• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tropic Island

Klaudia

Kertész szaki

10.
by rczklaudia, on Flickr

Ime a második próbálkozásom akvárium témában. Majd egy évig gondolkodtam, hogy kell-e nekem még egy hobbi, de végül úgy döntöttem, miért ne? :D

High tech aki lesz belőle.... majd egyszer ha szépen végigjártam a lépcsőket, amire a kíváncsiságom rávitt. Szerintem nem való komoly növényes akvárium annak, aki még életében nem látott mondjuk külső szűrőt....
Mindenesetre vicces volt youtube video alapján összerakni, de szokjuk egymást ;)

Szóval ami van:
Akvárium: Br. 27 l 30x30x30 cm
Szűrő: EHEIM 2213 gyári, biológiai töltettel
Világítás: Wave Cosmos 20 W
Víz: ioncserélt víz + Salty Shrimp GH+
Aljzat: Jbl Aquabasis + Manado +Jbl Sansibar white dekorhomok

Növények:
-Egeria Densa
-Mayaca...
-Echinodorus....
-Ludwigia.....
-Micranthemum Montecarlo
-Vallisneria Spiralis Tortifolia
-Elocharis acicularis
-Pogostemon helferi
-Tropic Vesicularia Ferriei Weeping
-Cryptocoryne Petchii pink
 
Tudom a talaj lehetne jobb is, de ez szándékos választás volt, hogy megismerjem a fokozatokat. Éppen ezért a táp is "gyengébb", kétnaponta 1 ml Profito és 0,5 ml Carbo.
A víz 160 ppm-re beállítva, eddig szerencsére nem nagyon volt kilengés benne a manado miatt.

10 napja indult, teljesen új felszereléssel, így a szeptember a beüzemelésről, és a növények beépüléséről fog szólni. Addig nem igazán tervezek semmit sem változtatni, csak ha sürgős beavatkozás szükséges valami miatt.

Az eredeti koncepció, ahogy a cím is mutatja, egy trópusi sziget képe lett volna, ezért a sokak által túl műnek tartott dekorhomok. Na meg a szoba stílusához is ez illik a legjobban :joyful:

Egyenlőre vannak benne felesleges növények, és a méretarányok is inkább egy virágtálra emlékeztetnek, de a problémamentes indítás, és a tapasztalatszerzés érdekében most ilyennek álmodtam meg... :shame:

Minden kritikát szívesen fogadok, mert sokat kell még tanulnom :)
 
Egyet hadd kérdezzek: lakókat tervezel-e és ha igen, akkor miket?
Csak azért, mert a manadot pl a garnélák szépen el fogják hurcolni és összekeveredik a szép fehér homokkal.
Esetleg a trópusi szigeted "partvidékét" kis kövekkel nem akarod biztosítani? Csak akkorákra gondolok, hogy ne mosódhasson össze a homok a manadoval, ugyanis mindkettő szemcséi könnyen libbennek.
Amúgy jól néz ki, tetszik a kontraszt. Kicsit még steril hatást kelt, de pár hét alatt biztosan alakul majd ez is.
 
Igen, lesznek lakók :)
3-4 amano biztosan.
A halak pedig még nincsenek eldöntve. Illetve igen, csak nem tudom hogyan adagolom be a családnak. Mert erre az akváriumra úgy adta a család a beleegyezését, ha olyan szép kék halak lesznek benne. (Neonhalak)
Viszont én inkább amanda lazacot tennék bele, vagy ami a leginkább esélyes, a meglévő ékfoltos razbórákat a régi akváriumból, hogy az végre teljesen a rec cherry-ké lehessen.

A sziget elválasztása? Na az érdekes :D
Egyenlőre az ioncserélt víz flakonjának műanyag lapocskái tartják külön a két talajt. Most várok kicsit, és ha a Monte carlo befedi az elválasztóvonalat akkor boldog leszek, ha nem, akkor kicsire tört nyasa kő a terv, mert annak olyan fehéres erezete van.
Bár lehet a sziklával jobban szigetes lenne... ez még majd a jövő zenéje :)
 
a családnak szerintem mondd meg, hogy a neonok ha fel nem is dobják az uszonyukat, de letargikusak lesznek. a neonnak hosszú kiúszótérre van szüksége [általában 80cm-t mondanak]. ha a család nem szeret állatokat kínozni, akkor ezzel lehet rájuk hatni :)
 
Viszont én inkább amanda lazacot tennék bele
+ 1 az amandákra,de ha nem megy bele a család akkor más kisebb testű hal is szóba jöhet ott vannak a japánkék endler guppyk szigorúan csak hímek.Azoknál úgy sem sokkal több színesebb hal van,viszont jég hátán is megélnek ;)
A neonoknak valóban nagyobb tér kell és nem éreznék jól magukat egy kockában.
 
Igen nekem is az amandák a kedvenceim, olyan helyes kis méretarányosak a szigetemhez.

Az ékfoltosok a másikban igen csak jóltápláltak, olyanok lennének, mint a léghajók az égen. Szerintem inkább valahol elajándékozom majd őket..

Neonnal tudom, hogy a határon lennék, keveset gondoltam csak belőlük, de akkor le is beszéltetek:) Majd a következő akváriumba jók lesznek, legalább megvan az indok ;)
 
+1 az amandákra, mert nem félősek.Amúgy tuti az aki.(y)jó a kontraszt általában nem szeretem a fehér dekor homokot de most olyan üde hatása van. Az a lefelé fordított fűszer tartó a fát tartja?:)
 
Igen a fűszertartó még mindig a fát tartja a helyén. Pedig 2 hétig ázott, lassan 2 hete az akváriumban, de még mindig kevés neki :mad:

A félős halak viszont gondot jelenthetnek. Az akvárium a szoba egyik elég "forgalmas" sarkában van. Nem csípném nagyon, ha minden belépésre megrezzennének, de szerintem ők sem.....
 
akkor japán kék endlereket ajánlok. nekem is azok kerültek a kockába, állandóan a frontüvegnél nyüzsögnek :)
 
Csak hogy legyen min röhögni estére :D

[/img]
01.09.2014
by rczklaudia, on Flickr[/img]

Micike a szűrő őre! :p

Az a problémám, hogy az Eheim 2213 esőztetővel túl nagy áramlást csinál. Az esőztető csövet az aki mérete miatt le kellett vágni, de a lyukakat nagyobbra furattam.
Pár napja lefojtottam a kimenő ágat kb. 40 fokban, mire hangosabb lett, és naponta 2-3x valahogy levegőt szív. Ezt kidolgozza 1-2 perc alatt, de zavaró, főleg éjjel.
A zörgés ellen Micike elég jó megoldásnak tűnik, de az áramlás még mindig nem tetszik.

Elől ahol a lyukak vannak, túl nagy az áramlás, lobog a Monte carlo. Hátul, ahova nem ér az esőztető, ott kezd gyűlni a szemét.

Esőztetőt nem igen tudom máshogyan elhelyezni, így a kérdésem az lenne, hogy lilyvel vagy poppyval, de főleg poppyval vajon kinyithatnám e teljesen a csapokat a szűrőn, és vajon egyenletesebb lenne az áramlásom?
Olvasgattam a fórumokat, de ilyen kicsi akváriumra nem igen találtam utalásokat...
 
Csak hogy legyen min röhögni estére :D

[/img]
01.09.2014
by rczklaudia, on Flickr[/img]

Micike a szűrő őre! :p

Az a problémám, hogy az Eheim 2213 esőztetővel túl nagy áramlást csinál. Az esőztető csövet az aki mérete miatt le kellett vágni, de a lyukakat nagyobbra furattam.
Pár napja lefojtottam a kimenő ágat kb. 40 fokban, mire hangosabb lett, és naponta 2-3x valahogy levegőt szív. Ezt kidolgozza 1-2 perc alatt, de zavaró, főleg éjjel.
A zörgés ellen Micike elég jó megoldásnak tűnik, de az áramlás még mindig nem tetszik.

Elől ahol a lyukak vannak, túl nagy az áramlás, lobog a Monte carlo. Hátul, ahova nem ér az esőztető, ott kezd gyűlni a szemét.

Esőztetőt nem igen tudom máshogyan elhelyezni, így a kérdésem az lenne, hogy lilyvel vagy poppyval, de főleg poppyval vajon kinyithatnám e teljesen a csapokat a szűrőn, és vajon egyenletesebb lenne az áramlásom?
Olvasgattam a fórumokat, de ilyen kicsi akváriumra nem igen találtam utalásokat...
Nagyon hangulatos az akvárium(y)nekem tetszik;)
 
A poppy szerintem nem sok vizet zavarna, akkor már egy ADA formájú lilly pipe.

Ááá, ilyen szerekkel én nem élek, nálunk csak ez a szenteskedő Micike volt kéznél :D
Igen, írtam is, hogy a kimenőt. ;)

A poppyra azért gondoltam, mert azt olvastam az jobban gyengíti az áramlást, ami az én kicsit erős szűrőmnél nem lenne hátrány.
ADA lily szuper lehet, de én valami olcsóbbra gondoltam, mondjuk a GreenWorks?
 
Ááá, ilyen szerekkel én nem élek, nálunk csak ez a szenteskedő Micike volt kéznél :D
Igen, írtam is, hogy a kimenőt. ;)

A poppyra azért gondoltam, mert azt olvastam az jobban gyengíti az áramlást, ami az én kicsit erős szűrőmnél nem lenne hátrány.
ADA lily szuper lehet, de én valami olcsóbbra gondoltam, mondjuk a GreenWorks?

Persze, jó a GW is. Azért írtam az ADA formát, a GreenWorks is az ADA lily formáját követi.
 
Back
Oldal tetejére