• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tüskevár

Milyen "dekorhomok" legyen a gyökerek előtt?

  • Zúzott koptatott bazalt 2mm

    Votes: 2 28.6%
  • sárgás színű homok

    Votes: 5 71.4%
  • Jobb ötletem van, leírom kommentben.

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    7
2 napot távol voltam, ma este visszaérve:
Felszini mocsok nagy része eltűnt.
Szakáll/szőr alga már csak a befolyón van.
Frontüvegen zöld alga jelent meg, oldalt benézve látszik már, szemből alig.
Halak, garnélák nagyon éhesek voltak már :)
 
Ma vettem egy tenyésztőtől 10 fekete neon-t (Hyphessobrycon herbertaxelrodi). Kicsit bengák a zöld neonokhoz meg az egész akvához is, de végre van mozgás, a zöld neonok is előmerészkedtek, és együtt bandáznak.
 
Az akvárium neve most lehetne "A Neander-völgyi" is. Tiszta haj-szőr-szakáll alga. Küzdés van. És a kompakt géppel se tudok vállalható képet csinálni, legalább élrettentésül.

Nah de hogy ne a csak a rossz hírek legyenek, kicsit megszipolyoztam a bankszámlát, szóval szépen sorban:

ÚJ NÖVÉNYEK:
Buce deep purple, de igazából bármi lehet, jelenleg úgy néz ki mint egy mini wavy leaf, rózsaszines fonákkal, sok légcserenyílással, amitől kissé fehéres.
Crypto flamingo, kíváncsi voltam rá, meglássuk megmarad-e.
Marsiela hirsuta, a nagy tuskó előtere lett, indulgat.
Buce velvet leaf 4, @Greg Filth -től kaptam, jelenleg a szimpadon lakik, növöget. :)

A tetra kapott 1 liter siporaxot, meg új perlont, szal most: 1L sipo-1L Seachem matrix-dupla réteg perlon.

Kedd óta a TF tápcsaláddal trágyázok, kíváncsi leszek mit alkot.
Naponta 1 pumpa TF macro+ 1pumpa TF planter+2ml Neptun carbo
Hetente 1ml TF vas

Beköltözött +2 oto, szal már most négyen vannak, de lehet bővül még a csapat, mert kb. a seggükel is tudnának enni, annyi redva van, és jobban hasonlítanak egy törpe gömbhalra, mint amik...

Az rc-k továbbra is akva urai, pajzánkodnak, fosztogatnak, ijesztgetik a neonokat. Thug life.
 
Az utóbbi pár napban kicsit elengedtem az akvát, csak a szükséges dolgokat kapta meg, de nem volt sok időm piszmogni vele. Ma kicsit metszeni akartam a mohát, meg a trident-et, erre fel összeszámoltam 9 kis garnélát, durván 2 eresztés lehet. :) Nem is fogok így hozzányúlni. :D
 
Az elmúlt hét eseményei:

A fekete neonok kiköltöztek az akvából, de az új gazdánál is jól érzik magukat. Erősen rákaptak a garnéla húsra, egy kifejlett mamát is szétkaptak. Sokan is voltak, sokat szartak, és elnyomták a többieket, szóval menniük kellett. Ebből az akvából kész agyrém volt kivadászni őket. Próbáltam pedig flakon-varsát is berakni nekik. Végül a nagyobbik tuskó és a talajban lévő növények kivételével az egészet kipakoltam. Két órányi viaskodás után lehetett is nagytakarítást tartani. Leszívtam az összes mulmot, visszaraktam mindent, nyírás-metszés-gyomlálás.

Nem tetszett már egy ideje a bal sarokban a két crypto közötti "törés" és mivel a Micro. needle leaf nem igazán mutatott semmit középen, begyömöszöltem a sarokba.
Ma hoztam két sziámi márnát, meg két torpedó méretű amano-t, hátha segítenek alga fronton.
 
Gondolkozom rajta, hogy a most középen lévő lyukkal kezdeni kellene valamit. Talán egy tő rotala rotundifolia, vagy ludwigia mutatós lenne, vagy berakni oda vmi kisebb hasonló fát,mi a véleményetek?
 
én nem raknék bele több fát.
de valami tényleg mehetne oda. Én csak valami akvárium közepéig érő kis valamit tennék oda, hogy ne legyen olyan üres (de persze én mindig olyat tanácsolok amit mások leszavaznak... :) )
 
én nem raknék bele több fát.
de valami tényleg mehetne oda. Én csak valami akvárium közepéig érő kis valamit tennék oda, hogy ne legyen olyan üres (de persze én mindig olyat tanácsolok amit mások leszavaznak... :) )
Köszi a véleményt, akkor vadásznom kell valami hínárt. Én is csak max a tuskók tetejéig növesztenék valamit.
 
Gyorsan eltelt ez a nyár is....A betervezett naplózással jól elmaradtam, de igazából tekintve, hogy low tech az akva, nagy történések nem voltak. Szerettem volna pár értékelhető képet csinálni, de nem lett az erősségem a fotózás.
Kis összefoglaló mi is történt legutóbbi bejegyzés óta:
-Beszereztem pár Buce-t: Red cerberus, Bob marley,Brownie, Mini catherina.
-Középre bekerült egy adag Rotala, illetve mellé pár szál myrro.
-A Crypto. balansae túl nőtte az akvát, egy darabig nyírtam, de aztán kibontottam az akvából, pár kisebb hajtás maradt.
-A kövek közé beköltözött egy nagyobb tő pogestemon.
-A nyári melegben szinte kipusztult a Chrismass moss, azóta próbálom újra növeszteni.
-A buce deep purple és a wavy leaf felkopaszodott, lassan helyrejön, de erre elkezdett izomból bimbókat növeszteni....:facepalm:

8 hónap után az aljzat elkezdett mállani, és erősen porol, illetve azóta nem tudom kiirtani a haj algát.

Mai nap beüzemeltem a nekem új, régi szériás 1200 tetrát, teletömve minden földi jóval. Cunami generátor...
 
Back
Oldal tetejére