• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Türelem, rózsát...

Ígéretes a hardscape terv. Ha eltalálod az emelést szerintem szép lesz és akkor jöhet a következő nagyobb falat a növényesítéssel.(y) Kíváncsi vagyok a folytatásra.
Köszönöm a biztatást.
Őszinte legyek, egy kicsit én is.
Az elképzelés meg van, keresgetem a növényeket, hova, mi felel meg az elképzelésemnek. Természetesen ez néhány óra múlva borít mindent, ha meglátok egy más, még jobban megfelelő növényt. :)
 
Köszönöm a biztatást.
Őszinte legyek, egy kicsit én is.
Az elképzelés meg van, keresgetem a növényeket, hova, mi felel meg az elképzelésemnek. Természetesen ez néhány óra múlva borít mindent, ha meglátok egy más, még jobban megfelelő növényt. :)
A növényezésnél a válogatás után gondold át a fajok darabszámát is. Az enyémnél az egyik hiba a túl sok fajta növény. Egy éve ugyan abban a cipőben jártam, mint most Te és én el is sokalltam a növényekkel. A mostani állapot is már több faj száműzésével lett, mégis sok (salátástál).
 
Reaktorból szedd ki a gégecsődarabokat, nagyon lefogja az áramlást. Dryvit hálót rakj bele, de abból sem sokat, az jobb!

Talajt tényleg bőven emelheted még.
 
Reaktorból szedd ki a gégecsődarabokat, nagyon lefogja az áramlást. Dryvit hálót rakj bele, de abból sem sokat, az jobb!

Talajt tényleg bőven emelheted még.

Köszi az észrevételed. Tegnap vettem egy Sera külső 500-as reaktort, azt kevésbé kell takarítani és egyszerűbbnek is tűnik.
Arról tudtok véleményt mondani, hogy megfelel-e a 150l akiba Eheim 2075 szűrővel, vagy maradjon a jelenlegi megoldás dryvit hálóval?
 
Köszi az észrevételed. Tegnap vettem egy Sera külső 500-as reaktort, azt kevésbé kell takarítani és egyszerűbbnek is tűnik.
Arról tudtok véleményt mondani, hogy megfelel-e a 150l akiba Eheim 2075 szűrővel, vagy maradjon a jelenlegi megoldás dryvit hálóval?
Én is a Sera 500-ast használom a 150-es akváriumomhoz.
Kicsit visszafogta a szűrőt, ami egy Eheim experience 350-es.
Az igazi gond az volt vele, hogy túl erősen kavarta a bubikat, így túl sok buborék jött ki belőle, mielőtt feloldódott volna. Először az aljába tettem hálót, durva szivacsot, ami segített is de mégjobban lefojtotta a szűrőt és hamar el is szennyeződött. Szóval ez nem volt jó megoldás.
A megoldás a bypass lett.
Így a teljes vízmennyiségnek kb. a fele megy csak a reaktorba, a többi a bypasson keresztül megkerüli a reaktort. Így szinte semennyire sem fojtja le a szűrőt, de mégis olyan kicsi az áramlás a reaktorban, hogy a rotor is alig forog. Így már nem jönnek ki a bubik, hanem addíg tekeregnek benne míg teljesen fel nem oldódnak és nem is szennyeződik el csak nagyon sokára.
Ezzel a módszerrel tökéletes egy ekkora akváriumhoz, ráadásul a kis áramlás miatt hangja sincs.
Én 70bpm-mel tolom neki a co2-t és lime zöld a dc. Már nem vennék másik fajtát, mert azon kívül, hogy tökéletesen teszi a dolgát, még egyszerű a tisztítása is.
A cső rögzítő csavarok nem jók semmire! Mindenképpen érdemes valamilyen bilinccsel rögzíteni a csöveket.
Íme a bypassal együtt:
3135d9454327d2e3186267732cc3b376.jpg


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Az 5 centi az nudli :) Szorozd be hárommal, az a 45 cm-en még mindig csak 15°-os emelkedés. Ha jól emlékszem, Tropica talajod lesz, azzal akár ennek duplája sem lenne kihívás. Ha meg kevés a talajod, rakj alá lávakőzúzalékot, azzal jobb lesz a szűrésed is. Ha ezt sem akarod, akkor még esetleg nikecellel is emelhetsz, csak azt érdemes leragasztani.
Az árkot nem úgy értettem, hanem van egy olyan módszer, hogy a hátsó stem növényeket mélyebb pontokra ülteted, mert idővel fel fog kopaszodni a száruk (meg amúgy is a felső részük a szép) és úgy szemből ez nem látszódik majd - a meredekség ellenére sem.
Nem éppen a tiédhez hasonló a layout :) de hirtelen csak ezt találtam. Itt jól látható a meredekség is (~30 cm emelés, igaz ő külön építménnyel oldotta meg) és a hátul kihagyott "árok" is a növények számára.

 
Én is a Sera 500-ast használom a 150-es akváriumomhoz.
Kicsit visszafogta a szűrőt, ami egy Eheim experience 350-es.
Az igazi gond az volt vele, hogy túl erősen kavarta a bubikat, így túl sok buborék jött ki belőle, mielőtt feloldódott volna. Először az aljába tettem hálót, durva szivacsot, ami segített is de mégjobban lefojtotta a szűrőt és hamar el is szennyeződött. Szóval ez nem volt jó megoldás.
A megoldás a bypass lett.
Így a teljes vízmennyiségnek kb. a fele megy csak a reaktorba, a többi a bypasson keresztül megkerüli a reaktort. Így szinte semennyire sem fojtja le a szűrőt, de mégis olyan kicsi az áramlás a reaktorban, hogy a rotor is alig forog. Így már nem jönnek ki a bubik, hanem addíg tekeregnek benne míg teljesen fel nem oldódnak és nem is szennyeződik el csak nagyon sokára.
Ezzel a módszerrel tökéletes egy ekkora akváriumhoz, ráadásul a kis áramlás miatt hangja sincs.
Én 70bpm-mel tolom neki a co2-t és lime zöld a dc. Már nem vennék másik fajtát, mert azon kívül, hogy tökéletesen teszi a dolgát, még egyszerű a tisztítása is.
A cső rögzítő csavarok nem jók semmire! Mindenképpen érdemes valamilyen bilinccsel rögzíteni a csöveket.
Íme a bypassal együtt:
3135d9454327d2e3186267732cc3b376.jpg


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Köszönöm a leírást és a képet!
Nagy segítség, akkor én is bekötöm így, még nincs teljesen kész a technika, mivel a külső Hydor fűtőm, csak a hétvégén érkezik.
A tapasztalat sokat segít, legalább nekem nem kell próbálgatnom.
 
Nem éppen a tiédhez hasonló a layout :) de hirtelen csak ezt találtam. Itt jól látható a meredekség is (~30 cm emelés, igaz ő külön építménnyel oldotta meg) és a hátul kihagyott "árok" is a növények számára.

Ez nagyon jó kis videó.
A műanyag rács alatt is feltöltötte teljesen, mert az egyik kép bal alsó részén olyan, mintha üregesen hagyta volna.
Az ötlet minden esetre nagyon jó!
Köszönöm.
 
Üdv Mindenkinek!

Sokáig nem írtam, mivel sokat vacakoltam a technikával és a munka mellett kevés időm maradt.
Igaz a pénzhiány miatt nem is sürgettem a dolgokat nagyon, pedig már nagyon szeretném látni az első növényes heteket. :)

Ami az elmúlt időszakban történt:

- Vettem egy Hydor külső fűtőt és egy Sera 500 diffúzort.
- Új számláló és visszacsapó szelep, mert az első nem akarta tenni a dolgát.
- Újra csöveztem a vízrendszert
Beüzemeltem az üres akit és 4 hétig ment a víz magában, semmi nélkül, 3 naponta 40-50% vízcsere és mindig tettem bele egy kis bacit és naponta pár morzsa tápot.
Közben elkezdtem építgetni a scapet, aminek az ötletét Ti dobtátok fel, hogy egy rácsra kerüljön az egész.

Vettem 30 mm-es öko, természetbarát gyeprácsot és elkezdtem barkácsolni a dolgokat:
A köveket újra válogattam, faragtam
A gyökereket alakítgattam, forgattam
A rögzítéseket elkezdtem, először a köveket az alaprácsra, majd a kövekre a gyökereket. Ennek az az értelme számomra, hogy lehet mozgatni, emelgetni a látványt, a perspektíva is könnyeben állítható, szb....
A hétfői napon végre belekerült az akiba az egyelőre késznek tűnő scape, jelenleg áznak a gyökerek és nézegetem mit alakíthatok.
Remélem 2-3 héten belül már növényesítve lesz az egész.

Türelem rózsát terem!

Íme egy kép, amit tegnap este már a facebookra feltöltöttem:

Eső behelyezés-Scape vízben először.jpg

A középső részen, a jobb oldalról belógó szikla egy kicsit előre és lefelé mozdult, ezért nem látszik, hogy az egy öböl felett van és az útnak nincs vége, az szűkülve megy a végtelenbe.
Hát, egyelőre itt tartok, csak lusta vagyok leírni mindent.
 
Az elrendezés jó de kicsit mintha bontaná az arányt. Vagy a hátulján emelnék hogy a befelé vezető lejtő ne legyen annyira lejtős vagy az elejét vágnám lejjebb. De inkább a v alak belsejében emelnék a két kis fán. Nagyon erős a lejtő.
Amúgy nagyon kis jó az elrendezés.
 
Sziasztok!

Jesszusom, mennyi idő eltelt, amióta az utolsó bejegyzésem volt.

Alakulgatnak a dolgok, szépen telepakolta magát a világ talán összes algájával az aki.
A látvány lehangoló volt, de a "Türelem...", majd ez is megoldódik.
Ma már túl vagyok egy 4 napos Black Out fázison és belekerültek a második lakók.
Azért nem az elsők, mert azok jöttek a növényekkel, mármint 2 fajta csigu-bigu. ;)

Azután érkeztek a kis takarító Amanók és egy pár Platti, akiknek az algázás volt a feladatuk.
Tették a dolgukat, minden vegyszer nélkül két hét alatt komoly javulás volt látható:

Pár kép takarás előtt 18 és 47 naposan:

IMG_4122_1 Tele.JPG

47 naposan:

IMG_5446_1 Tele.JPG

Jelenleg ez az állás.
Már van két kis szaporulata a plattiknak, egy hetesek, remélem megmaradnak. Alga még van, de bízzunk benne, hogy szinte láthatatlanná válik rövid időn belül.
Sajnos nem profik a képek, de a változás azért felfedezhető.

Egyszer, majd jelentkezem...
 
Back
Oldal tetejére