• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Two gardens

Támadt egy hirtelelen ötletem. Úgy döntöttem, hogy hagyom a természetet egy kicsit. Kiveszem az utat a képből. Miért ne? Tétje nincs, kicsit újítok a megjelenítésen. Lehet kicsit le is lassítom a növényeket és csak 2 vagy 3 csővet fogok használni a 4-ből. Foszfát továbbra is pillanatok alatt 0 lesz. Folyamatosan elfogy. 3 napig magára hagytam és csupa zöld lett minden.

DSC_1061.jpg
 
A bonsait hátul azért ne engedd hogy túl magas legyen

Csak addig szeretném hagyni, amíg kiemelkedik a síkből és lehet neki egy kissé jobbra lejtő formát adni. Azt szeretném tartani majd. A rotundifolia-tól várok sokat. Remélem megközelíti majd az a szépséget amit nálatok látni.
 
Muszáj megmutatnom, mert magam sem hiszem el. 1 hetes fejlődés... Azt hiszem a bonsai gyökere elérte a táptalajt.
Hét végén szerintem most már lehet vágni belőle. A stauból meg gyomlálni kell, mert salátaföldem lesz ha nem figyelek :) @danyi03 : A választottad szemmel láthatóan jól érzi magát ;)

DSC_1062.jpg
 
Sziasztok!

Nagyon szépen halad a projekt. A magam részéről elégedett vagyok a rotala indicaval. Mostmár azon a szinten van, hogy jövő héten megmutatom neki az ollót. Várni szerettem volna vele míg a massza elér egy szintet és könnyen formálható lesz. Most nem volt szivem bántani. Fel kell készülnöm nekem is :) A rotundifolia dúsítási eljáráson esik át úgyhogy kicsit még kócos szegénykém. És persze nyilván nem bírtam ki, hogy ne kerüljön be középre egy kis vörös... :)

DSC_0395.jpg
 
@Jopet Nagyon köszönöm a megemlítést. A napokban gondolkodtam, hogy ideje lenne már írni ide, hisz régen milyen aktív voltam.

Megvagyok! Csak elkapott bennünket is a kapitalizmus szele. Több munka + olyan dolgok amik mind fontosabbak voltak az itteni aktivitástól... Az élet tud érdekes fordulatokat venni. Node sebaj.
Röviden az eddigiekről:
A 4 csőből továbbra is csak 3 üzemel. 1 növényes meg 2 normál. Vödörrel is locsolhattam bele a foszfátot akkor is zöldült minden.Ott hagytuk abba, hogy rájöttem ez a minimál stílus hosszútávon számomra tarthatatlan. Minden nőtt, mint a gomba és az élet utat tört magának ott is ahol én nem akartam. Így hagytam, hogy mutassa meg ő mit szeretne. Nagy szavak ezek egy kezdőtől, de gondoltam kipróbálom. A tápozás nem változtatva majd napi 8ml foszfáttal hagytam a nőni. Kb 2-3 minimális nyírás után ez lett belőle:
DSC_0220.jpg

Most vasárnap igen jó kedvem volt így gondoltam megnézzük én mit tudok ebből kihozni. Nem siettem 2 óra nézelődés után ez lett a végeredmény.
DSC_0228.jpg

Tudom, nyírás után van, megtépázott még, de 1 hét múlva szerintem már jó lesz. Bár a közepe felé mintha nem követtem volna az elképzelt vonalat. Lehet majd igazítok rajta. A tapasztalat azt mutatja, hogy a micmac-on felül, foszfátot (mások tapasztalatával ellentétben) nekem folyamatosan adagolni kell. Lehet csapvízben nem pufferelődik, vagy a stemek megeszik nem tudom. Mindenesetre nyomom. Az is érdekes tapasztalat, hogy a köveken képződött zöld algát a magas szinten tartott foszfát mellet szépen legelik a garnélák és az otok, nincs szükség ember feletti kaparászásra.
A ludwigia szerintem jó választásnak bizonyult. Ellentétben a reineckivel ami nem állta ki az idő próbáját. A rotala rotundifolian gondolkozok még, hogy helyette jobb lenne, ha hátul végig bonsai lenne. Viszont akkor meg tök egyhangú lenne. Jó meg is győztem magam. :)
A marsilea egy "rohadék" megfojt mindent maga körül, mindenre rátekeredik. Nem figyeltem oda kellőképpen és egy komplett parvula mezőt kellett kiszedni, hogy eltávolítsam belőle az indákat. Most bal középen kissé gyér még a telepítés, de hamar meg fog erősödni.

Szerk: Ja igen és a buce helyett kell keresnem egy másik növénykét, mert ez már kinőtte a helyet. Talán egy kisebb buce jó lehetne?

Ez a scape már "csak" öröm akvárium nekem. Persze, legszivesebben szétszedném már holnap és építenék valami mást. De azért kiélvezni is jó lenne még egy kicsit.
Szóval így állunk most, köszönöm hogy elolvastad és ha valakinek eszébe jut valami ne tartsa magába.
 
Utoljára módosított:
Kell is az akvának, hogy több arcát mutassa.
Nálam az első minimálban nem volt meg erre a lehetőség, mert nem volt tömény a háttér és az elő és középtérbe is ültettem háttérnövényeket (bonsai, stau), amik eleresztve átvették a látványt :) Ne tudd meg hogy néz ki o_O
De nálad működik. Lehet, jobban is áll neki. (y)
Az elő és középteret szépen is nyírtad meg ;)

Én amúgy ezért tartom ideálisnak a két akváriumot (ha az ember teheti), mert meg tudod csinálni az átmeneteket. Amikor az egyik már el van eresztve - de szétszedni még nem akarod - kezdheted a másikat. Örökké fenntartható lánc :)

A sok foszfát adagolása mellett mértél szintet? Mennyi?
 
Mérem rendszeresen, azért elsokallni nem akarok. 1,6 és 1,8 között kell tartanom a minmális algásodáshoz. Nitrát tesztem nincs, de gondolom így vannak arányban.

Az előtér és a középrész valóban jól sikerült, nekem is tetszik. A stem szekcióval kellene talán valamit csinálni. Szép bokros a bonsai nem is azt mondom. Egyszer ránézek tetszik, aztán meg nem. Talán lehet csak annyi van, hogy meg kell szokni.
 
6ml-ben egyeztem ki magammal. A mérések és a tapasztalat azt mutatja, hogy ez így rendben van. Ezek annyira pontos adatok amennyire a JBL csepegtetős teszt meg a szemem pontossága engedi :)
 
Magam számára korszakalkotó felfedezést tettem. Le is írom, hogy megmaradjon. :) DoAqua 20d 1,2-1,5-baron sokkal szebben porlaszt, mint 2 bar vagy feletti nyomáson. Lehet ez le van írva valahova csak az én figyelmemet kerülte el.
 
Juhéjj juhéjj. Ilyenem is van most már.
DSC_0676.JPG

A kínai D301 abszolút jól szolgált, nem volt vele soha különösebb gondom. Mindenkinek ajánlom aki csak ismerkedni szeretne a Co2 adagolással. Aki ebben gondolkozik az, kis pénzért meg tudja látni, hogy szüksége van-e ilyesmire. Majdnem 1 évet teljesített szolgálatot, mindennemű karbantartás nélkül. A végére a tömítések elnyíródtak, a kupak elkezdett repedezni a tetején, a tűszelep is kikopott. Nem mertem már nyomás alá helyezni. Ennyi volt.

Az akva megint kicsit átalakulóban van. Sikerült eladnom az elburjánzott anubiast. A buce is annyira megnőtt, hogy torzította a képet. Egy egy szálat meghagytam, mert hamarosan a párom akvája is indul. Fotó nincs, ha elvitte a srác a növényeket megmutatom a világító köveimet is :)
 
Elment a bucebokor és az anubias. Igaz, hogy bonsai volt, de csak a levélméretében. Olyan terbélyes növényke lett belőle, hogy attól féltem elnyomja a rotalát :)
Viszont van egy probléma. Mi menjen a buce helyére? Menjen oda egyáltalán valami? Kissé üresnek tűnik most ott. Majd meglátom. Vagy ha van valakinek jó ötlete szivesen olvasom.
De ami a legjobb:
Hosszú idő után először, tiszták a kövek! Amik kiemelhetőek voltak azok kaptak egy hipós fürdőt és egy alapos sikálást. Ami nem mozdítható ott jó barátom az elektromos fogkefe segített. Nyírbáltam is, tudat alatt vonzódom a geometriai formákhoz valószínűleg. De akkor sem ez lett életem munkája az ollóval...
Van ebben a nagynyomású Co2-ben valami. Azért az időzítővel megvalósítható állandóság, a vezérelten "fluktuáló" Co2 szint sok gondot levesz a vállamról.

Más különös nem történt és ez pont jó is így. Vízcsere, táp. Most lehet koncentrálni a családban futó másik projecktre is. Ott most egy kicsit több törődésre és odafigyelésre lesz szükség.
DSC_1063.jpg
 
Elment a bucebokor és az anubias. Igaz, hogy bonsai volt, de csak a levélméretében. Olyan terbélyes növényke lett belőle, hogy attól féltem elnyomja a rotalát :)
Viszont van egy probléma. Mi menjen a buce helyére? Menjen oda egyáltalán valami? Kissé üresnek tűnik most ott. Majd meglátom. Vagy ha van valakinek jó ötlete szivesen olvasom.
De ami a legjobb:
Hosszú idő után először, tiszták a kövek! Amik kiemelhetőek voltak azok kaptak egy hipós fürdőt és egy alapos sikálást. Ami nem mozdítható ott jó barátom az elektromos fogkefe segített. Nyírbáltam is, tudat alatt vonzódom a geometriai formákhoz valószínűleg. De akkor sem ez lett életem munkája az ollóval...
Van ebben a nagynyomású Co2-ben valami. Azért az időzítővel megvalósítható állandóság, a vezérelten "fluktuáló" Co2 szint sok gondot levesz a vállamról.

Más különös nem történt és ez pont jó is így. Vízcsere, táp. Most lehet koncentrálni a családban futó másik projecktre is. Ott most egy kicsit több törődésre és odafigyelésre lesz szükség.
View attachment 7980
Ez így is nagyon szép. Miért írtad,hogy másokkal ellentétben neked kell fosfátot adagolni? Ezt miből állapítottad meg?
 
Ez így is nagyon szép. Miért írtad,hogy másokkal ellentétben neked kell fosfátot adagolni? Ezt miből állapítottad meg?
Elvileg EI szerint a micro-macro-carbo háromsághoz már nem nagyon kell semmi. Nálam mégis brutális foszfát hiány lépett fel. A zöld pont algából egyértelműen látszott. Majd méréssel igazolva is lett, hogy 0 a foszfátszint. Míg a nitrát 30 körül mozog. Így easy fosfoval tartom a szintet.
 
Elvileg EI szerint a micro-macro-carbo háromsághoz már nem nagyon kell semmi. Nálam mégis brutális foszfát hiány lépett fel. A zöld pont algából egyértelműen látszott. Majd méréssel igazolva is lett, hogy 0 a foszfátszint. Míg a nitrát 30 körül mozog. Így easy fosfoval tartom a szintet.
Áhháá :) Archiválva.
 
Olyan jó lenne beszámolni valami örömteliről, de sajnos ez most nem olyan lesz.
Jbl e701. Kb 3 hónappal ezelőtt véletlenül vettem észre, hogy a vödör és a fej találkozásánál az egyik saroknál víz jelent meg. Nem sok, de pont annyi, hogy elmormogjak egy 'nyádat. A bútor persze ahol vizet kapott az éleknél fel is púposodott. Semmi baj, úgysem tetszett majd kicserélem. Vettem fejtömítést. A régit gyalázatos állapotban szedtem ki. Élt két évet. Megjegyzem vazelinnel kenegetem új kora óta. Bent az új, szép, tömít, működik.

Tegnap valami vizet vettem észre kicsorogni az ajtónál... mondom mi a 'asz? Igen víz csorog ugyanonnan. Éjjel 11kor. Hogy veszem ezeket észre nem tudom, de ez volt a szerencse. A laminált parkettának nem lett baja, de a bútor ahol vizet kapott most porlad szét... Nyilván nem a fejtömítés a rossz, mert az szinte zsír új. Vagy a békazár vagy nem tudom, de rohadjon meg. Amikor levettem a fejet, mindenhonnan ömlött belőle a víz. Nem úgy csordogált belőle, ahogy szokott levétel után.. Lehet valami belső tömítés adta meg magát. Köpködtem, fújtattam, de nem volt mit tenni. Szűrő az kell.
Ma elmentem a GreenAquába. Vettem egy eheim 2273-at. A műanyag csövecskéket kiszedtem az alsó kosárból, helyére biomech ment. Fölötte matrix, fölötte substrat pro. Ezek már beállt szűrőanyagok a régi szűrőből, kivéve az alsó tálcát, de az most mindegy. Eddig a szerkezet minden része sokkal minőségibb érzetet kelt, mint a jbl-é. Halkabb is, de lehet, hogy csak azért mert új. Majd kiderül. A jbl-nek remélem megtalálom a garanciapapírját.
 
Olyan jó lenne beszámolni valami örömteliről, de sajnos ez most nem olyan lesz.
Jbl e701. Kb 3 hónappal ezelőtt véletlenül vettem észre, hogy a vödör és a fej találkozásánál az egyik saroknál víz jelent meg. Nem sok, de pont annyi, hogy elmormogjak egy 'nyádat. A bútor persze ahol vizet kapott az éleknél fel is púposodott. Semmi baj, úgysem tetszett majd kicserélem. Vettem fejtömítést. A régit gyalázatos állapotban szedtem ki. Élt két évet. Megjegyzem vazelinnel kenegetem új kora óta. Bent az új, szép, tömít, működik.

Tegnap valami vizet vettem észre kicsorogni az ajtónál... mondom mi a 'asz? Igen víz csorog ugyanonnan. Éjjel 11kor. Hogy veszem ezeket észre nem tudom, de ez volt a szerencse. A laminált parkettának nem lett baja, de a bútor ahol vizet kapott most porlad szét... Nyilván nem a fejtömítés a rossz, mert az szinte zsír új. Vagy a békazár vagy nem tudom, de rohadjon meg. Amikor levettem a fejet, mindenhonnan ömlött belőle a víz. Nem úgy csordogált belőle, ahogy szokott levétel után.. Lehet valami belső tömítés adta meg magát. Köpködtem, fújtattam, de nem volt mit tenni. Szűrő az kell.
Ma elmentem a GreenAquába. Vettem egy eheim 2273-at. A műanyag csövecskéket kiszedtem az alsó kosárból, helyére biomech ment. Fölötte matrix, fölötte substrat pro. Ezek már beállt szűrőanyagok a régi szűrőből, kivéve az alsó tálcát, de az most mindegy. Eddig a szerkezet minden része sokkal minőségibb érzetet kelt, mint a jbl-é. Halkabb is, de lehet, hogy csak azért mert új. Majd kiderül. A jbl-nek remélem megtalálom a garanciapapírját.

Csak egy megjegyzes a vazelinhez, latom sokan hasznaljak itt tomiteskezelesre.
Viszont a vazelin nem igazan alkalmas erre, mert petroleumbazisu leven meglehetosen roncsolja a gumit. Hosszabb tavon mindenkepp tonkreteszi. Engem hatarozotten lebeszeltek a hasznalatarol a szuronel, helyette O gyuruhez gyartott szilikonzsirt hasznalok, filleres tetel ez is.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére