• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tüskevár

Milyen "dekorhomok" legyen a gyökerek előtt?

  • Zúzott koptatott bazalt 2mm

    Votes: 2 28.6%
  • sárgás színű homok

    Votes: 5 71.4%
  • Jobb ötletem van, leírom kommentben.

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    7
Kis helyzet jelentés:

Durván egy hónapja vettem egy RO vízszűrőt, így felhagytam az esővizes pancsolással. A folyamatos heti vízcserékkel sikerült beállni GH6 KH 5 értékre. Ennek a pogestemon annyira nem örült...
Az 1200-es Tetra nagyon állat, félig fojtva is pörgeti a vizet rendesen. A garnélákon látni leginkább, hogy jól meggondolják, mielőtt egyik levélről a másikra próbálnának át evickélni. Leginkább a két Micro bokorban élnek sokad magukkal. Pont ma figyeltem, hogy a hosszú C. crispatula leveleket használják közlekedni a két tuskó között, ha többen másznak végig egyszerre, akkor lehajlik a vége a trident bokorba. Onnan már győzelem.
Beszereztem egy hydor eth 300-as külső vízmelegítőt, így a belső rusnyaság remélhetőleg örökre nyugdíjazva lett.
 
Aktuális élővilág:

Anubias nana
Bucephalandra wavy leaf
Bucephalandra velvet leaf 4
Bucephalandra mini catherina
Bucephalandra bob marley
Bucephalandra red cerberus
Bucephalandra brownie purple
Bucephalandra deep purple
Cryptocoryne wentii brown
Cryptocoryne crispatula var. balansae
Cryptocoryne flamingo
Cryptocoryne x purpurea
Microsorium trident
Microsorium pterus needle leaf
Rotala rotundifolia
Pogostemon erectus

Rc 30+
Corydoras panda 5
Zöld neon 20
Loricaria 2
Oto 5
Sae 2
Amano 2
Helena 15+
 
Mostanában elég viseltes az akva. Erősen küzdök a zöld pont algával. Szerencsére, hogy ne legyen unalmas, néha beszáll a játékba némi ecset és fonál alga is. Illetve nem tudom megszüntetni a "surface scum"-ot se. Szóval a baj nem kevés. Viszont a növények elég jól vannak, több buce bokrot már szét is kellett szednem.
Emeltem a macro táp adagon, most 1.5 ml megy, planter meg 1 ml mint eddig is. 0.1ml vasat adagolok plusszba meg ugye a liq. carbo. Ha nem lesz javulás lehet visszább veszem a fényt is.
 
Kb. Egy hónapja az akvárium bontásra került. Folyamatosan szívtam a bomló aljzattal, ami belepte a szűrőanyagokat, és a víz is mindig opálos volt. Nah meg kellett már valami új, ami már közben érlelődött a fejemben.

A következő berendezéssel itt fogom majd folytatni.
 
Eloször is egy kis összegzés, hogy mivel futottam neki az új berendezésnek:

60*35*40 akvárium

Tech:
-Tetra 1200 , amiben van alul egy tálca siporax kozepen asszem biomech és a felső tálcában mátrix egy réteg perlonnal.
- hydor eth 300 külső fűtő
-DIY LED pilács cob ledekből TC420 vezérléssel.
 
Lassan össze áll a co 2 rendszer. Ma össze is raktam, de persze plussz tömítést nem rendeltem, így holnap irany valami bolt....
 
Ma voltam a faunaba. Se tömítés se DC se reagens...vagyis volt még pár régi, de plusz pont nekik, hogy nem sózták ram. Ha már el buszoztam, kibővítettem az alga ellenes hadosztályt. Csatlakozott 3 amano 4 suni és 2 sisak csiga. A Sisak csigák tenylet látványos munkat végeznek. Az egyik pár óra alatt letisztitott egy kisebb pontalgas követ.
 
Back
Oldal tetejére