• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica System 60 CO2 szett

Sziasztok!
Szerintetek ennek a szettnek a csöveit és a visszacsapó szelepét fel tudom használni egy nagynyomású CO2 rendszerhez?

én épp most raktam volna össze a nagynyomású szettet, én is arra gondoltam, hogy a visszafolyásgátló jó lesz hozzá, Nigro is megerősített ebben a hitben a boltban, viszont egyből ereszteni kezdett, úgyhogy ne próbálkozz vele :(
 
Üdv.
Nemrégiben kezdtem az akvarisztikával foglalkozni és hát nem igazán szeretném nagyobb költségekbe verni magam.Így ezt a co2 készüléket szeretném megcsinálni házilag. Végül is kivitelezhető az egész szódásszifonból.Csak arra lennék kíváncsi hogy a harang amit az akváriumba teszünk és beleengedjük a co2-t,az most tulajdonképpen úgy működik,hogy alulról ahol nyitott oldódik bele vízbe?
Válaszokat előre is köszönöm.
 
Üdv.
Nemrégiben kezdtem az akvarisztikával foglalkozni és hát nem igazán szeretném nagyobb költségekbe verni magam.Így ezt a co2 készüléket szeretném megcsinálni házilag. Végül is kivitelezhető az egész szódásszifonból.Csak arra lennék kíváncsi hogy a harang amit az akváriumba teszünk és beleengedjük a co2-t,az most tulajdonképpen úgy működik,hogy alulról ahol nyitott oldódik bele vízbe?
Válaszokat előre is köszönöm.
Szia!
Igen, alul nyitott, felül pedig egy zárható luk van (szelep), ahol ki tutod engedni a gázd, meg fel tudod tölteni vízzel elsőre, hogy ne levegő legyen benne. utána visszazárod a szelepet, rádugod a csövet és mehet bele a gáz, amit alul "kimos" az áramlat és így beoldódik a vízbe. Nekem volt ilyenem és hamar rájöttem, hogy nem túl jó megoldás, mindig más mennyiség oldódik be, sosem az egész, az elején sokkal több mint a végén és ugye a CO2 akkor kell, amikor felkapcsol a lámpa, így biztosra tudnod kell, hogy lámpakapcsoláskor otthon vagy és be tudod nyomni...ha már barkácson gondolkozol, lehet, hogy egy élesztős megoldással jobban jársz
élesztos Co2 zselével! | Magyar Akvakertész Fórum
 
Élesztősbe nem akarok belefogni mert eléggé lusta vagyok vele foglalkozni.Ezt kipróbálom.Azért köszi

Szerintem akkor hagyd ki. Vagy csináld az élesztőset (sok odafigyeléssel) vagy nagynyomású. Ezt a harangosat én is teszteltem egy kisebb akváriumban de csak algásodás lett a vége :confused: Kivettem és most kezd magához térni az egész. Talán egy kicsit lasabban nőnek de sebaj.
Persze ahogy danyi03 is írta, ha megfelelő időben tudod ugyanazt az adagot benyomni akkor működhet. De akkor már több a pepecselés mint az élesztőssel.
 
hát ezt azért nem mondanám :) 3 db egy 10ezres. Ez nekem pl. kitart egy évig szűken.
jogos, én 60 literes akváriumban gondolkodom, nekem kb 1 hónapig lenne elég egy palack, én ezért vetettem el ezt az ötletet és mentem a nagy rendszerre
 
nekem 52 litres az akva és így elég ez a 3as csomag.
nekem világítás előtt 1,5 órával indul, és egy órával világítás vége előtt lekapcsol. 1,5 bps-el pöfög a rendszer.
mindenki jól érzi magát. :)
 
Lassan két hete használom a spray-s szettet egy most indult nano akváriumban és megmondom őszintén, hogy kellemesen csalódtam benne. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, (volt nagynyomású rendszerem a 85 l-esben) viszont nano akváriumban szerintem teljesen jól használható. A nem rég beültetett növényeim hamar magukhoz tértek, s látszik rajtuk a fejlődés, szépek, egészségesek, a Parvula is megindult, s mellette nincs semmilyen algám.
Három napig volt időm jobban megszemlélni az akváriumot, s örömmel állapítottam meg, hogy estére szépen bubiztak a növények.
Szóval, mielőtt "leírná" bárki is ezt a szettet! A helyén kell kezelni! Kisebb tudás, kisebb törődés, kisebb eredmény, de...eredmény!
 
Lassan két hete használom a spray-s szettet egy most indult nano akváriumban és megmondom őszintén, hogy kellemesen csalódtam benne. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, (volt nagynyomású rendszerem a 85 l-esben) viszont nano akváriumban szerintem teljesen jól használható. A nem rég beültetett növényeim hamar magukhoz tértek, s látszik rajtuk a fejlődés, szépek, egészségesek, a Parvula is megindult, s mellette nincs semmilyen algám.
Három napig volt időm jobban megszemlélni az akváriumot, s örömmel állapítottam meg, hogy estére szépen bubiztak a növények.
Szóval, mielőtt "leírná" bárki is ezt a szettet! A helyén kell kezelni! Kisebb tudás, kisebb törődés, kisebb eredmény, de...eredmény!

Én viszont pont az ellenkezőjéről tudok beszámolni.A nanoba rendeltem,már három sarokban is volt,volt a vízfelszínhez közel,volt a talajoz közel,emeltem az áramláson de nem akar beoldódni napi 50-60ml-nél több.a növények pont úgy stagnálnak mint előtte.átraktam pár napja a dc-t friss reagenssel,hogy miújság?! hát "szép" méregzöld:(.Pedig naponta 3x feltöltöm maxra a harangot,mert az első 30ml viszonylag gyorsan kioldódik.Péntek este telenyomtam,vasárnap hazajöttem és félig volt.egyszerűen nincs ötletem,hogy lehetne fokozni a beoldódást:(
 
Én viszont pont az ellenkezőjéről tudok beszámolni.A nanoba rendeltem,már három sarokban is volt,volt a vízfelszínhez közel,volt a talajoz közel,emeltem az áramláson de nem akar beoldódni napi 50-60ml-nél több.a növények pont úgy stagnálnak mint előtte.átraktam pár napja a dc-t friss reagenssel,hogy miújság?! hát "szép" méregzöld:(.Pedig naponta 3x feltöltöm maxra a harangot,mert az első 30ml viszonylag gyorsan kioldódik.Péntek este telenyomtam,vasárnap hazajöttem és félig volt.egyszerűen nincs ötletem,hogy lehetne fokozni a beoldódást:(
Ez egy ilyen sport. Nagyban függ a szűrésedtől: akasztósnál nem olyan jó a flow, ezért nem olyan jó a beoldódás. A DC az meg felesleges, ezzel soha nem lesz akkora ppm, hogy azt a dc kimutassa. Ez egy fokkal gyengébb, mint az élesztős, de egy fokkal stabilabb rendszer. ;)
 
Ez egy ilyen sport. Nagyban függ a szűrésedtől: akasztósnál nem olyan jó a flow, ezért nem olyan jó a beoldódás. A DC az meg felesleges, ezzel soha nem lesz akkora ppm, hogy azt a dc kimutassa. Ez egy fokkal gyengébb, mint az élesztős, de egy fokkal stabilabb rendszer. ;)

A szűrő egy 2213as,amit bőven vissza kell folytani,hogy ne csináljon cunamit a 30l-ben.nem hiszem,hogy ez a gond.a dc-t csak kiváncsiságból raktam bele,elvben tudom,hogy ennél nem mutat semmit.de elvben meg be is oldóik a co2 a harangból:)
 
Ez egy ilyen sport. Nagyban függ a szűrésedtől: akasztósnál nem olyan jó a flow, ezért nem olyan jó a beoldódás. A DC az meg felesleges, ezzel soha nem lesz akkora ppm, hogy azt a dc kimutassa. Ez egy fokkal gyengébb, mint az élesztős, de egy fokkal stabilabb rendszer. ;)
Így van, ahogy mondod. Nálam külső szűrő áramoltatta ki belőle. Azt, hogy maradt benne valamennyi, én is tapasztaltam, az újabb feltöltésnél pont annyival többet engedtem a tartályba.
Az áramlás eljuttatta mindenhová, én látom a növényeken a változást, nálam bevált.
Erre mondják az okosok, hogy ahány akvárium, annyiféle beállítás, variáció lehetséges.
 
Ma délelött állitottam be Tropica System 60 CO2 szett most csak 3500 Ft - Green Aqua-mert a világitásom is be lett állitva QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa most csak 19990 Ft - Green Aqua. és beállitottam aGreen Aqua CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens) most csak 5190 Ft - Green Aqua Egyszerüen össze lehetett szerelni . majd a a felszintöl elöször kb 8 cm re tettem be.. 5 ora alatt a fele beoldodott és megálltb a beoldodás probáltam az talajtol kb 7-8 cm re tenni az alját de az oldodás nem ment tovább majd a felszintöl kb 5 cm re tettem a tetejét és ujra beindult az oldodás. a tartos teszt zöld de nem olyan világos. az aki 60 literes és teljesen feltöltöttem . az a kérdésem hogy reggel a világitás felkapcsolása elött 2 orával vagy 1 orával kell e ujra feltöltenem ha nem üröl ki akkor utána tölthetek vagy ujra töltsem , easy carbot használhatok e mellette? és elöirás szerint?
 
Back
Oldal tetejére