• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

Ha van módod rá és ki-be tudod kapcsolni reggel, meg este, akkor lehet azt is, mert ezt mágnesszeleppel is használják sokan. Úgy még meg is növelheted a buborékszámot. A profi nagynyomású rendszereket sem működtetik éjjel. Persze biztos a sok elzárás-kinyitás csökkenti a regulátor élettartamát, viszont a fölösleges éjjeli járatást mellőzve CO2-t lehet megtakarítani. Én is el szoktam zárni manuálisan éjjelre, nincs mágnesszelepem.
 
Használja ezt valamelyikőtök mágnesszeleppel? Kell hozzá valami átalakító?

Én végig olvastam ezt a topicot és úgy emlékszem több bejegyzés is van arról, hogy mágnesszeleppel milyen ezt használni... érdemes esetleg átfutnod, ha nem jön így válasz.
 
Sziasztok!

A GA-ban vettem egy Tropica nano CO2 szettet 95g palackkal. Beuzemeltem a 24literes akiban. Egyelore minden popecul mukodik.

Viszont az aki az irodamban van, ami azt jelenti, hogy hetvegen nem kapnak a novenyek CO2-t mert ezert nem megyek be megnyitni a szelepet.

A het 5napjaban viszon megkapjak a bubikat. Vilagitas elott 1oravak inditom es vilagitas lekapcs elott 0,5oraval elzarom a CO2-t.

Az akiban Micranthemum Sp es Eleocharis Sp mini van veultetve 20watt vilagitassal, minden hetkoznap Green Aqua Micro es Macro adagolassal.

A reggeli CO2 inditaskor valoban 10-15perc mire a bubikat be tudom allitani es beall a rendszer. De aztan egesz nap 8oran at, szuperul mukodik.

Kerdesem az lenne, hogy:

1. Mit okozhat az a bultetett novenyeknek, hogy a hetvegen nem kapnak CO2-t?
A hetvegi CO2 mentes idoszak miatt erdemes ennel a rendszernel magneszelepben gondolkodni vagy inkabb a non-stop mukodes a megoldas , esetleg felesleges ezen gorcsolni, mert hozzaszoknak a novenyek, hogy nincs a hetvegen CO2? (A hetvegi adag Green Aqua Macro, Microt penteken nap vegen belenyomom az akiba)

2. Tobben irjatok, hogy 3bps-el kell beoldani a CO2-t a nanoba. Nekem az a tapasztalatom, hogy joval kevesebb beoldasnal is mar szepen bezoldul a reagens. Mi a fontosabb az, hogy a reagens zold legyen vagy az, hogy meglegyen a 3bps? Nekem 3bps-nel mar sargaszold a reagens.

3. Non-stop mukodes eseten nyilvan gyorsabban ki fog fogyni a palack. Csere eseten csak a Tropica jo hozza vagy barmely masik is? Esetleg a nagy szodaspatront is ra lehet tekerni atlakito nelkul? Probalta mar valaki masik patronnal uzemeltetni a Tropicat?

4. Non-stop mukodes eseten az esti idoszakra, hogyan kell beallitani a CO2-t? Mennyi bps szukseges? Es ezt ugy kell elkepzelni, hogy non-stop ugyanannyi bps megy az akiba vagy vilagitas idejen tobb este pedig kevesebb? (Ez esetben dzinten allitgatni kell reggel es este a beoldast...)

Udv
Peter
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Kicsit halott a topic de azért hátha ír valaki. Szóval gondolkodom egy ilyen rendszerben. Tudom, hogy nem gazdaságos és a nagyobb rendszerek kifizetődőbbek de nekem ez pont megfelelne (külföldre költözés 1-2 év múlva).
Szóval egy 32 literes nanohoz lenne 0,7 w/l. A kérdésem az lenne, hogy van e értelme az ilyen rendszereknek 24 órás beoldással? Halak, garnélák hogy viszonyulnak az egész napos CO2-hoz? Nem vezet ez algásodáshoz? Sajnos anno a GA-ban nem figyeltem meg a nanokat, hogy hogyan működnek :unsure:
 
Szerintem ez a rendszer csak 0-24es beoldással megy. Ha jól emlékszem akkor a GAban is így használták a fiúk és amig én is ilyet használtam a munkahelyi nano-nál addig én is így toltam. Nem olyan egyszerű rajta a bubiszámit beállítani és ha egyszer megvan utána nincs kedve az embernek naponta elzárogatni. Nyilván a 0-24es beoldás miatt egy alacsonyabb bubiszámot lőttem be. Halakat garnikat így kicsit sem zavarta a folyamatos co2 adagolás.
 
Szerintem ez a rendszer csak 0-24es beoldással megy. Ha jól emlékszem akkor a GAban is így használták a fiúk és amig én is ilyet használtam a munkahelyi nano-nál addig én is így toltam. Nem olyan egyszerű rajta a bubiszámit beállítani és ha egyszer megvan utána nincs kedve az embernek naponta elzárogatni. Nyilván a 0-24es beoldás miatt egy alacsonyabb bubiszámot lőttem be. Halakat garnikat így kicsit sem zavarta a folyamatos co2 adagolás.


0-24ben gondoltam én is :)
És volt valami látható hatása így? Vagy inkább csak annyi mint egy harangos rendszernek? Esetleg nem okoz plussz alga problémát?
 
Hát végigjártam ezt a sort. Harang - Tropica - nagynyomású. A harang semmit nem ér a Tropica valahol a félúton van a kettő között. Az hogy mennyit ér nagyban azon múlik hogy mennyire nyomod a gázt. Be lehet ilyennel annyit is oldani mint egy nagynyomásúval csak akkor gyorsan fogy a gáz is. Nekem algagondjaim nem voltak de mint tudjuk ez egy háromszög egyik komponense ( gáz - fény - táp ) szóval önállóan szerintem nem érdemes elemezni.
 
Hát végigjártam ezt a sort. Harang - Tropica - nagynyomású. A harang semmit nem ér a Tropica valahol a félúton van a kettő között. Az hogy mennyit ér nagyban azon múlik hogy mennyire nyomod a gázt. Be lehet ilyennel annyit is oldani mint egy nagynyomásúval csak akkor gyorsan fogy a gáz is. Nekem algagondjaim nem voltak de mint tudjuk ez egy háromszög egyik komponense ( gáz - fény - táp ) szóval önállóan szerintem nem érdemes elemezni.

Alszom még rá egyet. Nagynyomásút nem szeretnék csupán csak egy kis jóságot adni a növényeknek hátha észhez térnek (egyenlőre nagyon nem úgy néz ki mint vártam) Még egy utolsó kérdés. Nálad meddig bírta egy palack? :)
 
Húhaaa hát már lassan két éve hogy nem ilyet használok és mivel nem naplózok ezért az emlékek is megkoptak. 40-50 liter volt a nano és amikor 7-8 bubi per percel (!) nyomattam akkor kb 3 hónapig. De rég volt szóval azért ne vedd 100%nak. Remélem azért más is ír és ráerősít.
 
Húhaaa hát már lassan két éve hogy nem ilyet használok és mivel nem naplózok ezért az emlékek is megkoptak. 40-50 liter volt a nano és amikor 7-8 bubi per percel (!) nyomattam akkor kb 3 hónapig. De rég volt szóval azért ne vedd 100%nak. Remélem azért más is ír és ráerősít.

Az annyira nem hangzik rosszul. Bocs, hogy téged zaklatlak de te vagy az egyetlen aki írt eddig. Szóval szerinted ez a rendszer vagy ez Dennerle Bio 60 - zselatinos élesztős CO2 rendszer 6 680,00 Ft Green Aqua ??

Mind a kettő folyamatosan működik kb ugyan úgy 2 hónapig csak a tropica sokkal szebb és profibb :)
 
Hát ezt a dennerle szettet nem ismerem. Anno ez nem volt a palettán így nem is olvastam /érdeklődtem utána, szóval arról semmit nem tudok, de ha fontos a külcsíny akkor szerintem a tropica lesz a nyerő. Egyébként ismerős egy ilyen kis reduktoros szettet 150g -os intersparban kapható liss palackal használta, amivel már sokkal rentábilisebb. Viszont valami drótot be kellett hajlítania szóval az félig ilyen DIY megoldás volt. De erről illetékesség hiányában nem szeretnék nyilatkozni. :)
 
Halo!

Az elmúlt időszakban sajnos munkám miatt nem tudtam jelen lenni, de most újra nyugi van körülöttem, úgyhogy gondoltam benézek.

Aktuális még a mini CO2 rendszer vásárlás? Vagy már túl vagy rajta? Hogy döntöttél?

Szia!

Aludtam rá párat és inkább vettem egy használt nagynyomású szettet. Nemsokára be is üzemelem majd
 
Szia!

Aludtam rá párat és inkább vettem egy használt nagynyomású szettet. Nemsokára be is üzemelem majd

Uhh, az eddigieket olvasva váratlan fordulat ;)
Persze azóta kb. 2 hét telt el.

Amúgy én is hasonló okok miatt (külföldi tervek) vásároltam meg tavasszal ezt a Tropica mini Co2 rendszert és gondoltam elmondom pozitív tapasztalataimat, hátha segít a döntésben, de úgy látom már más irányt vettél. Az tény, hogy egy nagynyomású rendszer biztosan hatékonyabb, de mivel az időm véges itthon és amúgy is tavasszal az első növényes kis aksimat raktam össze, így tanuló témának nekem nagyon bejött...

És szabad érdeklődni, hogy milyen rendszert sikerült venned és milyen áron? Illetve ezeknél a rendszereknél számít bármit is hogy használt? Hogy látod?
 
Uhh, az eddigieket olvasva váratlan fordulat ;)
Persze azóta kb. 2 hét telt el.

Amúgy én is hasonló okok miatt (külföldi tervek) vásároltam meg tavasszal ezt a Tropica mini Co2 rendszert és gondoltam elmondom pozitív tapasztalataimat, hátha segít a döntésben, de úgy látom már más irányt vettél. Az tény, hogy egy nagynyomású rendszer biztosan hatékonyabb, de mivel az időm véges itthon és amúgy is tavasszal az első növényes kis aksimat raktam össze, így tanuló témának nekem nagyon bejött...

És szabad érdeklődni, hogy milyen rendszert sikerült venned és milyen áron? Illetve ezeknél a rendszereknél számít bármit is hogy használt? Hogy látod?

2 kilós palac Ista reduktorral es mágnesszeleppel. Tapasztalatom még nincs mert csak a héten tudom össze rakni. De már nagyon várom.

Azért érdekelne a tapasztalatod a tropicas rendszerrel :)
 
Én alapvetően nagyon elégedett vagyok ezzel a rendszerrel. Nyilván egy nagynyomású rendszertől többet lehet várni, de összességében én amire használom, arra tökéletesen elegendő.

Nekem ez az első növényes aksim:

Technikai adatok:

- tank: GA OptiWhite 30 liter (30x30x30cm)
- szűrés: Eheim 2213 (1 liter Ehfimech, 2 liter Substrat Pro)
- világítás: Azoo Flexi Mini LED lámpa (fekete)
- CO2: Tropica System Nano Set 95g

Ebben a szettben megfelelően működik. Persze könnyen tartható növényeket kellett választanom és a parvulák nagyon szépen fejlődtek pár hónapig. A nyári meleg vetett véget a szépséges gyepnek, de 1-2 hónap alatt így is totál egybefüggő, üde zöld növényzetet sikerült elérnem.

5mp/bubi beállításon, non-stop adagolom a co2-t, és mellé napi 1-1 ml Green Aqua Micro, macro tápot és szintén 1 ml carbo-t adok. Így egy hozzávaló palack kb. 1,5 hónapig elegendő. Legutóbb GA-ban 3-as JBL pakkot sikerült vennem, így 3 000Ft-ra jött ki kb. egy palack. Nagyjából úgy számoltam, hogyha 1 évig használom, akkor nem bukok a nagynyomásúhoz képest árban és így legalább el tudtam kezdeni tavasszal. Tanuló időszakhoz szerintem kiváló, de ha eltelt az 1 év és sikerült valahol végleg letelepednem, akkor biztosan be fogok ruházni egy komolyabb szettbe. :)

Most nagyjából fél éve használom ezt így ahogy van és most tervezek egy teljes átváltozást, parvulat, monte carlora váltom és a kezdeti hibáimat (pl túl magas aljzat) átalakítom. Fogok naplót is indítani, sok sok fotóval, úgyhogy majd akit érdekel, az tudja követni, hogy mit lehet kihozni egy ilyen kis alap Co2 rendszerrel ;)
 
Sziasztok

Most üzemeltem be aTropica System Nano Set 95g CO2 szettemet. A difit a beüzemelés előtt beáztattam ADA Superge-be kb 1 órát, kiöblítettem ahogy kell. Csak most azt tapasztalom hogy a difi porlaszt, de mellette jó kövér buborékok is jönnek fel és fogalmam sincs hogy ez mitől lehet. Van valakinek ötlete????
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére