• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Mintha Oxigén fürdő lenne. Érdekes de tényleg látványos és könnyen megfigyelhető.

Az ilyen tapasztalatok lehetnek még igazán érdekesek az algairtás mellett... :) Drága lesz az biztos, és kérdéses, hogy mennyi a fenntartási költsége, tényleg elég-e évente cserélni a membránt, és hogy az mennyibe fog kerülni, de ha az algairtás mellett egyéb hasznokat is hoz, akkor lehet, hogy több ember megvenné, mivel nem csak a karbantartást segíti, hanem az élővilágnak is jobb. Lehet, hogy egy melegebb nyári napon (ha a hűtés leáll, nem elégséges), akkor egy CRS kolónia megmenekülhetne, mert a megnövekedett oxigén szint miatt nagyobb az ellenálló képességük. (Egyre több helyen lehet olvasni, hogy ha tiszta a víz, sok benne az oxigén, minden nagyon adott, akkor a melegebb vizet is kibírják...)
 
Lehet, hogy egy melegebb nyári napon (ha a hűtés leáll, nem elégséges), akkor egy CRS kolónia megmenekülhetne, mert a megnövekedett oxigén szint miatt nagyobb az ellenálló képességük. (Egyre több helyen lehet olvasni, hogy ha tiszta a víz, sok benne az oxigén, minden nagyon adott, akkor a melegebb vizet is kibírják...)

A levegőztetés szerepére én is kíváncsi vagyok, mert egy ideje rá vagyok kattanva az akvárium O2 szintjére. Ha erre (is) jó, akkor azért már érdekes lehet. Szóval nagyon kíváncsi vagyok!
 
Mintha Oxigén fürdő lenne. Érdekes de tényleg látványos és könnyen megfigyelhető.
Időnként bekapcsol ez a ketyere kb. 15-20 másodpercre, és olyan ködölést csinál, mintha valami pezsgőtablettát oldanál fel vízben és a kalcium kavarogna. Mintha nem is csak gáznemű anyag lenne hanem valami fehér por....csillagközi miazma.
Mindenesetre ha tényleg azt hozza ez a kütyü, amit ígér akkor az ára ellenére hosszútávon érdemes beinvesztálni. Én legalábbis ezen a véleményen vagyok.
A halak tényleg beúsznak a kibocsátott ködbe, láthatóan nagyon élvezik.
 
Időnként bekapcsol ez a ketyere kb. 15-20 másodpercre, és olyan ködölést csinál, mintha valami pezsgőtablettát oldanál fel vízben és a kalcium kavarogna. Mintha nem is csak gáznemű anyag lenne hanem valami fehér por....csillagközi miazma.

Valami kémikus/biológus megvizsgálhatná, hogy mégis mi az a "köd".
 
A levegőztetés szerepére én is kíváncsi vagyok, mert egy ideje rá vagyok kattanva az akvárium O2 szintjére. Ha erre (is) jó, akkor azért már érdekes lehet. Szóval nagyon kíváncsi vagyok!

A nagynyomású O2 rendszerekhez képest nem is drága. :) Viszont egy Oxydatorral meg az olcsó h2o2-vel nem összevethető, de ennek egyéb hasznai is vannak, nincs gyakori karbantartási igény, és mégis csak, ez egy vezérelt rendszer...

Kérdés, hogy a twinstar vezérlése mi alapján működik? A beállított méret/program alapján bizonyos időközönként bekapcsol adott időre, vagy van benne valamilyen érzékelő, ami vezérli a ki-be kapcsolást.
 
Kérdés, hogy a twinstar vezérlése mi alapján működik? A beállított méret/program alapján bizonyos időközönként bekapcsol adott időre, vagy van benne valamilyen érzékelő, ami vezérli a ki-be kapcsolást.

Ezt csak több különböző helyen/körülményeken történő használat után lehetne biztosan megmondani. Szóval, hogy teljesen automatikus/tematikus a működése vagy valamilyen szinten az akváriumi körülményekhez igazodik, egyelőre nem tudni.
 
A nagynyomású O2 rendszerekhez képest nem is drága. :) Viszont egy Oxydatorral meg az olcsó h2o2-vel nem összevethető, de ennek egyéb hasznai is vannak, nincs gyakori karbantartási igény, és mégis csak, ez egy vezérelt rendszer...

Kérdés, hogy a Twinstar vezérlése mi alapján működik? A beállított méret/program alapján bizonyos időközönként bekapcsol adott időre, vagy van benne valamilyen érzékelő, ami vezérli a ki-be kapcsolást.

A működés automatikus és változó. Nem tudom még eldönteni mi alapján oldja be amit beold.
Fotó időszakban CO2 mellet többet ködöl. Sötétben kevesebbet, de ha nem megy a co2 akkor is talán.

Fura. Még figyelem-

A másik, hogy a növények (stemek) sokkal többet bubiznak. Mintha az új rotala meg is indult volna. Ezen jobban látom legalábbis a fejődést.

Lefotóztam működés közben este feltolom.
 
Olvastam itt félszavakban O2 túladagolásról. Az mit jelent egyébként? Nem nagyon értem ugyanis.
 
Érdekes kérdés lehet,hogy folyamatos használatra van szükség,vagy esetleg egy-egy hetes kúrák is hoznak-e látványos hatást.Utóbbi esetben több akvárium esetén tényleg megérheti,vagy ha esetleg ketten-hárman összeállnak egy közös beszerzésre.
 
Érdekes kérdés lehet,hogy folyamatos használatra van szükség,vagy esetleg egy-egy hetes kúrák is hoznak-e látványos hatást.Utóbbi esetben több akvárium esetén tényleg megérheti,vagy ha esetleg ketten-hárman összeállnak egy közös beszerzésre.
Azt hiszem, egyre jár az agyunk. :D
 
Azért ez így kicsit ilyesztően hangzik...és ha egyszer "túltolja" ?

2 program van, ez akvárium méret függő, így nem igazán tudod túladagolni. Ezért is szimpatikus.

Olvastam itt félszavakban O2 túladagolásról. Az mit jelent egyébként? Nem nagyon értem ugyanis.

Ha túl sok oxigén kerül a vízbe, akkor az is mérgezést okoz. Mivel az oxigén nehezen oldódik, ezért a túl magas koncentráción "dolgozni kell". Ezt megteheted egy nagynyomású O2 rendszerrel, vagy egy kevésbé mozgatott vizű, zárt(abb) akváriummal és egy nagyon erős koncentrációs h2o2-ös Odxydatorral is.

Az oxigén túladagolás mellett az extra oxigén bejuttatását azzal is szokták támadni, hogy így az élőlények, pl. garnélák legyengülnek, mert hozzászoknak a jóhoz, és ha egy alacsonyabb oxigénszintű akváriumba kerülnek, akkor a gyengébb szervezetük miatt meghalhatnak, mert nincsenek edzésben... Persze szerintem nem az a cél, hogy "edzésben" tartsuk a lakókat, hanem, hogy jó legyen nekik, és ha az eredeti élőhelyükön oxigéndús a víz, akkor mi miért vennénk ezt el tőlük? Már egy jó ideje használok Oxydatort mind a két akváriumomban, és nem látok káros hatást a plusz oxigéntől...

Érdekes kérdés lehet,hogy folyamatos használatra van szükség,vagy esetleg egy-egy hetes kúrák is hoznak-e látványos hatást.Utóbbi esetben több akvárium esetén tényleg megérheti,vagy ha esetleg ketten-hárman összeállnak egy közös beszerzésre.

Én úgy értelmezem, hogy ez ilyen berakod és aztán megfeledkezel róla dolog, de ha kiveszed, vagy elromlik, akkor megint előjöhetnek a problémák... Persze, ha nem oldod meg a probléma forrását. Ez sem egy csodaszer, ami örökre megoldja a problémát, hanem segít annak a kezelésében.
 
Még jó, hogy nem nano-m van. Annyi mindent tolunk már a fürdőkádba, hogy lassan nem látszik a scape. :) Irodatechnikából kellene átrántani a know-how-t, és kiagyalni a kombi-cuccot, ami szűr - fűt - co2-zik - o2-zik - hőmérsékletet - pH-t - ammóniát mér (mér ne!?) - felszín-skimmerezik és twinstaro-zik ráérősebb perceiben egyben. Akkor elég lenne egy cső, és a nano sem nézne ki a sok csővel meg ketyerével úgy, mint az intenzív osztályon egy szerencsétlen delikvens. :)
 
Utoljára módosított:
Szerintem elektrolízis elvén működik ez a kis gép, és így fejleszti az oxigént. De vajon milyen anyagból lehet az anód és a katód o_O?
Nem igazán ide vágó videó de 8:19-nél szép kis ködöt fejleszt ez a gép is:
 
embolia.jpg

A gázembólia így néz ki. Tipikusan nyári kánikulában, hideg csapvizes vízcsere után szokta irtani a halakat. Sokan pánikolnak az oxigéntől, pl. terjed olyan is, hogy ne levegőztess sokat mert oxigénmérgezést kapnak a halaid. Nekem erős a gyanúm, hogy az ismert problémákat a nitrogén okozza, csak az oxigén izgalmasabb bűnbak.
 
Szóval a mai nap megfigyelései után néhány fotó


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr

Működés közben...


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr

Miután kikapcsolt még néhány másodpercig köd van... az Amanda lazacok már az áramlásban úsznak amerre a köd száll


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr

1 perc múlva kitisztult minden


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr


Twinstar Nano
by viktorlantos, on Flickr

A növényeken extra bubizás van mindenhol
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére