• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Trident (projekt)

Túl is vagyok az egészen, tök gyorsan ment, bár nem került bele túl sok növény, és a hardscape összerakásával sem vacakoltam túl sokat.
Amit felhasználtam:
Akvárium: 60x30x36 opti white
Szűrés: Atman AT 3335 (600lph névleges, seachem martrix, matrix trop, perlon) üveg ki- és befolyókkal
Világítás: Odyssea Quad T5 2x24W 6500K fénycsővel
CO2: egyelőre nincs, de majd meglátjuk
Tápozás: TF Planter+TF Macro, Liqui carbo a gyári ajánlás szerint
Vízcsere: heti 50% RO+csapvíz 3/1 arányban

Dekor: uszadékfa by @keszalvo , bazalt kövek és fehérvárcsurgói kvarchomok

Növények:
Anubias nana petite
Microsorum trident
Bucephalandra velvet leaf 4
Rotala indica
Staurogyne repens
Karácsony, fissidens és flame moha

Élőlények: 6db Amano garnéla és egy veterán hólyagcsiga :)

Viszonylag gyorsan ment a szétszedés, egyedül az aljzat átmosásával molyoltam egy keveset.
Utána jött az alap összerakása nagyjából:
View attachment 48572
Erre rápróbáltam a dekort és jónak tűnt:
View attachment 48573
Ment vissza az aljzat:
View attachment 48574
Előkészítettem a fákat, karácsonymoha és némi fissi került rájuk, jó sűrűn kötözve:
View attachment 48575
Összeállítva a hardscape:
View attachment 48576
Itt már bekerült némi növény:
View attachment 48577

A kész állapotról sajnos nem készítettem képet, de majd lövök egyet, ha letisztul. Hátsó sarokba került a rotala, a kövek közé körbe a buce és az anubias, a bal első részre és jobb oldalra a kövek közé pedig stau került. A nagy követ jobb oldalról szerintem ki fogom venni majd.
Táptalaj nincsen, 5db jbl golyót applikáltam be a bal oldalra . :)
Egy szűrő takarítás kell még, de várok 1-2 hetet még, hogy ne legyen egyszerre túl nagy sokk az akvának.
Hát egyelőre ennyi, ide lőjetek! :D
Mennyivel jobban néz ki átlátszó ragasztassál!
A scape fas.a lett,kell meg pár apró változtatás a jobb oldali kövekkel!
 
Ja amit még akartam: támogatom hogy jobbról a nagy követ kikapd, és előrehozd kompletten a jobb hátsó kőkompozíciót.

Abban már nem vagyok biztos, hogy kell mögé még kő... én inkább csak a kövek irányán alakítanék kicsit hogy a frontüveg felé nézzenek jobban, vagyis élesebb szöget zárjanak be vele... nem tudom érthető-e. :)
 
Gondolom ez a színváltozat is akkorára nő, mint a "normál" ékfoltos razbóra. Az meg - persze csak nekem - már nagyon bálna egy 60p-s akvába. :)
Direkt az volt a cél, hogy valami robosztusabb, nagyobb halacska kerüljön az akiba, ami nem félős, rajban úszik és szép is. :) Nagyon esztétikusak a kis nano halak, de a 10db zöld neonból nálam kb soha nem látszódott semmi. Most végre van élet az akváriumban. :) Azt tudom, hogy ennyi ékfoltos egy kicsit sok 64L-be, de azt tartottam szem előtt, hogy ha esetleg a jövőben 2-3 darab tervez jobb létre szenderülni, akkor is maradjon annyi, hogy még jól érezzék magukat.
 
Tegnap beköltözött az akvába egy csapat blue dream garnéla @Etele kollégától. :) Nagyon kis cukik, szinte egyből nekiláttak a kotorászásnak. :) Szerencsére a halak sem pécézték ki őket és ők sem félnek a halaktól. :)
A garnikon kívül még a diatom költözött be az akvába. :D Gondolom sok volt az aki reset, a gyenge megvilágítás és még a szűrő takarítás is (Fél év után volt benne egy kevéske iszapszerű dzsuva...). Most lehet jól jönne egy csapat oto, de lehet elég lesz a baci adagolás, egy kis táp, takarítás, vízcsere és egy új fénycső. :) Holnap elvileg megkapja az akva mindet. :)
 
Ma megvolt az első vízcsere, a múlt heti hétvégézés kicsit bekavart a napirendembe...
Kikerült a nagy súlyzó kő és lenyaltam az algát az üvegről, sajna maradt egy kicsi, de majd hét közben orvosolom.
A stau kezd rákapcsolni, de a rotala nagyon nyűglődik, remélem azért lesz belőle valami, egyelőre nem sok színe van.
És akkor egy telefonos kép koszos ki/befolyóval, amiért bocsánat!
3fac61d60f7e9f7e0ab92e98acd2014a.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Pótolnék egy kis elmaradást... A képek nem maiak, lassan két hete készültek.
ez tényleg egy lassú akvárium, ennek megfelelően lassan is naplózom. :p Amúgy minden rendben van vele nagyjából, bár az utóbbi időben észrevettem egy kis aljzat barnulást/feketedést, de ennél többet szerencsére nem.
A rotalát tarra vágtam, azóta szépen hozza az - egyelőre - egészséges hajtásokat. A stau megállíthatatlan, már kellett bőven nyírnom, úgyhogy fel hízlaltam kicsit a vele beültetett területet. :) A mohákat is viszonylag sűrűn karban kell tartanom, mert nagyon jól érzi magát, a bucék szintén, szinte mindegyik tő virágzott az utóbbi egy hónapban. Az anubiasok is szépek, de a microk egyelőre még nem igazán találtak magukra, remélem hamarosan ők is elindulnak...
A halak szintén szuperül vannak, az amanok közül most is van egy petés példány, a kis blue d... akármi garnélák közül is van már két petés példány. :)
Hét végén megpróbálom rendbe vágni az akvát, hátha sikerül valami elfogadható állapotot elkapnom egy technika nélküli fotón, amit bedobhatok a TAC low tech kategóriájába, ha már a HAC nem jött össze idén.
És akkor jöjjenek a telós képek. Hamarosan teló upgrade lesz, remélem, hogy majd a változtatható rekesz az új gépen szebb képeket eredményez majd. :)
25992820667_3b7a65714c_h.jpg2018.03.17. by Laci Sziládi, on Flickr
40864912151_a63ad488fa_h.jpg2018.03.17. by Laci Sziládi, on Flickr
40156443204_b38ee013e7_h.jpg2018.03.17. by Laci Sziládi, on Flickr
39971188075_53e9c29be3_h.jpg2018.03.17. by Laci Sziládi, on Flickr
25992821687_f8a5c7cccd_h.jpg2018.03.17. by Laci Sziládi, on Flickr
39971188055_b849d782ec_h.jpg2018.03.17. by Laci Sziládi, on Flickr
39971188065_f6cbbf08fe_h.jpg2018.03.17. by Laci Sziládi, on Flickr
Köszi, hogy benéztél! (y)
 
A képek nem maiak, lassan két hete készültek.
ez tényleg egy lassú akvárium, ennek megfelelően lassan is naplózom. :p

Lassú? Hiszen a TAC nevezésre készült képhez sem kellett várnod számos hónapot... ... hipp-hopp és kész volt a 'scape, szinte high-tech gyorsasággal :)
 
Utoljára módosított:
Lassú? Hiszen a TAC nevezésre készült képhez sem kellett várnod számos hónapot... ... hipp-hopp és kész volt a 'scape, szinte high-tech gyorsasággal :)
Azért ez messze van a kész állapottól, de köszönöm. [emoji1]
Azért van itt még micro trident, és rotala indica is, ami még nem igazán mutatta meg magát. ;)
 
Azért egy rendes hátteret megérdemelt volna az akvárium. Sokat dobott volna rajta.
Hát igen... fólia nem.került az akvára, mert nem akartam, hogy nagyon le legyen zárva. Úgy emlékeztem, hogy költöztettük magunkkal a fotókartonjaimat, de sajnos nem így történt, és ezt már csak a fotózáskor vettem észre. :( Próbáltam ruhával megoldani, de nagyon kicsi a hely, és nagyon akadós a fal hozzá, ezért maradt így. Majd talán lesz még róla kép egy kissé elvadultabb formájában, akkor nem leszek ilyen béna.
 
Nagyon szépek a garnélák és őrült érdekesek a halacsok is, legközelebb róluk is forgathatnál egy kis videót, akkor már az új telóval.;)
 
Back
Oldal tetejére