• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Türelem, rózsát...

A CO2 cső biztosan CO2 cső? Furcsa hogy fehér és meglehetősen merevnek is tűnik. Lehet rosszul látom, de a mágnesszelep(?) is mintha fordítva lenne bekötve.
Még át kell néznem a rendszert. Igen, elég merev, kemény cső, szerintem le kell cserélni.
A mágnesszelepet még nem is néztem, de ellenőriznem kell a tömörségét is.
 
A fényt érted soknak, vagy a vízoszlopot?
A végleges aki csak 45 cm magas lesz.
Szeretnék egy Amazonaszi - Dél-Amerikai jelegű őserdő szélét az előtérnek az egész pedig kétoldalas, bal oldalt magasabb, középen egy kis tisztás jelleggel, a fák gyökerei pedig a kövek között, illetve a köveken lefolyva. Még képlékeny, de ez a lényege.
A "tisztás" szegélye is kőből lenne, úgy szeretném, mintha kimosta volna a víz a köveket és fák gyökereit.

A vízoszlop magasságára gondoltam, de mint mondtam lehet, hogy nincs igazam. Azért a 45 cm nem kevés. Azt hiszem valahol van egy topic vagy cikk, amiben @viktorlantos-ék csináltak egy vizsgálatot, hogy melyik lámpa mekkora fényerő-veszteséggel dolgozik különböző vízoszlop magasságok mellett.
Kíváncsian várom, h mit alkotsz majd. :)
 
Ha a tengelyen latsz vekonyodast akkor tengelyt. Ha szep sik a felulete de kotyog rajta akkor rotort.. Azt is ellenorizd le hogy a rotor magnese nem e ert bele a rotor huvely falaba mert akkor viszont gumi gyam vagy gumi persely kopott vagy hianyzik.

Szabó Henrik 70/883-4940
Most szétszedtem és finom súrlódó hangot ad, de szépen forog a tengelyen a rotor.
Ami furcsa az ábrákhoz viszonyítva, hogy nekem a gumi persellyel együtt emelődött ki és azt nem mertem feszegetni.
Lehet, hogy az kopott el és nem a perselyben forog a tengely, hanem a persely a házban?
Nem ismerem a felépítési részleteket.
 
Most már látom, hogy butaságot kérdeztem.
Kijött mind a két gumipersely a tengely végéről és szétszedve a tengely és a rotor felülete is szép, egyenletesnek tűnik, nem törik meg rajta a fény sehol.
A belső műanyag részek tiszták, nincs lerakódás rajtuk.
Remélem, csak fals levegőt szív valamelyik tömítésnél.
Ismét kipróbálom teljesen üresen, töltet nélkül, csak a kosarakkal.
Esetleg azt tudod, hogy a 2075 esetében a 10033 -as szériaszám milyen évjáratot hordoz?
 
A vízoszlop magasságára gondoltam, de mint mondtam lehet, hogy nincs igazam. Azért a 45 cm nem kevés. Azt hiszem valahol van egy topic vagy cikk, amiben @viktorlantos-ék csináltak egy vizsgálatot, hogy melyik lámpa mekkora fényerő-veszteséggel dolgozik különböző vízoszlop magasságok mellett.
Kíváncsian várom, h mit alkotsz majd. :)
Hááát, ez nem egy király lámpatest, Odyssea Dual Pro, de ez volt elfogadható áron. Az egyikben 2x24W 6500K csövek vannak, a másikban 1 6500K, a és egy Plant cső.
 
Segítsetek, mert a szűrőfejből kiesett ez a kis "valami" és nem tudom, hol, hogyan volt elhelyezve, csak arra gondolok, hogy a nyomóoldalon volt:

Nyomócsó szelep_01.jpg
 
Hááát, ez nem egy király lámpatest, Odyssea Dual Pro, de ez volt elfogadható áron. Az egyikben 2x24W 6500K csövek vannak, a másikban 1 6500K, a és egy Plant cső.

Sokan használják nagy megelégedéssel az elolvasott naplók alapján, uh sztem nem lesz vele baj.
 
Segítsetek, mert a szűrőfejből kiesett ez a kis "valami" és nem tudom, hol, hogyan volt elhelyezve, csak arra gondolok, hogy a nyomóoldalon volt:

View attachment 24520
Szia!
Ezt találtam róla:https://akvakertesz.hu/threads/eheim-professionel-szeria-kerdesek.2087/page-19
:https://www.google.hu/search?q=ehei...firefox-b&gfe_rd=cr&ei=dhuBWN7CJLOt8we8tLy4BA
Igazat megvallva én nem is használom a kezdetek óta. Zörgött és kivettem. Eddig probléma nem volt a hiányából.
 
Ma délután szétszedem ismét mind a két szűrőfejet, átkezelem és kipróbálom őket, hogy mi a gond, vagy éppen mennek-e rendesen.
Kicsit nehezebben indul a projekt, de ezért is ez lett a címe! :D
 
Jó lesz az csak kitartás hozzá! :) Az új scapemben most én is szívok. Az első növényes akváriumomban másfél éves üzemelése alatt se volt annyi gondom mint az újal egy hónap alatt. [emoji14] Kitartás!

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
 
Ma délutántól eddig vacakoltam az Eheim szivattyúkkal. Szétszedtem mindkét fejegységet és kiderült, hogy ami az erről szóló fórumon megtalálható, azok a hibák nálam is megvannak, csak mindegyikben, mindegyik - kivéve törések. Annyi azért kiderült, hogy mindegyik nyomja a vizet, de gyengén és kicsit szörcsögve. Elsőre elég elkeserítő, de rémélem kapok hozzá teljes tömítőgarnitúrát, vagy lehet, hogy szervizbe kellene vinnem őket?
 
Ma délutántól eddig vacakoltam az Eheim szivattyúkkal. Szétszedtem mindkét fejegységet és kiderült, hogy ami az erről szóló fórumon megtalálható, azok a hibák nálam is megvannak, csak mindegyikben, mindegyik - kivéve törések. Annyi azért kiderült, hogy mindegyik nyomja a vizet, de gyengén és kicsit szörcsögve. Elsőre elég elkeserítő, de rémélem kapok hozzá teljes tömítőgarnitúrát, vagy lehet, hogy szervizbe kellene vinnem őket?
Irj a fiuknak a GA-ban. Itt a forumon is megteheted. Megmondjak a modjat hogyan tudod kivalasztani ami kell bele. Nekem is inteztek mar regebbi szurobe is.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Kerül víz a szűrőfejbe? Mert ha igen, esélyes, hogy a pumpa hibás. Mi a szűrők szériaszáma? Ez a 2010 előttiekre jellemző leginkább. Próbáld meg tesztelni a szűrőt a fej burkolata nélkül, úgy könnyen kiderül, ha a légtelenítő pumpa ereszt-e. Ha ez a gond, akkor én egyből az importőrhöz küldeném (Fisch Kft.), ha nem, akkor esetleg lehet próbálkozni a többi tömítéssel, de megfontolandó amúgy is egy nagygenerál.
 
Back
Oldal tetejére