• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Túl sok CO2?

Élesztőshöz akarod használni a CO2/pH controllert? Technikailag ezt hogy akarod megvalósítani?
 
oRphEus said:
Élesztőshöz akarod használni a CO2/pH controllert? Technikailag ezt hogy akarod megvalósítani?

Igen ,ezen én is elcsodálkoztam egy kicsit. A nagynyomású rendszer szerintem prioritást élvez a ph-controllerrel szemben és ha ez megvan ,akkor rájössz hogy a controller teljesen felesleges dolog. Egy stabilan belőtt rendszer egy DC-vel tökéletesen megteszi és nem lesz túladagolásod és CO2 ingadozásod sem.
 
Úgy működik, hogy van a hagyományos élesztős rendszer. A bemenő ágba teszek egy leágazást, ahol egy mágnesszelep van. (amit a controller vezérel) Amikor nem kell gáz, akkor a T elágazáson ki tud "fújni" a gáz (így nem robban fel a pet palack). Eddig még csak próbára volt élesztős módszer, de már több halam bánta. Tervben van a palackos rendszer, de egyenlőre gyűjtök rá. Még egyáltalán nem nevezném növényes akváriumnak. Mostani állapotban próbálom felhozni a technikát egy kicsivel jobbra ( még így is low-tech lesz szerintem, CO2, világítás stb.), aztán teljes takarítás, növényes aljzat és utána próbálkozások sora.
Köszi a válaszokat, üdvözlettel: Tices
 
Back
Oldal tetejére