• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Elég állat egy cucc..nem fórumozok egy darabig és mik vannak..ha megint eltűnök egy évre,legközelebb már önmagukat takarító aksik is lesznek!? :D
Első ránézésre nem értettem,hogy miért van két diffi az akváriumban!
 
Nem tudom mi történik pontosan, de ha holnap rossz passzban leszek beugrok az amandák mellé hátha egy kicsit én is felélénkülök :woot:
Szia Viktor,

engem érdekelne a dolog, amennyiben esetleg árulnátok a terméket. (Ha esetleg még az előzetes igényfelmérést végeznétek.) Úgy gondolom, hogy jó persze nélküle megtanulni azt, hogy mi miért van az akváriumban, illetve, hogy milyen algát, hogyan lehet eltüntetni, viszont vannak olyan időszakok, amikor ha el vagy havazva egyszerűen jó lenne, egy ilyen "varázsszerkezetet" bedobni, és átvészelni azt. (Kérdés persze, hogy mennyire szokna rá az ember a kényelemre.)

Zoli
 
Követjük a témát olvasunk róla, beszélgetünk más felhasználókkal a világban. Most még azért sem szívesen mondanék semmit, mert tényleg le kell tesztelni. Ha úgy érezzük működik megbízhatóan akkor érdemes vele foglalkozni.
De a topik inkább arról szól, hogy viselkedik éles helyzetben a cucc. Szóval ez még nem a SZALADJÉSVEDDMEGMOST dolog. :)
Be tudtok jönni bármikor a következő napokban hetekben. A motyó ott működik az akváriumon. Nem kell Ázsiába repülni miatta :)

Adjunk időt, teszteljük ki. Ha jó, akkor érdemes foglalkozni vele. Addig meg dobom a fotókat, megfigyeléseket időközben és közösen megbeszéljük kamu vagy nem kamu, megéri e a zsetont vagy sem. Jó e az élővilágnak vagy sem.

Szóval aki már most rácuppant a témára kérlek várjatok még. 1 nap után nem lehet rámondani valamire hogy működik.
--- én ma azt is megnéztem reggel, hogy a CRS garnélák nem e fordultak le az éjjel :)
 
Közben egy kis gondolat még. Más felhasználók azt is mondták, hogy megszűnt a surface scum néhány nap alatt. Ezt pl még nem tudom megerősíteni, de figyelni fogom
 
Nem tudom mi történik pontosan, de ha holnap rossz passzban leszek beugrok az amandák mellé hátha egy kicsit én is felélénkülök :woot:
Küldenétek egyet az irodába?
Már most látom, hogy el fogok késni, és valahogy be kell hoznom a lemaradást. :(:nailbiting::notworthy:;)
 
Szerintem ez a kütyü olyan vizet állít elő, mint amilyet a sportolóknak szánnak az ásványvíz gyártók méregdrága áron. Extra O2 az izmoknak....ha arra járok iszok egy kortyot abból az akiból. :D
 
Csináljatok a GA-ban egy átlag-retek akit közepes mennyiségű algával...és mehet bele a cucc. :) Egy patikatisztaságú akiban nehéz tapasztalatokat gyűjteni, mert az, hogy az amandák fickándoznak tőle egy dolog, örömteli, de nem ér 200 dollárt. (Csak halkan jegyzem meg, az amandák akkor boldogok, ha retteghetnek...valamitől...de mindig...ez az életük :) )
 
Csináljatok a GA-ban egy átlag-retek akit közepes mennyiségű algával...és mehet bele a cucc.
Ahogy láttam pont ez történt.
Az akvárium már túl van a csúcspontján, kicsit talán el is lett hanyagolva. Én múlt pénteken láttam benne ezt-azt ami nem oda való. Nem drámai mennyiségben, de szerintem pont annyit, aminél kiderülhet, hogy mit is tud a csoda kütyü feltéve, hogy az.
Ha működik a dolog, akkor 200 dodo ide vagy oda nekem biztosan a bevásárló listám elejére fog kerülni.
 
Értem. Nem tudtam milyen akiba került, de hát tudják ők nálam jobban mi a pálya a tesztelésre. ;) Kiváncsi leszek a végeredményre...
 
A cucc nem fogja elvegezni a szurest es nem oldja meg a rosszul osszerakott akvarium gondjait. A full retkes akvarium valoszinuleg tobb sebbol verzik.

De egy jol mukodo akvariumnal is van diatom stb. Erre valo :) aztan meglatjuk mennyire muxik
 
Jaja, pont erre gondoltam, nem a technikailag alulképzett akikra, ahol szinte semmi nem passzol egymáshoz. Alga jön ideális viszonyok között is. Számomra a cyano-ra kifejtett hatása érdekes, mert az egy komoly ellenfél. Főleg annak tükrében, hogy nem kell behurcolni sem, a levegőből is fertőz. Ha ebbe bele tud avatkozni, akkor nagyon bevásárlólistáz lesz a cucc.
 
Arról eddig nem "tanáltam" semmit,hogy mi van a nano akikkal !Oké,hogy kétféle mérethez passzol a mini,de ez egy max érték,vagy egy kb. ?Azért a 25 literes akvárium igencsak más léptékű,mint az említett 70-es...Erről tud valaki valamit?
Egyébként az én szerényke kis véleményem,hogy ha beigazolódik a cuccos létjogosultsága tán többen veszik ezt Carbo mellé nano-hoz (cca. 60 K HUF-ért),mint egy komplett nagynyomású szettet palackkal,tokkal-vonóval ...A külhoni tesztelők meglepően erős növény növekedésekről számoltak be...
 
Urak,
Mizu a cuccal kapcsolatban? Milyen változások tapasztalhatók az akváriumban csütörtök óta?
 
Utoljára módosított:
Ma nem vagyok bent így holnapig várok az infókkal. Szombaton ott tartottunk hogy az akvárium vize tartósan kristálytiszta lett. Az Amandák sokkal élénkébbek mint az elmúlt hónapokban.
A fűben lévő alga (akkor volt 3 napja bent) fele kihalt. A Dragonokról mintha eltűnt volna a zöld pont. Ok hogy nemrég takarítottuk de valószínűtlenül tiszta volt és olyan helyeken sem volt algás ahol nem lehet takarítani.

A BGA (cyano) az egyetlen ami kérdéses volt. A Twinstar indulása óta 1 nap alatt visszaszorult aztán megint annyi lett mint volt, de félhalottan volt bent az alga.
Meg akartam várni az első hét végét és a második hetet, hogy egy ilyen gyorsan szaporodó algával képes e egyedül megküzdeni. Ezért nem is szívtuk le az algát.

Holnap megnézem mi a szitu. BGA-ra ott lenne még a lehetőség hogy leszívjuk teljesen és a Twinstar csak meggátolná, hogy újra képződjön vagy szép lassan kiirtaná a talajból is. Elviekben a használati utasítás ezt javasolja.

Szóval több volt még szombaton a jó élmény mint a semleges vagy rossz. Folyt köv.
 
Eltelt az első hét. Néhányan látták ezalatt működés közben.

Az 1 hétben csak pozitív dolgokról tudok beszélni. Az akvárium brutál tiszta. Persze ha nem tápozzuk és nem figyelünk oda akkor jön az alga az üvegre (foszfát), de ettől függetlenül pl a Dragon kövek olyanok mintha valaki felpolírozta volna őket.
Zöld pont eltűnt róla. A parvulából 80%-a eltűnt az algának. A front üveghez préselt fűben van még. De ahogy nézem ott sok szmötyi van. Holnap leporszívózom szerintem akkor az is eltűnik majd.
Tennellus volt még algás. Na az teljesen kihalt.

Nincs felszíni hártya. Pedig egész héten nem ment rajta a skimmer. VOlt amikor betettem 2 percre de rájöttem nem olajos a felszín hanem tiszta buborék :)

Halak garnélák jól vannak.

BGA Cyano egész héten haldoklott mintha H2O2-vel lenne kezelve vagy Carboval, de nem tűnt el. Tegnap leszívtuk, de gyanítom nem fog elpusztulni addig amíg a felszakadt Cuba szőnyeg alatt nem takarítjuk ki a koszt. Csak ott van ilyen alga.

A háttér növények gyorsabban növekednek. Érezhetően. Erről fotóm is van összehasonlításnak.

Szóval az első hét után Twinstar vs kétkedők 1:0

És akkor a képek

1 héttel ezelőtt és most. Csekkoljátok a háttérnövényeket

10579658125_05180309ff_b.jpg
Twinstar Nano by viktorlantos, on Flickr

10713418593_aa6228e729_b.jpg
Twinstar after 1st week by viktorlantos, on Flickr

Az eszköz azért algásodik macro obin nézve

10713134585_87a190ff96_b.jpg
Twinstar after 1st week by viktorlantos, on Flickr

munka közben

10713139035_e665493b42_b.jpg
Twinstar after 1st week by viktorlantos, on Flickr

10713417033_6b81966263_b.jpg
Twinstar after 1st week by viktorlantos, on Flickr

Az új Rotala iszonyatosat nőtt

10713417943_7c3624f4e7_b.jpg
Twinstar after 1st week by viktorlantos, on Flickr

10713215234_fafc581d9d_b.jpg
Twinstar after 1st week by viktorlantos, on Flickr

10713136595_589364bb75_b.jpg
Twinstar after 1st week by viktorlantos, on Flickr
 
Szerintetek egy uj akiba,erdemes mär az elejetök berakni??Igy elkerülhetö a barna alga es tärsai??A hetvegen utazom Karlsruheba egy Kisälat messere es megnezem mit tud??Mibe kerül!!Lehet,hogy beruhäzok rä!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére