• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Two gardens

Olyan jó lenne beszámolni valami örömteliről, de sajnos ez most nem olyan lesz.
Jbl e701. Kb 3 hónappal ezelőtt véletlenül vettem észre, hogy a vödör és a fej találkozásánál az egyik saroknál víz jelent meg. Nem sok, de pont annyi, hogy elmormogjak egy 'nyádat. A bútor persze ahol vizet kapott az éleknél fel is púposodott. Semmi baj, úgysem tetszett majd kicserélem. Vettem fejtömítést. A régit gyalázatos állapotban szedtem ki. Élt két évet. Megjegyzem vazelinnel kenegetem új kora óta. Bent az új, szép, tömít, működik.

Tegnap valami vizet vettem észre kicsorogni az ajtónál... mondom mi a 'asz? Igen víz csorog ugyanonnan. Éjjel 11kor. Hogy veszem ezeket észre nem tudom, de ez volt a szerencse. A laminált parkettának nem lett baja, de a bútor ahol vizet kapott most porlad szét... Nyilván nem a fejtömítés a rossz, mert az szinte zsír új. Vagy a békazár vagy nem tudom, de rohadjon meg. Amikor levettem a fejet, mindenhonnan ömlött belőle a víz. Nem úgy csordogált belőle, ahogy szokott levétel után.. Lehet valami belső tömítés adta meg magát. Köpködtem, fújtattam, de nem volt mit tenni. Szűrő az kell.
Ma elmentem a GreenAquába. Vettem egy eheim 2273-at. A műanyag csövecskéket kiszedtem az alsó kosárból, helyére biomech ment. Fölötte matrix, fölötte substrat pro. Ezek már beállt szűrőanyagok a régi szűrőből, kivéve az alsó tálcát, de az most mindegy. Eddig a szerkezet minden része sokkal minőségibb érzetet kelt, mint a jbl-é. Halkabb is, de lehet, hogy csak azért mert új. Majd kiderül. A jbl-nek remélem megtalálom a garanciapapírját.
Hát, gáz, hogy így jártál. Részvétem.
 
Csak egy megjegyzes a vazelinhez, latom sokan hasznaljak itt tomiteskezelesre.
Viszont a vazelin nem igazan alkalmas erre, mert petroleumbazisu leven meglehetosen roncsolja a gumit. Hosszabb tavon mindenkepp tonkreteszi. Engem hatarozotten lebeszeltek a hasznalatarol a szuronel, helyette O gyuruhez gyartott szilikonzsirt hasznalok, filleres tetel ez is.
Gyerekek, élelmiszeripari szilikonzsír a nyerő, egy tégely nem is olyan drága és örök életre elég!

A JBL pedig nem rossz cucc, remélem megtalálod azért a garipapírt. :( Részvétem, ez a leggázabb szituk egyike.
 
Köszi fiúk! (y) Azt meg sem gondoltam, hogy a vazelin problémát okoz. 2 évig nem okozott és mást nem is kentem vele csak a fejtömítést. Ha lesz valami gariügyben mindenképpen jelzek. Jó lesz okulásnak. Bár tegnap nem volt erőm keresgélni.
 
A garipapír nem lett meg. A 10 évvel ezelőtt vásárolt székem pergamenszerű számlája is előkerült, meg minden más is, de ami a lényeg az nem lett meg. Ötletelek mit lehetne tenni a szerkezettel. Lehet eladnám valakinek akinek van vállalkozó kedve. Majd meglátom.

Az akvárium éli világát. Semmi változás, talán csak fokozatos leépülés. Lehet szét kéne szedni, csak gondolkozok rajta, de ezek csak tervek. Egy fontos változás azért akad, miszerint a 20d porlasztó kikerült a vízből. A helyét ez vette át: http://www.greenaqua.hu/hu/greenworks-aluminium-co2-atomizer-buborekszamlaloval-16-22.html
A kezdeti szerencsétlenkedés után most már jó a beoldás. A kerámia lapocska teflonszalaggal volt igénytelenül körültekerve. Nem is értem ezt a mérnöki "precizitást". Ennek az lett az eredménye, hogy a porlasztás a zéróval volt egyenlő. Levettem a szalagot, rendesen összetekertem és láss csodát lime lett a dc. Azóta is hozza a szintet. Viszont nem is én lennék, ha tetszene az eredmény vagy ha meg lennék bármivel is elégedve 5 percnél tovább. Néha ránézek az akvára és hiányzik a látható co2 porlasztás. Lehet visszatérek a régi látványhoz. De tesztnek nem utolsó a jelenlegi helyzet.
Csináltam más "ügyes" dolgot is. A bonsai kezdett felkopaszodni. Gondoltam levágom úgy rendesen, mi baj lehet.... nyilván a fickó is ezt gondolta, aki meztelenül beleugrott a rózsabokorba. Gyakorlatilag sikerült majdnem likvidálnom a rotalát. Most kezd magához térni. 1 hónap kellett hozzá majdnem.

Nagyon gondolkozok a következő scapeben. Vagy ezt már írtam? :)

DSC_0698.jpg
 
Jól működött a 20d is. Lime volt a DC. Csak szerettem volna kipróbálni, milyen az amikor nincs tele bubival az akva, de mégis van gáz beoldás. Szóval ha beoldási hatékonyságot veszem figyelembe, akkor mind a két eszköz jó a célnak. Ha az esztétikumot, akkor az meg izlés kérdése. Kevesebb a technika az üvegen belül. Bár a látványnak használ a 20d, hiszen szép.
 
Jól működött a 20d is. Lime volt a DC. Csak szerettem volna kipróbálni, milyen az amikor nincs tele bubival az akva, de mégis van gáz beoldás. Szóval ha beoldási hatékonyságot veszem figyelembe, akkor mind a két eszköz jó a célnak. Ha az esztétikumot, akkor az meg izlés kérdése. Kevesebb a technika az üvegen belül. Bár a látványnak használ a 20d, hiszen szép.
Ha maradnál tartósan az atomizer mellett és eladnád a 20d-t, akkor beszéljünk :)
 
Nagyon szomorú vagyok. Az albérletbe az igért és már régen leegyeztetett klíma nem érkezett meg. Ez gyakorlatilag halálos itélet volt az akváriumnak. Az állatállomány egy óvodába költözött. Mindenkinek köszönöm az elmúlt időszakban a figyelmet és a jó tanácsokat. Újabb tanulási időszak ért véget. A következő scape, még ennél is jobb lesz.
DSC_0797.JPG

Megkérnék egy modit, hogy legyen szives mozgassa át a topicot a befejezett akváriumok közé. Köszönöm!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére