• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Two gardens

outside_agency

Főkertész
Sziasztok!

1 éves tanulóidőszakom után úgy éreztem, hogy megpróbálkozok valami komolyabbal. Az eddigi tapasztalatokat felhasználva remélem sikerül szinten lépni.
Engedjétek meg, hogy bemutassam a Two gardens nevű akvámat.

A technika:
  • 64l optiwhite
  • JBL e701 1 réteg szivacs/micromec/substrat pro/perlon
  • üveg be- és kifolyók, 20d CO2 porlasztó
  • Az eddig jó szolgálatot teljesítő D301-es CO2 "rendszer" itt is működésbe lépett.
  • odyssea quad 4x24 egyelőre gyári fénycsövekkel
  • tropica aljzat 9l
  • tropica táptalaj 2,5l
  • La Plata Sand
Növényzet:
  • Bucephalandra Needle Leaf
  • Anubias nana Bonsai
  • Marsilea hirsuta
  • Rotala indica
  • Staurogyne repens
  • Alternanthera reineckii ´Mini´
  • Eleoharis pusilla
  • Eleoharis acicularis ´Mini´
Az építkezés elég flottul ment. Tényleg annyira összeállt, hogy nem volt kérdés mi hova fog menni. Ami egy kicsit problémás volt az a magasság, de vágtam műanyag dobozból stabilizáló csíkokat. Az aljzatba bedugva már lehetett emelni a talaj szintjét a kívánt magasságba. Sokat agyaltam korábban rajta, hogy a scape jobb oldala legyen egyfajta kisebb tükörképe a bal oldalnak, de érzésem szerint a szélesség nem engedte volna ezt meg. Így képződött egy lejtős forma. Két fő növény emelkedik ki a zöldből a kövek között. Mind kettőnek lesz virága reményeim szerint így két fókuszpontja is lesz az elrendezésnek. Lehet a stílus nem engedné meg az anubiast, de nekem az egyik kedvenc növényem. A rotala indica nem tudom mennyire volt jó választás hátra. Elég csenevész szegény, de majd meglátjuk.

Volt azért egy kis malőr a telepítés során. Mert miért ne lenne, de csak magamat tudom okolni érte. Annyira belelendültem, hogy a fűfélékkel sikerült jól megkevernem magam. @danyi03 -val addig beszéltük, hogy melyik fű milyen fajta és mekkorára nő és hogy most ez volt a neve, most meg az, hogy akkor ott tiszta volt és világos, de mire beépítésre került már nem emlékeztem pontosan. A legtudatosabban szerettem volna elrendezni mindent, figyelve, hogy stimmeljen minden. Majdnem sikerült. :) Mindegy, majd úgy nyírom, hogy jó legyen a végén.

Hoztam két képet. Nagyon szeretem a scape építős videókat így készítettem egy time-laps videót is.
kicsi_7.jpg

kicsi_40.jpg



Ha bármi eszedbe jut ne tarsd magadban! Algamentest mindenkinek!
 
Mondtuk a párodnak, hogy ha az acicularis kerül véletlenül előre akkor a perspektíva lesz a jó. :D Jó lett az aki és kicsit megbolondítja a piros az egészet.

Legalább már tudom, hogy ki vagy. :)
 
Nagyon jó lett a scape. Ha idővel sikerül a mélységet még jobban kitolnod a középső és jobb oldali rész háttér-növényesítésével (út mente), igazán profi akvárium lesz. Vagy ide nem tervezel semmit?

Ha bármi eszedbe jut ne tarsd magadban!
A frontüvegnél az ültetés elé húznék egy kis talajt, hogy ne látszódjanak az aci (parvula?) talaj alatti részei. A gyökérzet így is-úgy is szét fog terjedni és látszódni fog valamelyest, de nem annyira mint a zöld csomók. Na meg könnyebb is takarítani (üveget, mulmot) ha nincs teljesen ránőve az üvegre a növényzet.
Tudom hogy letettél a ledekről, de mindjárt 4x24 W-tal indítasz? Nem aprózod el :)
Látom, van szűrővédőd, milyen kisméretű állatokat tervezel? Ha garnélákat (gondolom amanok is jönnek majd), a homok talaj találkozáshoz leszúrhatnál valami kis elválasztó lapocskákat, hogy ne tudják (annyira) ráhordani a talajszemcséket a homokra. Ezt majd kiveheted, ha kicsit megerősödtek/bedúsultak a növények. Vagy az aranyos kis kövekkel is játszhatsz, a mostani helyükön úgyis láthatatlanná válnak majd.

Ez olyan, mint a pizza meg a szex. Ha nem jó, akkor is jó
Azért a pizza lehet rossz, ha kőkemény. :)
 
Köszönöm az észrevételeket! Sokat segít az ilyesmi! (y)
Igen a háttér növenyesítéssítéssel kapcsolatban abszolút az a tervem amit írtál. Nagyon erőlködnek a kis rotalák. De hát még kicsik. Majd egy hónap múlva. Viszont már buborékot láttam rajtuk, szóval rossz helyük nincs. Az aci kapcsán teljesen igazad van. Mindjárt bentebb is húzom az üvegtől. Jól gondoltad a gyökérzet látványa miatt húztam ennyire közel az üveghez. Nagyon tetszik ahogy lehet látni a fejlődést a talaj szint alatt is. Azért indítottam 4x24W-tal, mert meguntam a félhomályt. Legyen fény! A boltban is minden akvárium olyan szép világos. Ilyet szerettem volna megvalósítani itthon is. Meglátjuk lesz-e gond belőle. Ebben még nincs tapasztalatom.
RC garnélák, amano, oto és az aktuális kedvenc brigittae rasbora lesznek a lakók. A nanoban nagyon megtetszettek ezek a kis halak. Kiváncsi vagyok egy 3x akkora helyen hogy fognak mutatni. Bár ez a kérdés még nincs eldöntve. Az algázók az tiszta sor, azon nincs mit ötletelni. Kellenek.
A kis köveken meg az elválasztáson még gondolkodok. Lehet előbb kellett volna rá gondolnom. Egyelőre nem merek hozzányúlni, mert tegnap megpróbáltam egy parvulát visszanyomni a helyére és olyan volt, mintha valami habba nyomkodnám. Semmi tartása még a talajnak. Meg kell szívnia magát gondolom.
 
Ha RC-t szeretnél (vagyis inkább sakurát), szólj, adok szívesen. Pont most érett meg egy újabb szelektálás. Most szép az állomány, alig van köztük vadas.
Ha lapkákkal oldod meg az ideiglenes elhatárolást, az nem okoz semmi változást, csak addig kell letolnod a talajba, hogy megálljon (és ne legyen illúzióromboló). De ezzel ráérsz a lakók beköltözéséig, csak előre okoskodtam :)
A talaj szerintem levegős, ezt annak megszúrkodásával tudod korrigálni (hurkapálca, vagy ilyesmi). Nem árt ha ezt időben megteszed, mert a dombok igazodnak majd, ha túl laza a talaj. És amíg nem lepték be teljesen a növények, könnyebben tudod orvosolni a talajelmozdulásokat.
Sok sikert a sok fénnyel, fasza lesz az akvárium. (y)
 
Köszönöm a lehetőséget. Szerintem élni fogok vele. 1 hét múlva a kisérleti garnéla pár beköltözik a nano-ból. A szurkálást megejtem estefelé. Baj nem lehet belőle.
 
Látom D301-es (tehát ha nem tévedek akkor az a citromsavas) co2 rendszert használsz, a palackokat amiben az anyagok vannak, azokat az akvárium alá helyezted el?:geek: Látom a buborékszámlálót de a palackoknak nyoma sincs, és azoknak van egy bizonyos magasságuk amivel igazán nehéz ilyen jól elhelyezni a bubiszámlálót. Jaj és megragadnám az alkalmat, nagyon szép az akvárium, iszonyatosan tetszik!
 
Látom D301-es (tehát ha nem tévedek akkor az a citromsavas) co2 rendszert használsz, a palackokat amiben az anyagok vannak, azokat az akvárium alá helyezted el?:geek: Látom a buborékszámlálót de a palackoknak nyoma sincs, és azoknak van egy bizonyos magasságuk amivel igazán nehéz ilyen jól elhelyezni a bubiszámlálót. Jaj és megragadnám az alkalmat, nagyon szép az akvárium, iszonyatosan tetszik!

Először is köszönöm az elismerést! ;)
Tényleg citromsavas a co2 rendszerem. Viszont nem teljesen értem a palackok elhelyezése, a magasság és a bubiszámláló helyzete közötti összefüggést amit említettél. Nekem ez így teljesen működőképes. Van a bubiszámláló és a tűszelep között egy ADA visszafolyásgátló. Vagy nem erre céloztál?
 
Nekem is ilyen rendszerem van, én eddig nem mertem letenni a szűrő mellé, mert arra gondoltam, hogy ez befolyásolhatja a porlasztás minőségét, hogy a gáz nem megfelelően fog feljutni olyan magasra. Mostmár látom teljesen butaság ez a gondolat. A bubiszámláló helyzete súgta azt, hogy a palackok az akvárium alatt vannak.
 
Nem bírtam ki és játszottam egy kicsit a makróelőtét lencséimmel. A kromatikus aberráció bejátszik, ha jól megnézi az ember. 4x-es nagyítás felé nem is tudtam menni.
Gyönyörű ez a 20d porlasztó. A kínaiak csinálják ezeket a másolat vackokat, volt belőle kettő is, de egy forintot nem ért egyik sem. A barnás színű atomizer már apró bubikat állít elő, de hát ilyen könyezetbe istenkáromlással érne fel a jelenléte.
Növények közül ami abszolút favorit nálam most az a bucelaphadra. Főleg ha virágzásra adja majd a fejét. :love:


DSC_0415.jpg
DSC_0413.jpg
 
A pilács ilyen közelről veszélyes lesz, hiába egyesek szerint "csak QUAD"... Azért a 4x24W az 4x24W...;)
Én anno a 184 literes fölött a 4x39W- osat 25 cm- ről lógattam, ha közelebb eresztettem azonnal pontalgásodott az aki, pláne a kövek.
 
Az akvárium kedden indult, napi vízcserékkel, folyamatos baktérium adagolással. Minden rendben, a növények gyakorlatilag, mintha észre sem vették, hogy új helyen vannak és nem a zselében. A parvula bubizik, amit még soha nem láttam. A rotala indica már kb 3x akkora, mint amikor bekerült, de a többiek is nagyon rendben vannak.
Ami viszont ez után következik, arra nem vagyok büszke, de muszáj volt megtenni. A nanot szét kellett szedni, mert nagyon elrontottam a talaj vastagságát. Felszínre került a táptalaj és brutális opálosságot okozott. Illetve a sok lakó a régi aksiból elég nagy terhet rótt a szűrőre, amit igazolt is az 1hónapos perlon a szétszedés után.
Jövő héten kezdődik a szabadságom újabb hete, teljesen más elfoglaltságokkal így ma reggel egy teszt garnéla pár kezdte meg az új életet az akváriumban, vízcsere és a szokásos baktérium injektálás után. Mivel a haldoklás legkisebb jelét sem mutatták sőt még eszegettek is, így elhatároztam, ha estére is életben vannak, akkor a mai nap a legalkalmasabb arra, hogy "hangya holdra szálljon" illetve, hogy az új lakók elfoglalják az szép új helyüket.
9 amano, 3 oto, vagy 40 garnéla, és két rizsponty akik régi lakók már.
Egyelőre nagyon rendben van mindenki, de az amanokat kicsit nem annyira szeretem. Mintha túl nagyok lennének ebbe az összképbe. Tudom, hogy kellenek az algák miatt, de lehet sokan vannak és azért zavarnak. Vagy azért, mert hülye vagyok. Az is lehet :)

Úgy terveztem, hogy minden nap készítek egy fotót és végén lesz belőle egy szuper time-laps videó a növények fejlődéséről.
 
Tudom, hogy nem vagyok teljesen normális, mérleg vagyok, aki hisz a csillagjegyekben az tudja miért. Arra ébredtem, hogy a homokos szép utam szinte sehol sincs. Szóval ma reggel eladásra beakcióztam 7 amanot. 4-re azonnal lett gazda, kiválasztottam az óriási romboló osztályúakat. 3 közepes átment a nanoba, ott nem tudnak kárt tenni semmiben. Így két kisebb maradt itt. Így ha nagy gond lenne alga szempontjából akkor mégiscsak lesz 3 segítő. Megfogadtam @Jopet tanácsát a műanyag lapokkal és szépen elkülönítettem a homokot és a talajt egy pet palack szétnyírbálásával.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére