• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Trigonostigma hengeli - Hengeli razbóra

Sziasztok!
Valakinél ikráztak le társasban ezek a halak? Délelőtt volt egy kis egymáshoz dörgölődzés, meg az összes uszonyuk kiszínesedett, aranybarnás színűre. De nem láttam, hogy ikráztak volna.
Na szép is lenne ha nálad meg leívnának most hogy elvitted Őket,akkor felmegyek a plafonra és onnan lógatom a ...... :notworthy::D
 
Na szép is lenne ha nálad meg leívnának most hogy elvitted Őket,akkor felmegyek a plafonra és onnan lógatom a ...... :notworthy::D
Sajna csak délelőtt csinálták. De nem hiszem, hogy le fognak, mert a szakirodalmak szerint nagyon lány víz kell nekik, nálam pedig csapvíz van, ami Veszprémben elég kemény.. De a remény hal meg utoljára..:D:p
 
Sajna csak délelőtt csinálták. De nem hiszem, hogy le fognak, mert a szakirodalmak szerint nagyon lány víz kell nekik, nálam pedig csapvíz van, ami Veszprémben elég kemény.. De a remény hal meg utoljára..:D:p

Nálam az ékfoltos razbóra ikrázott gyerek koromban! Full csapvíz, akkoriban nem is volt más...
 
Ezért volt lágy a víz.... minden vízkő az üvegen volt :)
(nálam lágy vízben sem ikráztak. Max a nászig jutottak)
 
Már több mint egy hónapja nálam vannak a halacskák. Úgyhogy írok egy kis kedvcsinálót.
Csapvízben is szépen elvannak. (Vízcserénél vízkezelőt használok, JBL). Különösebben a co2 sem izgatja őket. Az otokon előbb észrevenni (leállnak az evéssel), ha egy kicsit nagyobb volt a tekerés. A már említett (JBL NOVO BEL) táp nagyon bejön nekik még úgy is, hogy minden nap etetek. A színük gyönyörű, rikító. Érdekes, hogy a spirulina tabira is rávetik magukat és még a sávos díszcsikok (legalább 2,5x nagyobbak) sem nagyon tudják arrébbtessékelni őket. Etetésnél meggajdulnak és fittyet hánynak a "rajságra". Egy hatalmas narancs össze-visszaság lesz az akvárium. Nagyon vicces látvány. Ugyanis szeretnek együtt úszkálni (16 db). Csak ritkán úszkál el egy-egy példány rövid időre. A nagy kiúszó tér viszont kötelező. Sűrű növényzetnél hajlamosak bandákra szakadni. Több helyen is olvastam, hogy fèlősek. Szerintem abszolút nem. Ha odamész az aksihoz sem úszak el, nem rebben meg a csapat. Növénnyírásnál vigyázni kell rájuk, mert nagyon kiváncsiak és közelről szeretnék nézni.
Nagyon nem bántam meg a választásom. Szépek és egészségesek. Azt hiszem ez a lényeg.
Remélem más is kedvet kap hozzájuk, hálás halacsok!
 
10448775_361506814053702_4683961822320252736_n.jpg
Egy jó kis segédanyag.
 
Back
Oldal tetejére