• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tuskó Hopkins

No, akciózgatok, de csiga a tempóm:banghead:
Hiába no, a hosszú kihagyás...:(
Volt pár -hónapokkal ezelőtt vásárolt- növényem: stau, valamilyen crypto (a legkisebbek közül való), litorella uniflora és tenellus mindannyian már felélték a zselét. A litorella alatt szinte már száraz volt.
Lemostam őket, kiválogattam ami még életképesnek tűnt. Igazándiból legnagyobb meglepetésemre csak a stau volt nagyon viharvert, de az annyira, hogy szerintem sokan konkrétan kidobták volna.
A crypto-t és a staut elfelejtettem fotózni, de íme a többi:
a doboz litorellából ennyi lett:
DSCF4487.JPG
a tenellusos dobozban ennyi várta a sorsát:
DSCF4488.JPG
és végül amit most készítettem elő ültetésre: a @keszalvo -tól kapott, csodamagról nevelt valami, amit még ősszel kaptam két kis Dennerlés doboznyit, hát az egyik elültetésére rászántam magam végre:
DSCF4489.JPG
Az arányok érzékeltetéséhez: a stoki 30x30 cm-es, a kis Dennerlés növényes doboz meg adja magát.

Természetesen a növények több akvába mentek/mennek, de legalább ezt igyekszem megmutatni. (a fotózásba is újra bele kell melegedni...)
 
Kicsit tisztult a víz, pár részlet fotó:
kicsit kiegészítettem a staut a tuskó belsejében
DSCF4491.JPG
A @keszalvo féle csodamagból nevelt növény beültetve elsőre mintha cuba lenne
DSCF4497.JPG
később aztán meglepivel szolgál, igaz Viktor?
Ecsetalgát ingyen bárkinek tudok adni, posta is játszik;)
DSCF4498.JPG
DSCF4499.JPG
DSCF4500.JPG
A stau gyökereket/töveket ugyan alaposan megkopasztottam, de beültettem, hátha...
A litorella nagyon tetszik így beültetve, hát még ha jól is érezné magát és mutatna valami szépet:) Ment is több helyre, de mindenhol kő mellé, majd látjuk. Ha jól sikerül, később még nagy terveim lennének vele;)
Több helyre ment a cryptoból is (talán róla van szó: http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-cryptocoryne-lutea-hobbit.html ) és a mentett stau hajtásokból is.

Ment a növényekből a Baligród-ba is, szép lassan azt is igyekszem gatyába rázni.
 
A crypto érdekesen hozza a formáját: itt, abban az akvában, amit leginkább igyekszem karbantartani, ahol legfrankóbb a víz (elméletileg) három nap alatt nyomtalanul elolvadt:banghead:, csak bizakodni tudok, hogy gyökérről azért kihajt szépen előbb-utóbb...
A Baligród-ban, ahol erős jóindulattal is kb háromszoros a vízcsere periódus, táp, fény is vékonyabb, ott köszöni megvan, a nappaliban lévő 380 literesben, ami full csapvizes, ahol nem is tápozok, ahol világítás is 4x54W van a bruttó 380 literhez, 60-as magassághoz, ott is makulátlan...:eek:
A stau viszont szerencsére értékeli a környezetváltozást és néhány haragos zöld levéllel jelzi, hogy jól van (bízok benne).:)
A litorellán és a tenelluson egyelőre nem látok semmit.
A @keszalvo féle magról keltetett valami viszont szintén mintha nyújtózkodna... Ha ez így megy tovább, akkor egy hét, max 10 nap és közelebbi ismeretséget kell kössön az egyik ollómmal. Viktornál láttam, miért;)
Újból beültettem pár szál r.rotundifoliát, mert olyan gyönyörű piros leveleket hoz itt, hogy egyszerűen nem tudok ellenállni. Nála is egyértelmű fejlődés látszik vasárnap óta.:)
 
A @keszalvo féle magról keltetett valami viszont szintén mintha nyújtózkodna... Ha ez így megy tovább, akkor egy hét, max 10 nap és közelebbi ismeretséget kell kössön az egyik ollómmal. Viktornál láttam, miért
Megnyírhatod majd nyugodtan,hogy ne nyújtózkodjon túl nagyra.:rolleyes:
 
Megnyírhatod majd nyugodtan,hogy ne nyújtózkodjon túl nagyra.:rolleyes:
Pont erre gondoltam. Hagyom olyan 1,5-2 cm-ig, hogy a gyökere kiscit izmosodjon, aztán visszavágom 0,5-1 cm-esre, hogy sűrűsödjön és ezt a tempót tervezem vele.
Majd valahol, valamelyik akvában 1-2 szálat felengedek a felszínig, hogy lássam mit csinál emersen (ha már magról van...:whistle:), illetve hogy lássam, olyan helyre, ahol van tér, meddig érdemes elengedni.:)
 
@Pecás az tök szép és jó ,hogy mások naplójában posztolgatsz,DE............mi van Mr.Hopkins-al ?:whistle:
Némileg el vagy maradva a naplózással;):)Minden oks veletek?
Hát ez az Laci, hogy időm sajna továbbra is a kevésnél is kevesebb.:(

Elszántam magam egy nagy átalakításra a halas szobában, ami kb másfél -két hónap múlva lesz aktuális. Van kedved egy "halas szoba rescape"-hez?:woot:

Mr Hopkins addig átlényegül a házi zöldségesemmé. Nincs nagy tragédia, de már nem nagyon akarok túl sok energiát bele fektetni, mert az ítélet már Karácsony körül megszületett: szét lesz bontva.
Rengeteg gondolat, ötlet kavarog a fejemben, ami a tuti: egy hosszú távon fenntartható taiwan-os medence lesz belőle. Lesz sok növény, lesz sok fa, színes növények, színes garnélák, gyep mentesen, csak kvarchomok, hátsó részen stemek (talán amazoniában, de mindenképpen agyagos talajban, táptalajjal, + kis tuning;))

Száműzöm a manado-t, mert bár tudott működni, mégsem lett az igazi. Arra jó volt, hogy kiderüljön: ha az ember rendesen csinálná a vízcseréket és nem friss manado-t használ, szépen tud működni akár a taiwan is, igaz, a pH és a kH felső megengedhető határa környékén. Szerintem, ha szőlőtőkével csináltam volna, még lejjebb is tudtam volna szorítani a pH-t. No, majd az újban...;) ki tudja...:) talán az udvaron ázó-fázó kb 20 db-ból csak összejön valami;)

Helyileg is máshol lesz (a hűtő helyén lesz egy új kis állvány), mert már kiforrott bennem, hogy alapvetően halas akvarista vagyok, egy erős növényes elhajlással, tehát lesz két kicsi (egy 65-70 liter körüli és ez a 85 liter körüli) növényes akva, a high tech alsó széle körül, a többiben csak "hangulatjavító intézkedés" szintjén fogok növényezni.
Jönnek majd vissza az afrikai sügérek valamilyen szinten, no meg a guppik (vissza a gyökerekhez;)), abból is az endler vonulat a valószínűsíthető, de lesz "hagyományos" is, ahogy magamat ismerem.

Mr Hopkins utódja alá jön a Baligród, amihez már látótávolságban van a pilács elkészülte és a jó öreg 7020-as ledes cuccomat meg fogom tuningolni némi piros és kék leddel. (tudod, "megfenyegettem" @viktorlantos -t, hogy addig mutogatja az ADA nagy dobását, amíg kibújik a barkácsolós énem és indul a DIY kókány...) Végre elkészítem ezt is, mert a nyár óta gyakorlatilag parlagon fekszik. Mondjuk, ehhez még építenem kell egy oldalpolcot, de tudod, a kihívásokat soha nem vetettem meg;)

Alatta lesz a két 60x30x30-asom egy -minő meglepetés- közös, épített külső szűrővel, a nagy polcra az 5 rekeszes alá jön a két hosszú akva a falról a szoba végéből és így, hogy onnan elkerül mind az 5 akva, ideiglenesen megy a helyükre a hűtő.

Ezzel az ajtó felőli fal talán végleges képét fogja elnyerni, nyugvópontra jut.

...és ez még csak a fele az idei évre tervezett átalakításoknak...

felcsigáztalak?:LOL: ez volt a cél!:p:D

@keszalvo Viktor, jelentem: ha nem tolod a képébe a CO2-t és a táppal is finoman bánsz, egészen tartózkodó a távolkeleti növénykéd. (fényt azt kap, mert 4x24W-al pirítom)
Egyik részét megnyírtam, de egy részét, amit kicsit magasabbra akarok engedni, azt még egyszer sem.
Jelentem, így kemény másfél hónaposan a nem nyírt még olyan kicsi, hogy a litorella uniflora-nak a derekáig ér csak.

No, majd hétfőn-kedden ha sikerült kicsit megsikálni az üveget, dobok pár részlet fotót.
 
Hát ez az Laci, hogy időm sajna továbbra is a kevésnél is kevesebb.:(

Elszántam magam egy nagy átalakításra a halas szobában, ami kb másfél -két hónap múlva lesz aktuális. Van kedved egy "halas szoba rescape"-hez?:woot:

Mr Hopkins addig átlényegül a házi zöldségesemmé. Nincs nagy tragédia, de már nem nagyon akarok túl sok energiát bele fektetni, mert az ítélet már Karácsony körül megszületett: szét lesz bontva.
Rengeteg gondolat, ötlet kavarog a fejemben, ami a tuti: egy hosszú távon fenntartható taiwan-os medence lesz belőle. Lesz sok növény, lesz sok fa, színes növények, színes garnélák, gyep mentesen, csak kvarchomok, hátsó részen stemek (talán amazoniában, de mindenképpen agyagos talajban, táptalajjal, + kis tuning;))

Száműzöm a manado-t, mert bár tudott működni, mégsem lett az igazi. Arra jó volt, hogy kiderüljön: ha az ember rendesen csinálná a vízcseréket és nem friss manado-t használ, szépen tud működni akár a taiwan is, igaz, a pH és a kH felső megengedhető határa környékén. Szerintem, ha szőlőtőkével csináltam volna, még lejjebb is tudtam volna szorítani a pH-t. No, majd az újban...;) ki tudja...:) talán az udvaron ázó-fázó kb 20 db-ból csak összejön valami;)

Helyileg is máshol lesz (a hűtő helyén lesz egy új kis állvány), mert már kiforrott bennem, hogy alapvetően halas akvarista vagyok, egy erős növényes elhajlással, tehát lesz két kicsi (egy 65-70 liter körüli és ez a 85 liter körüli) növényes akva, a high tech alsó széle körül, a többiben csak "hangulatjavító intézkedés" szintjén fogok növényezni.
Jönnek majd vissza az afrikai sügérek valamilyen szinten, no meg a guppik (vissza a gyökerekhez;)), abból is az endler vonulat a valószínűsíthető, de lesz "hagyományos" is, ahogy magamat ismerem.

Mr Hopkins utódja alá jön a Baligród, amihez már látótávolságban van a pilács elkészülte és a jó öreg 7020-as ledes cuccomat meg fogom tuningolni némi piros és kék leddel. (tudod, "megfenyegettem" @viktorlantos -t, hogy addig mutogatja az ADA nagy dobását, amíg kibújik a barkácsolós énem és indul a DIY kókány...) Végre elkészítem ezt is, mert a nyár óta gyakorlatilag parlagon fekszik. Mondjuk, ehhez még építenem kell egy oldalpolcot, de tudod, a kihívásokat soha nem vetettem meg;)

Alatta lesz a két 60x30x30-asom egy -minő meglepetés- közös, épített külső szűrővel, a nagy polcra az 5 rekeszes alá jön a két hosszú akva a falról a szoba végéből és így, hogy onnan elkerül mind az 5 akva, ideiglenesen megy a helyükre a hűtő.

Ezzel az ajtó felőli fal talán végleges képét fogja elnyerni, nyugvópontra jut.

...és ez még csak a fele az idei évre tervezett átalakításoknak...

felcsigáztalak?:LOL: ez volt a cél!:p:D

@keszalvo Viktor, jelentem: ha nem tolod a képébe a CO2-t és a táppal is finoman bánsz, egészen tartózkodó a távolkeleti növénykéd. (fényt azt kap, mert 4x24W-al pirítom)
Egyik részét megnyírtam, de egy részét, amit kicsit magasabbra akarok engedni, azt még egyszer sem.
Jelentem, így kemény másfél hónaposan a nem nyírt még olyan kicsi, hogy a litorella uniflora-nak a derekáig ér csak.

No, majd hétfőn-kedden ha sikerült kicsit megsikálni az üveget, dobok pár részlet fotót.
:eek:Te Szabi, most hogy is van ez? Ahogy olvastam összefolytak a szavak. Mondták már a többiek is múltkor, hogy nem feltétlen @Luigi13 -ék a legelvetemültebbek és úgy látom tényleg nem:D Szívesen meglesném egyszer a medencés hadibázist:whistle::)
 
Hogy a bánatba ne lenne.Csak szólj és szétkapjuk hamar az emeletet:LOL:.
:eek:Te Szabi, most hogy is van ez? Ahogy olvastam összefolytak a szavak. Mondták már a többiek is múltkor, hogy nem feltétlen @Luigi13 -ék a legelvetemültebbek és úgy látom tényleg nem:D Szívesen meglesném egyszer a medencés hadibázist:whistle::)
Alakul a csapat(y)
Ígérem, hogy ha eljön a napja, időben szólok, pár dolgos kéz mindig nagy segítség:woot:
Ha lesz kedvük, megpróbálom elcsábítani a helyi növényfejeket is;)
 
Jó rég fotóztam...
Az adósságomat némiképp törlesztem a szokásosnál is gyengébb képekkel:(:banghead:
A mini parvula között azok az elmosódó foltok a riccardia pamacsok, előtérben a 2-3 cm-es kis stau szálak, hátul a crenata magasabb levelei, a parvula között picik is vannak, arra terjeszkedik:
DSCF4567.JPG

A január eleji képeken még csokrokban állt az ecset alga a dragonon, kb 2 carbo-s kezelés kb egyhetes időközzel és azóta ilyen szépek (kopp-kopp). A litorella és a crypto között a @keszalvo féle magról keltetett növényke, ami nem volt nyírva beültetés óta. (amit megnyírtam, az szinte eltűnt. Nem tudom, hogy magától jött-e fel, vagy az amanok gyomlálták-e ki.
DSCF4570.JPG

emlékeztek erre a microsorumra, mekkorán került be?
DSCF4571.JPG
2016.04.17.-én ekkora volt:
DSCF2197.JPG
2017.02.25.-én ugyanabból a szögből:
DSCF4572.JPG
én elégedett vagyok vele:)
 
Jó rég fotóztam...
Az adósságomat némiképp törlesztem a szokásosnál is gyengébb képekkel:(:banghead:
A mini parvula között azok az elmosódó foltok a riccardia pamacsok, előtérben a 2-3 cm-es kis stau szálak, hátul a crenata magasabb levelei, a parvula között picik is vannak, arra terjeszkedik:
View attachment 26749

A január eleji képeken még csokrokban állt az ecset alga a dragonon, kb 2 carbo-s kezelés kb egyhetes időközzel és azóta ilyen szépek (kopp-kopp). A litorella és a crypto között a @keszalvo féle magról keltetett növényke, ami nem volt nyírva beültetés óta. (amit megnyírtam, az szinte eltűnt. Nem tudom, hogy magától jött-e fel, vagy az amanok gyomlálták-e ki.
View attachment 26750

emlékeztek erre a microsorumra, mekkorán került be?
View attachment 26751
2016.04.17.-én ekkora volt:
View attachment 26752
2017.02.25.-én ugyanabból a szögből:
View attachment 26754
én elégedett vagyok vele:)
A mostani képen a szűrőanyagok mintha kicsit viseltesek lennének.10 hónapja nem volt karbi??:nailbiting:
Csak mihamarabbra tervezz ,akkor rendbe rakjuk ezt is;):whistle:
 
A mostani képen a szűrőanyagok mintha kicsit viseltesek lennének.10 hónapja nem volt karbi??:nailbiting:
Csak mihamarabbra tervezz ,akkor rendbe rakjuk ezt is;):whistle:
Volt Laci, kb Petőfi szülinapján;)
A rescape-re nem csak a szűrő, de az akva is ki lesz suvickolva mire ideér a csapat:)
 
Az utolsó heteit tengető Mr. Hopkins öntevékenyen újjáéledő emers szekciójáról engedjetek meg két képet így reggel, a félórás világítási időben (ilyenkor szoktam tápozni, etetni)
DSCF4581.JPG
DSCF4582.JPG
A képek "minősége" természetesen a szokásos (kritikán aluli) ;)
 
Back
Oldal tetejére