• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica System 60 CO2 szett

viktorlantos

Alapító
Admin
Készítettem pár fotót a motyóról. Bár nem számít újsondságnak a módszer, az ára nem rossz. Ide jöhetnek vélemények a későbbiekben vagy kérdések.

http://www.greenaqua.hu/tropica-system- ... szett.html
http://www.greenaqua.hu/tropica-system- ... alack.html

Szerintem egy nanohoz használható leginkább. 60-as akváriumhoz kevésnek érzem. Így fest egy Eheim Aquastyle 35-ön. Hátsó sarokba akartam tenni, akkor nem annyira látszana, de a fadekor miatt nem fért el a harang.


New items by viktorlantos, on Flickr


New items by viktorlantos, on Flickr


New items by viktorlantos, on Flickr
 
Ezzel azért nincs gond :) Teljesen vállalható a megjelenése és egész pici is, én nagyobbnak gondoltam elsőre, most már csak tapasztalatokra van szükség, hogy mennyit dobhat egy low tech berendezésen :)
 
Kíváncsian várom a tesztet.
Megnéztem élőben, de engem nem győzött meg. (Maradok a gyűjtésnél a nagynyomásúra)
 
Borsi said:
Kíváncsian várom a tesztet.
Megnéztem élőben, de engem nem győzött meg. (Maradok a gyűjtésnél a nagynyomásúra)
Ha megszaladna, akkor nekem is összeállíthatsz egyet :-D
 
Érdeklődnék, hogy low tech askiba ahol csak Easy Carbo van ez jelentene-e vmi pluszt? Hasznos lenne-e a növényeknek? Nem növényes aki, de azok is vannak bőven benne :D :D :D
 
Valahova biztosan elmegy az a gáz ;)

Konkrétan 100ml-t tolunk most a 30 literesbe naponta. Ezt kb világítási idő feléig elfogy. Biztosan sokkal nagyobb veszteséggel dolgozik mintha pallackos beoldás lenne valami jó beoldó kütyüvel, de a semminél több.
 
Srácok! Dobhatnátok tapasztalatot ezzel a cuccal, mert nagyon gondolkodom rajta! Akár a 30as Eheimről is, hogy hogy muzsikál! Köszi!
 
Scorpion18 said:
Srácok! Dobhatnátok tapasztalatot ezzel a cuccal, mert nagyon gondolkodom rajta! Akár a 30as Eheimről is, hogy hogy muzsikál! Köszi!
Ma este beüzemelem, majd jelentek róla folyamatosan.
 
viktorlantos said:
Valahova biztosan elmegy az a gáz ;)

Konkrétan 100ml-t tolunk most a 30 literesbe naponta. Ezt kb világítási idő feléig elfogy. Biztosan sokkal nagyobb veszteséggel dolgozik mintha pallackos beoldás lenne valami jó beoldó kütyüvel, de a semminél több.
Nálam 3 és fél óra alatt fogyott el 100 ml. Van még 50 ml, de lassan le kellene kapcsoljon a lámpa.
 
Tapasztalt már valaki olyat, hogy a beleengedett gáz nem fogy el teljesen?
Vagyis mindig marad benne 50-70 ml ami nem oldódik be. A többi (e mellé befújt) co2 rendesen 2-3 óra alatt beoldódik.
Ma a tetején lévő lefolyóval szeleppel leengedtem az egészet, meglátom most is marad-e majd benne.

Amúgy bejön a cucc, főleg a beoldó harangja.
A "palackok" sajnos elég drágák. Ha jól számolom majdnem annyi co2 van bennük, mint egy kis szódásszifonos patronban...
 
Tegnap este 8 órakor beüzemeltem. 40 ml-t töltöttem bele, ennek a fele 90 perc alatt elkopott.
Világítást kikapcsoltam. reggel 7-kor az esti 20ml-ből 10ml kopott el, a harangban maradt 10ml. Feltöltöttem 120ml-re, világítás már ment. 1 óra alatt 20ml-t csökkent a szint.
Nigróval levelezve megerősített abban a gondolatomban, hogy ha sok gáz van a harangban, akkor gyorsabban oldódik a CO2 az akvárium vizébe. Ha magas a vízoszlop, akkor lassul a beoldódás üteme, mert egyrészt csökken a CO2 koncentrációja, ezzel összefüggésben pedig az akvárium vízmozgása nem tudja jó hatásfokkal "kiszedni" a harangból. Szerintem :)
 
Készítettem pár fotót a motyóról. Bár nem számít újsondságnak a módszer, az ára nem rossz. Ide jöhetnek vélemények a későbbiekben vagy kérdések.

http://www.greenaqua.hu/tropica-system- ... szett.html
http://www.greenaqua.hu/tropica-system- ... alack.html

Szerintem egy nanohoz használható leginkább. 60-as akváriumhoz kevésnek érzem. Így fest egy Eheim Aquastyle 35-ön. Hátsó sarokba akartam tenni, akkor nem annyira látszana, de a fadekor miatt nem fért el a harang.


New items by viktorlantos, on Flickr


New items by viktorlantos, on Flickr


New items by viktorlantos, on Flickr

Tudom OFF a kérdés - de engedjétek meg, mert nem bírom ki - szóval ez milyen gyökér??? Zseniális!!!
Egy kis ON: egyékbént - ha lesz elegendő fényem - első körben lehet, hogy én is kipróbálom ezt a "dezodoros" CO2-t...
 
IMG_2298_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekem a kis, ma beüzemelt nanoban van ilyen. Eheim aquastyle 16. 2 órája van benn a cucc, a drop cheker nem jelez eddig semmi változást. Hamarosan rászámolok a nigro féle táblázattal is. :)
 
Srácok, a harangnak mennyi idő alatt kellene kiszuszogni 80 ml-t? Cca. 20-30 perc alatt nyoma sincs, hogy belefújkáltam az anyagot. Rosszul csinálnék valamit? :sorry:
 
Back
Oldal tetejére