• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tuskó Hopkins

No, mostanra végeztem az elsősegéllyel:
- 25% vízcsere, közben
- parvula megnyírva
- bal szélről alternanthera bokor kiszedve
- tuskóról a maradék MC leszedve
- rotalák kissé megregulázva
- crypto parva nagy és algás levelek mérsékelt (alig láttam, olyan zavaros volt a víz) szelekciója
- mulm valamelyest kiporszívózva
- szűrő nagyvonalakban kitakarítva (Seachem Purigen regenerálás most nem volt, perlont holnap szabok bele
- skimmer kitakarítva
- RO elindítva, hadd csorogjon reggelig a vasszer

Következő forduló:
- mulm porszívózás (ez még jó sokszor lesz, mire kiszedem:mad::banghead:)
- 25% vízcsere
- a crypto wendtii kompact kigyomlálása, mert nem elég kompakt
- crypto parva nagy és algás levelek további szelekciója
- parvula nyírás finomítása
- gyomlálás, ültetés

Ha óvatos vagy, akkor a leszívott vizet át tudod szűrni perlonon, aztán mehet vissza az akvába, és mehet a második kör mulmozás, és ezt lehet csinálni a végtelenségig. ;)




Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha óvatos vagy, akkor a leszívott vizet át tudod szűrni perlonon, aztán mehet vissza az akvába, és mehet a második kör mulmozás, és ezt lehet csinálni a végtelenségig. ;)
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hát elég koszos a rendszer és elég sok vízcsere elmaradt, úgyhogy van mit helyrehoznom, ezért inkább friss RO-val operálok, de az ötlet jónak tűnik(y) kevésbé elfajult helyzetek kezeléséhez.
Szerintem ma este jön még egy kör (25%) vízcsere mulmozással összekötve.
Sokat tisztult a víz a tegnapi drasztikus beavatkozás után, szerintem estére fotózható lesz. Fotó után jön a mulmozás, gyomlálás, a nyírás folytatása (crypto parva elsősorban), ültetés, víz visszatöltés
 
Piszkálta a csőrömet -nem kicsit-, hogy ugyan biza mikor volt utoljára nyírva a gyepem.
Visszanéztem és február vége óta nem volt, mivel áprilisban, amikor esedékes lett volna, megjelentek a kis taiwanok és utána paráztam, nehogy elvágjak egyet-kettőt.
Ennek most az lett az eredménye -az elhanyagolt karbantartásokkal karöltve-, hogy nagyon megcsappant az állományom.:(
No de nem adom fel, innen szép nyerni, most már oda fogok figyelni, annál is inkább, mert egy hét múlva ünnepli az akva az első születésnapját.
No, akkorra valami vállalható képet kellene mutasson;)
 
Ígértem ma estére pár képet arról, hogy tegnap meddig sikerült eljutnom.
Letakarítottam a lillyt
DSCF4308.JPG
kiporszívóztam valamelyest a mulmot
DSCF4310.JPG
rácsodálkoztam, hogy ugyanabban az akvában a crenata mennyire más formát tud mutatni
DSCF4313.JPG
DSCF4315.JPG
a végére egy teli kép, kissé "ferde", mert nem pont szemből lőttem:
DSCF4307.JPG
 
A revitalizálás keretében elkezdtem méricskélni, vegyes érzelmekkel értem a végére....
tds ~125
hőmérséklet 23-25 °C
pH 7 körül:mad::banghead:
kH 3-4 (3-nál már világos sárga a cseppteszt)
gH szerintem tönkrement a teszt cseppem, mert még az RO is 25 cseppnél sárgás-barna, nem vált zöldbe (korábban 6 körül volt, amikor még működött):mad:
PO4 ~0,4-0,5

A pH nagyon gáz, az RO vizem 6,2-es, az még elmenne. Sűrűbb vízcserékkel megpróbálom lennebb tornázni, de a biztonság kedvéért tettem égerfa tobozt is a szűrőbe.
Holnap vízcsere, rámérek előtte-utána is!
PO4-et fel kellene hozzam 1,0 környékére.
 
A revitalizálás keretében elkezdtem méricskélni, vegyes érzelmekkel értem a végére....
tds ~125
hőmérséklet 23-25 °C
pH 7 körül:mad::banghead:
kH 3-4 (3-nál már világos sárga a cseppteszt)
gH szerintem tönkrement a teszt cseppem, mert még az RO is 25 cseppnél sárgás-barna, nem vált zöldbe (korábban 6 körül volt, amikor még működött):mad:
PO4 ~0,4-0,5

A pH nagyon gáz, az RO vizem 6,2-es, az még elmenne. Sűrűbb vízcserékkel megpróbálom lennebb tornázni, de a biztonság kedvéért tettem égerfa tobozt is a szűrőbe.
Holnap vízcsere, rámérek előtte-utána is!
PO4-et fel kellene hozzam 1,0 környékére.
Én befejeztem a csepp tesztelést keménység tekintetében mert folyamatosan megdöglött. A papír csíkokon a mellette levő növények neve van?:)
 
Én befejeztem a csepp tesztelést keménység tekintetében mert folyamatosan megdöglött. A papír csíkokon a mellette levő növények neve van?:)
Milyen papír csíkkal mérsz? Nem ismerem őket.:)
A cseppet mondták/mondják a nagyok megbízhatónak, meg egyszerű a használata is. (legfeljebb gyakrabban kell reagenst utánrendelni, nem csak akkor, ha elfogyott:(:mad:)
 
DSCF4316.JPG DSCF4318.JPG DSCF4319.JPG
Egy éves lett a napló és az akva, rengetegen meglátogattátok, amit nem tudok eléggé megköszönni.:)
Ennek örömére ma egy kicsit kezelésbe veszem. próbálok szépíteni, csinosítani rajta, este talán már fotót is meg fogok kockáztatni, ha annyira letisztul addigra.
szép napot mindenkinek:)
szerk: azért a kiinduló állapotot megmutatom, most kezdek rendezkedni, aztán majd meglátjuk, meddig jutok:)
 
Utoljára módosított:
No, azt hiszem kis pihi következik, mert kissé ködös lett az időjárás:
DSCF4320.JPG
A parvula egy részét kiszedtem, részben más, részben a rég beharangozott homok jön majd a helyére, viszont hátul a foghíjas/ritkás részeket ki fogom egészíteni, mert azért az úgy jobb/szebb lenne.
folyt köv;)
 
Gratula az évfordulóhoz!
Írhattad volna úgy is, hogy az első éven túl vagy, de jövő, még kissé ködös előtted (az üveg túloldalán) :D
Na hát akkor most ilyen átrendezős napok vannak mindenkinél... :)
Köszönöm a gratulát:happy:
Azt is írhattam volna, hogy köd előttem (még nem 100%-ig dőlt el minden módosítás) köd utánam (lásd a fenti fotót), de azt is, hogy nosztalgiázással egybekötött pótcselekvésbe kezdtem: két éve volt a GA rescape összejövetel, ahol inkább főztem, mint építettem, ezért ezt kicsit bepótolom.
A másik: ráhangolódok a jövő heti rendezvényre, ahol nagy kitüntetés lesz nézőként/hallgatóként csodálni a mestereket.
 
Jól látom, hogy GU10 es LED-eket lógatsz? Ez a világítás?
Jól látod;), de ez csak a kiegészítő világítás 2 db 7W-os 6000 K-es ízzó formájában, mert a fő világítás egy 80W-os HQI 6500 K-es OSRAM ízzóval, de nemsokára már jön a váltás, mert a HQI teljesítményével nem vagyok kiegyezve így egy év távlatából: nagy neki ez az akva.
 
A tereprendezés nagyjával megvagyok.
Ment egy darabig az agyalás, hogy a @Molroth fekete lávaköveit vessem be, vagy @ideoda dragonjait, végül a dragonok mellett tettem le a voksot, mert a fekete lávát túl sötétnek éreztem.
Egyelőre térelválasztó szerepet játszanak a homok (köszi @Szaki) és a parvulából meghagyott rész között. Most legalább van egy kis előtér.
Nem vagyok még kiegyezve a kinézetével, kell még finomítani, de a lényeg, hogy az akadama + manado talaj ne keveredjen a homokkal, de még ki kell találjak valamit.
Bal szélen még vissza kell töltenem a talajt és ültetni is kell.
Ha tisztul akkor jövök képpel is;)
 
Na ennek jól nekiestél Szabolcs:)Kíváncsi leszek mit hozol ki belőle.
Az emers növények nagyon szépek,ha lesz felesleges szólj.
A taiwanokat sajnálom nagyon.
 
Milyen papír csíkkal mérsz? Nem ismerem őket.:)
A cseppet mondták/mondják a nagyok megbízhatónak, meg egyszerű a használata is. (legfeljebb gyakrabban kell reagenst utánrendelni, nem csak akkor, ha elfogyott:(:mad:)
Nekem mivel nem mértem sosem olyan sokat, a megmaradt cseppteszt megromlott.( Nem mért) Most már fotométert használok nagyon megbízható, gyors.
Nem mérek papír csíkkal (n) a kérdésem az volt,hogy az akváriumod alján a papír csíkok, a ráírt növény helyét mutatja? Az az, azonosítod vele?:sneaky:
 
Nekem mivel nem mértem sosem olyan sokat, a megmaradt cseppteszt megromlott.( Nem mért) Most már fotométert használok nagyon megbízható, gyors.
Nem mérek papír csíkkal (n) a kérdésem az volt,hogy az akváriumod alján a papír csíkok, a ráírt növény helyét mutatja? Az az, azonosítod vele?:sneaky:
Igen. Beültettem -kórházba- háromféle crypto-t, nagyon odavolt két féle, egy meg közepesen. A közepes állapotban lévőt (helgrün) szépen kikupáltam, megy is majd vissza pár tő, de most már élesben, a két nagyon gázos közül az egyik (petchi pink) biztatóan néz ki, ő is megy vissza, a harmadikat (wendtii sp.) sajna nem sikerült megmenteni, de egy másik akvámban azért pár tő éldegél, ott még van esély:)
Na ennek jól nekiestél Szabolcs:)Kíváncsi leszek mit hozol ki belőle.
Az emers növények nagyon szépek,ha lesz felesleges szólj.
A taiwanokat sajnálom nagyon.
Szombaton az erectusból tudok adni valamennyit a brazilért cserében. (egy kis csokor összejön;))
Hát, a taiwanokat én is, de most már megtanultam a leckét, még egyszer nem fogom elszúrni, abban biztos lehetsz.

Kigazoltam a tuskó tövéből a crypto parvát, mert óriásra nőtt.
Jól felkevertem, ma már sokadszorra, kb úgy néz ki, mint Aleppo főtere.
 
Szűrő beindítva, kapott egy full-full extrás perlont (7 réteget!), hogy a rengeteg lebegő szutykot legyen ami kiszedje, puri megy a hypoba, ráfér egy regenerálás, majd holnap 100 átmosás után megnézem, mit mutat.
Remélem, tudsz majd betenni a növénykékből a tuskóhoz. :)

Hajrá, le fog ez tisztulni hamar. :)
Majd megválogatom, de ide aprócskák kellenek. A Tőled kapott növények egy (vagy inkább két) másik akvába vannak tervezve.
Amúgy szépen tisztulunk:
2016-10-23 19:30-kor
DSCF4342.JPG
2016-10-24 07:30-kor
DSCF4344.JPG
Ma este egy porszívózást követően növények megigazítása (amik kijöttek a crypto parva kiszedésekor, illetve az aljzat átvariálásakor, azokat visszaültetem), illetve az üres baloldal növényesítése.
Most még olyan egyenes, utcaszerűnek tűnik, reményeim szerint ültetés után nem lesz ennyire egyenes.:)
 
Back
Oldal tetejére