• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica Növénytápok

A Micro és a TPN vas és mangán mennyisége hogy tér el egymástól?

Lenne következménye, ha Micro-Macro-Carbo mellé TPN is menne?
A következménye dupla dózis lenne a Micro tápanyagokból, tehát semmi értelme!!
A TPN leírásában is az van, hogy Macro tápanyagot nem tartalmaz, így Green Aqua Macro-t, ADA Brighty-t adagolj hozzá vagy magad keverd pórból!.;)
 
Nem akartam leállni ezzel a fajta tápozással, inkább az érdekelt, hogy mi lenne, ha pluszban TPN is lenne. Az EI szerint, ugysem vennének fel többet, mint ami kell nekik semmilyen tápanyagból, csak gondolom, minden növénynek kicsit más összetételű tápra van szüksége, ezért beadagolnám ezt a pluszt. Végül is, lehet kicsit több Microval, ue a hatást érném el...
 
A GA Mikro Makroban minden benne van,felesleges még egy ugyan olyan nyomelem tápot adni.
Esetleg csak vas,foszfát,magnézium kiegészítés jöhet szóba a csapvizedtől függően és tartott növények igényeit figyelembe véve.
 
A GA Mikro Makroban minden benne van,felesleges még egy ugyan olyan nyomelem tápot adni.
Esetleg csak vas,foszfát,magnézium kiegészítés jöhet szóba a csapvizedtől függően és tartott növények igényeit figyelembe véve.

Na pont erre gondoltam! Már csak az a kérdés, hogy milyen a vizem, és melyik növénynek kell vas, foszfát, vagy éppen magnézium. :)
Milyen "egyszerű" is ez. :sick:
 
Na pont erre gondoltam! Már csak az a kérdés, hogy milyen a vizem, és melyik növénynek kell vas, foszfát, vagy éppen magnézium. :)
Milyen "egyszerű" is ez. :sick:
Leméred és porból kikevered azt ami neked kell, így a többi táp nem megy az algáknak. ;)
 
Köszi mindenkinek az infókat! Ez egy lassabb projekt lesz, de egyszer eljutok erre a szintre is.
Az algákra meg vigyázok. :)
 
Sziasztok.
Tropica Specialized növénytáp esetében br. 54l akváriumnál heti 5 nyomás (nyomásonként 1,2 ml) a javasolt adag.
Napi 1 nyomás adagolása (heti egyszeri 50%-os vízcserével )is jó megoldás?
A napi vagy a heti adagolás a jobb?

Dóri
 
Szerintem a napi adagolás szerencsésebb, mert nem ingadoznak annyira a tápanyagszintek. Valószínűleg a növények és az állatok is jobban örülnek a napi kis változásoknak, mint a heti nagyoknak.
 
Sziasztok.
Tropica Specialized növénytáp esetében br. 54l akváriumnál heti 5 nyomás (nyomásonként 1,2 ml) a javasolt adag.
Napi 1 nyomás adagolása (heti egyszeri 50%-os vízcserével )is jó megoldás?
A napi vagy a heti adagolás a jobb?

Dóri

Heti vízcsere után mehet bele egyszerre.
;)
 
Kösz a válaszokat! Összegzem, csak úgy magamnak :)
A napi tápozás megfelelő. Hetinél a heti vízcsere után mehet a heti adag egybe.
Azt hiszem a napinál maradok.

Dóri

(Még valami :Aki használja ezt a tápot adagol mellé esetleg valamilyen kiegészítő tápot is? Pl. foszfátot?)
 
Használ valaki Tropica Prémium növény tápot? Az mellé kell valami a carbon kívül?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Hiánytünetek nincsenek ? Az előírtak szerint nyomod vagy többet?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Tudom hogy a TPN+ kevés káliumot tartalmaz, tehát a Green Aqua-ban kapható por kálium-szulfát-ot adhatok hozzá(úgy gondoltam, hogy belekeverném, mert egy dózis pumpával nyomnám be az akvába így jobb lenne ha egy táp lenne belőle) ? Persze kiszámolva, hogy mennyi is kéne bele pontosan.
 
Sziasztok!
Nem látom a GA kínálatában már a TPN+ folyékony tápot, gondolom megszűnt már.
Mit tudtok helyette ajánlani Low Tech körülményekhez?
Előre is köszi.
 
Back
Oldal tetejére