalok felé.

Az utolsó kép 1 hete készült. Kevesebb mint 1 hónapos az akvárium a fotón.
 
Utoljára módosított:
Az álmennyezet, vagy az Aquasky homorú? ;) Fura ezzel a vakítóan fehér fénnyel, a Solar-al talán szebb lenne. ;)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére