• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica Aquarium Soil

viktorlantos

Alapító
Admin
Augusztusban érkezik a Tropica agyagos talaja és ezzel azt hiszem ők is elindulnak az agyagos ösvényen. Régóta látjuk már, hogy homokot használnak az 1-2 hónapra összerakott demo akváriumokban tropica táptalajjal, de ennek több oka is volt.

1. Nem volt agyagos aljzatuk és más céget nem akartak reklámozni (most már lesz)
2. Az agyagos aktív aljzatok módosítják a víz paramétereit, így aki műszerrel tápoz, annak sokkal nehezebb dolga van.
3. Könnyű úgy növényezni, hogy a hátad mögött egy egész kertészet van :) Bármikor cserélsz, pótolsz stb bármit.

Nade!

Régóta keresték a megfelelő megoldást az agyagos témára. És szerencsére a múlt évi Tropica meetingünk után végre léptek is. A Freelancer csoport elég erőteljesen nyomta az agyagos aljzatot én a magam részéről annyit tudtam hozzá tenni, hogy milyen az ideális aljzat és mi a rossz egyik másikban. Erről elég sokat leveleztem velük.

Most jött el az idő és elkészült az aljzat. Japán talaj került a Tropica brand mögé. Ezzel együtt jár a kellemes oldala. Keménység és pH csökkentő az aljzat! Nekem a szemcse mérete kicsinek tűnik az Amazonia mellett, kb fele akkora, de a színe állaga jó! A kis szemcse jól jön majd 60-as akváriumoknál az arányok miatt (igaz van powder is)

Kaptunk egy zacsit a kiállításon, hogy augusztusig járassunk vele egy akváriumot és mondjuk meg a tutit. A héten ez következik majd.

A topikba pedig majd jöhetnek tapasztalatok, kérdések stb. Augusztustól lesz a GA-ban előreláthatólag. Nekünk meg van a helye a jelenlegi talaj kínálat mellett, mert ez is egy picit más mint egy ADA, de hozza azt a minőséget amiért szeretjük a japán talajokat.

Az egyetlen hátránya már most is látszik, az az ára. Szerintem kicsit drágább lesz mint az ADA.
 
látom erről a talajról nem sok infó van :) Használ valaki ilyet? Ha igen, szivesen olvasnék róla egy kis összegzést, pozitívumokkal, negatívumokkal :)
 
Szia!

Én használom ezt a talajt, csak pozitív véleményt tudok róla mondani. Nekem nagyon tettszik a szemcsemérete (kisebb mint az amazónia), így könnyű bele ültetni, a színe is korrekt és egyáltalán nem felhősödik feltöltésnél. Nem foghatsz vele mellé, hozza a jól megszokott tropica minőséget.
 
látom erről a talajról nem sok infó van :) Használ valaki ilyet? Ha igen, szivesen olvasnék róla egy kis összegzést, pozitívumokkal, negatívumokkal :)
Akkor röviden. A szemcseméret elég homogén, víz alatt jól mutat. Az Environment aljzathoz tudnám hasonlítani. Nagyon hasonló az állaga, a vízben is úgy viselkedik. Ültetni könnyű bele, mosni nem kell, nekem szinte alig lett poros a víz feltöltés után (kb. 19 liter alzat ment a 160 literesbe, ebben az ügyben nálam verte a másik két talajt, pedig a scape építése után kiszedtem, hogy táptalajt tegyek alá, majd vissza). Nem annyira iszapos mint pl. az Amazónia. Előfordult hogy ráragadt az ültető csipeszre, de ez elhanyagolható volt (kétszer fordult elő, de annyira nem tapad nekem össze mint az Amazónia.).
Ha nagyobb gyökérzetű növényt szeretne ültetni valaki, azt javaslom, hogy száraz talajba tegye, ne legyen nedves azon a részen, különben csak megnehezíti a feladatát (bár ez mindre igaz :)).
Összegezve, nekem bejött és fogom is használni a továbbiakban. Egy jó alternatíva ha nincs mondjuk Environment készleten.
 
köszi, így már azért biztosabban választom ezt a talajt, hogy van róla vélemény :) Táptalaj nélkül mennyire érdemes használni egyébként? Mert a leírás szerint nem szükséges hozzá. Illetve kezdetben az ammónia szint milyen más talajokhoz képest?
 
hát kezdetben nem mondanám komoly növényesnek, max a későbbiekben lesz az. Akkor inkább rakok alá táptalajt is már az elején, gondolom rosszat nem tesz vele.
És köszi a segítségeket :)
 
Saját teszt:

Az Interzoo-n kapott teszt zacsival indítottunk.

60x30x36 akvárium.

CO2, Aquasky 601 LED, Eheim 2073
Parvula mini, Acicularis, Hemianthus Cuba, Glossostigma.
ADA növénytápok
Tiszta RO víz a vízcserékhhez


Júni 21 start...

Green Aqua Showroom by viktorlantos, on Flickr

Az első 2-3 hétben masszív diatom támadás volt. Hasonlót korábban csak Amazonia aljzatnál láttunk talán még a HELP (Advanced Soil) esetén.
Azt gondoltuk, hogy elég lesz a kevesebb vízcsere és a talaj hasonló mint az Environment, Shirakura, Oliver Kott, JBL Pro Soil ami tápanyagmentes.

Nem mértünk semmit, de a vízcseréket szorgalmasan toltuk és fogkefével sikáltuk a köveket is + algaevő hegyek voltak bent.

Augusztus 19. Az alga még látható a köveken. Nem diatom, de barna alga.

Green Aqua Showroom by viktorlantos, on Flickr

November 12 minden szép és jó! :)

HD9A7631 by viktorlantos, on Flickr

December 9 nyírás után. Hónapok óta nem láttunk problémát

Green Aqua Showroom by viktorlantos, on Flickr

Összességében elégedettek vagyunk az aljzattal, bár az indulás környékén megijesztett kicsit. :)
Indokolt a sűrű vízcsere, ahogy az Amazonia vagy más tápanyagos aljzatok esetén.

Persze a diatom ami volt általánosnak mondható sok fény esetén gyepnövényeknél mint a parvula, hc. De a szokásosnál többet kellett az akváriummal foglalkoznunk, hogy beálljon a rend.
 
Ennél a talajnál várni kell az élőlények behelyezésével?
Ezt ajánlottátok most,amit szerettem volna kérdéses, hogy lesz-e.
 
Sziasztok,
érdekelnének vélemények az aljzatot illetően. Eddig használtam már amazoniát is és environmentet is. A tapasztalataim alapján az environmentnél szebb a víz, pedig abba még Seachem Purigen sincsen.(átlátszóbb)
Érdekelne, hogy egy environmenthez, vagy amazoniához képest hová helyeznétek a talajt :)

köszi
 
24 órája üzemeltetek egy setupot ilyen talajjal. Kezdjük a külsőségekkel. Marha jó színe van jó a kontraszt a növényekkel. Először kicsit könnyűnek tűnt, de ahogy szívja meg magát elég masszív. Aztán mértem a vizet. Full csapvízzel indítottam... A KH,GH értékeket gyakorlatilag belőtte optimálisra fél nap alatt :) Remélem sokáig megmarad ez a jó szokása. Az ammónia halványan megmutatkozik, azt hiszem rá kell feküdjek a kezdeti vízcserékre. Jó kis japán talaj szerintem. Leginkább az Amazoniához tudnám hasonlítani. Hozza a várt minőséget... (y) Ja jut eszembe meglepően tapasztalom, hogy fehér köd van az akiban. 1 nap alatt totál le szokott tisztulni a víz. Nem tudom, hogy a talaj teszi e vagy a BioRio?, ugyanis az is ujonnan került bele a szűrőbe
 
Sziasztok!

Mielőtt újra felhasználnám működő aksiból ezt a talajt, megkérdeznélek titeket, hogy mi a legjobb módszer a tisztítására. Elég ha egy szűrőben folyó víz alatt átmosom, vagy más is szükséges hozzá? Kicsit összekeveredett az alatta lévő táptalajjal és nem szeretném ha ezt visszahelyezve a táp helyenként felülre kerüljön és ezzel nem várt algásodást okozzon....

köszi
 
Helló mindenki!
Tudom hogy aktív talajhoz nem passzolnak a talajlakók, de ha mégis szeretnék, akkor ezzel a talajjal mennyire vannak el az ancy-k és a páncélosok?
 
Sziasztok!
Tegnapelőtt indítottam egy 243l-est, nagyjából negyven liter tropica soil-al és szintén tropica táptalajjal sok "leopárd" kő és talajtakaró növények vannak benne egyenlőre. Full Ro, visszasózva gh növelvel 130tds értékre, ami jbl csepptesztel Gh6.
Co oldódik külső reaktorral, szép lime színű a tartósteszt. Szűrést egy eheim 3e 600T végzi. Fény chihiros A1201+ nyolc óra, mínusz a napfelkelte-lemente...
Twinstar yotta végzi a dolgát a kezdetektől.

Eddig nem tapasztaltam gh csökkenést amit beállítok az van, de viszont mérhetetlen kh és hat alatti pH jött ki, ha jól sejtem ez nem jó... Használnom kellene kh növelőt is?
 
Back
Oldal tetejére