• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica System 60 CO2 szett

Nem hinném. Nem látom/tam, hogy bugyogna. A csöveket is megmozgattam, de nem tudom erősebben rányomni sehol. A visszafolyásgátló is jól kell, hogy legyen palack -> harang. Tényleg nem tudom mi a bibi...
 
Szemben van a kifolyó ággal, de egyszerűen nem tudom máshová tenni... Gondoltam rá én is egyébként. Holnapig megpróbálom megálmodni, hogy kellene. Bal hátsó sarokba a sziklák miatt nem fér, két jobb sarokban meg a be és a kifolyó csövek vannak :unsure:

Szerk.: Felbactam magam, és átpakoltam a jobb első sarokba. Nyomtam bele egy picit, most nem szökik az anyag.
 
Üdv.
Nekem is ebbe az elrendezésbe van, 120ml/6óra.
A tetején marad kb 2cm amit nem old be.
45x27x30-as az akvárium, kb 5-6cm az aljazat itt.
Én úgy vettem észre,hogy az áramlásba kel tenni,mert egyébként keveset old be.
Az aljzat és a harang alja között kb,5cm van.
 
Üdv.
A tetején marad kb 2cm amit nem old be.

Én a helyedben kiengedném a fölső szelepen azt a két centit, majd újra megtöltve megnézném, nem csak a gáz tisztaságával volt-e a baj.
Vagy már próbáltad?
 
Én a helyedben kiengedném a fölső szelepen azt a két centit, majd újra megtöltve megnézném, nem csak a gáz tisztaságával volt-e a baj.
Vagy már próbáltad?
Kösz,próbáltam már benne marad úgy is.
Ennyivel többet tolok bele.De láthatóan hasznos!
 
Van egy másik Co2 (spray-s) rendszer, ami a Tropica-hoz képest jóval olcsóbb. (ISTA - Water Plant CO2 Spray) Érdekelne, hogy erről van e bármi tapasztalat?
Illetve leginkább az érdekelne, hogy Co2 és Co2 között van minőségbeli különbség?
 
Sziasztok
Nézegettem ezt a szettet. Baromi olcsó és egyszerű. Az lenne a kérdésem, hogy az Én 180 literes akváriumomban lenne e bármi értelme annak, hogy használjam? A megfelő CO2 szintet tuti nem érném el de a növények észlelnék bármit? Vagy csak adnék a sz*rnak egy pofont esetleg csak ártanék inkább? És még annyi, hogy ha ezt a harangot élesztős megoldással tölteném fel, majd a többi CO2-t a levegőbe ereszteném.. Szóval ez működhetne? Bár gondolom egy kereskedő erre ráncolná a homlokát, de itt azért normálisan állnak az emberhez :) Lehet inkább a DIY kokány topikba kéne írni :p
 
Sajnos szerintem sem lenne értelme. Ennyi erővel egy lefelé fordított 5 literes befőttesüvegbe is nyomhatnád élesztőről a CO2-t... abba legalább férne is mennyiség ekkora aksihoz:)
 
  • Like
Reactions: fkf
Ezen gondolkodtam én is. Csak egész esztétikus kis valami. Akkor ha jól nézem egy nagyobb(vagy több ilyen) haranggal akár működhetne is? :sneaky::D
 
Ezen gondolkodtam én is. Csak egész esztétikus kis valami. Akkor ha jól nézem egy nagyobb(vagy több ilyen) haranggal akár működhetne is? :sneaky::D
Természetesen működhet - ez alatt azt értem, hogy CO2 fog beoldódni a vizedbe (de a hatékonyságért nem vállalok felelősséget:whistle:) Azt, hogy mennyi kell, azt ki kell kísérletezned, mert akár szódavíz is lehet belőle. Egyébként szerintem egy kicsit laposabb és nagyobb szájú edényből könnyebben oldódik be a gáz (mint amilyen pl egy plexi lapokból ragasztott és lefelé fordított vályú).
 
Természetesen működhet - ez alatt azt értem, hogy CO2 fog beoldódni a vizedbe (de a hatékonyságért nem vállalok felelősséget:whistle:) Azt, hogy mennyi kell, azt ki kell kísérletezned, mert akár szódavíz is lehet belőle. Egyébként szerintem egy kicsit laposabb és nagyobb szájú edényből könnyebben oldódik be a gáz (mint amilyen pl egy plexi lapokból ragasztott és lefelé fordított vályú).

Valami hasonlóra gondoltam én is. Csak ahogy írtam ez olyan esztétikus:) Meg ugye csak carbozom. Mellé gondoltam rásegítésképp.
 
tegnap beszereztem egy ilyet, mondván jobb mint a semmi, amíg nincs keret rendes CO2 szettre, 60asba van, így telenyomtam a harangot CO2-vel, ahogy írja, viszont reggel néztem és valamivel több mint 20ml még mindig benne van és nem úgy tűnik, mintha fogyna :S miért marad benne?
 
tegnap beszereztem egy ilyet, mondván jobb mint a semmi, amíg nincs keret rendes CO2 szettre, 60asba van, így telenyomtam a harangot CO2-vel, ahogy írja, viszont reggel néztem és valamivel több mint 20ml még mindig benne van és nem úgy tűnik, mintha fogyna :S miért marad benne?

Valószínű, hogy nincs már benne akkora áramlás ami betudná oldani azt a kevés CO2.
 
Back
Oldal tetejére