• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tribute to James Findley

outside_agency

Főkertész
Sziasztok!

Itt az ideje, hogy kipróbáljak valami újat, igaz kicsit kisebb méretben, mint amiben a napló névadója szokott alkotni.
Mindenek előtt @danyi03 -nak szeretném megköszönni, hogy segített választani. Ezt a scapet nem szeretném elkapkodni. Mondjuk nekem már így is tetszik, de nézegetem még hátha kitalálunk valami még jobbat.
Kiváncsi vagyok, nektek hogy tetszik.
Felkészülni!IMG_20160916_191612.jpg
 
Utoljára módosított:
Úgy próbáltad,hogy a nagyobb tömeg kerülne jobbra és a most jobb oldalon lévő vékonyabb fák balra?
 
Visszatértem! :) Egészségileg nagyon nehéz 1 héten vagyok túl. De ebből elég is ennyi. Mostmár megmaradok talán :)

Van új szekrényem! Olyan amilyen mindig is kellett volna, hogy legyen. És új scape is van. Megpróbáltam megfordítani a fő fát, de a másik oldala nem ilyen részletgazdag szóval maradt az eredeti elképzelés csak finomítottam még rajta. Szerintem készen van. Mivel kipakoltam az áthelyezésnél mindent így most a power sand és a fűszerek is bent vannak a helyükön. Tényleg jöhet a növényesítés. Közben meg rettentően izgulok. :)
IMG_20160924_162818.jpg
 
Középen felül az a nagy bumszli nem tetszik. Mondjuk ha arról nevelsz majd valami vízszint fölé érő emers csodát, meg az oldalát bemoházod, akkor jó lehet. Nem tudod balra húzni kicsit? Az előtéri párhuzamos vonalak viszont elegánsak, tetszenek. De ez az én teljesen szubjektív véleményem :)
 
Középen felül az a nagy bumszli nem tetszik. Mondjuk ha arról nevelsz majd valami vízszint fölé érő emers csodát, meg az oldalát bemoházod, akkor jó lehet. Nem tudod balra húzni kicsit? Az előtéri párhuzamos vonalak viszont elegánsak, tetszenek. De ez az én teljesen szubjektív véleményem :)
A gyökérzet kb 3/4-e ez a nagy bumszlit is tartalmazó képlet, nem hozzáépítés. Nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Sok féle helyzetben megpróbáltuk a boltban és itthon is, de ez volt a legelőnyösebb pozició. A szándékra ráéreztél. Az oldalán moha fog lefutni. Előzetes elképzelés szerint. Illetve követve az erezetet, középen is. A gyeppel vagyok gondban. Glosso? Montecarlo? Cuba?
 
A gyökérzet kb 3/4-e ez a nagy bumszlit is tartalmazó képlet, nem hozzáépítés. Nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Sok féle helyzetben megpróbáltuk a boltban és itthon is, de ez volt a legelőnyösebb pozició. A szándékra ráéreztél. Az oldalán moha fog lefutni. Előzetes elképzelés szerint. Illetve követve az erezetet, középen is. A gyeppel vagyok gondban. Glosso? Montecarlo? Cuba?
Én tuti hogy montecarlot tennék, mert az igénytelenebb, és strapabíróbb. Bár én is hightech akváriumot építek, mégis könnyebben tartható növényeket fogok használni.
 
Na, ígértem, jöttem nézelődni :) Nagyon üt! Egy "bajom" van, bántja a szemem a sok párhuzamos elöl, picit mozgasd szét azokat a fákat, hogy ne teljesen együtt fussanak. Amúgy patent! Méret miatt pedig én cubát tennék előre, a nagyobb levelekkel elveszítenéd a monstrum hatást.
 
Juhéjj! Szeretem ha hozzáírtok a naplómhoz! :)
Megtörtént a növényesítés. Brutális lett! A "közel párhuzamosokon" én is sokat gondolkodtam. Nyersen valóban szembetűnő, de növényekkel az összképben kiváncsi leszek mit szóltok. A szem vezetése volt a célom. Harmóniát szerettem volna adni a megjelenésnek. Lehet, hogy egy kicsit sok lett belőle. Viszont még az is eszembe jutott, hogy lehet nem is lesz gyep. Inadsz meglátása a mostani kép fényében nem tűnik rossznak. Hajlok rá, hogy igaza lesz.
Letisztul a víz a feltöltés után és hozok egy fotót. Nézzétek majd meg és beszéljünk még róla!
 
Letisztultabb lett,sokkal jobban adja így!Tisztára olyan a fő tönk,mint egy xenomorf királynő koponyája!(y)
Kicsit tényleg bántóak a párhuzamos gyökerek az előtérben,de el tudom képzelni,ahogy írtad,növényesítve talán nem lesz zavaró.
 
Lenyűgöző lett a berendezésed, gratulálok, tényleg az a kategória, amire azt szoktuk mondani, hogy a növényesítéssel gyengébb lesz, legalábbis nagyon sajnálom azokat a részleteket, amiket majd eltakarnak. Az alapanyagod, a fa tökéletes és a behelyezése az üvegbe is, alapvetően ez határozza meg a képet, mégis az első változat kicsit jobban tetszik, természetesebb hatású, lehet csak a négy-öt első párhuzamos gyökér miatt, viszont ezek ahogy írtad is a növényesítésnél finomodnak. Van egy kis ág az első képen, ami a "főág" felső részét metszi jobbról balra tartva, a második képen mintha azt eldugtad volna a nagy ág mögé, az most hiányzik nekem. A növényesítés után lehet minden megváltozik, nagyon várom már a képeket erről.
 
Csináltam egy feles vízcserét és képzeljétek eltűntek a párhuzamok. :)

A fa részletei néhány helyen valóban eltűntek, de ez várható volt. Eltüntettem azt a kis ágat jól észrevetted. Egy gyökér képét szerettem volna megformázni és nem tartottam természetesnek, hogy közé vág a fő ág vonalának. Még homályos a víz némileg, de tisztul. Holnap cserélek perlont és bekerül a Seachem Purigen is. Jól kitoltam magammal, mert a baktérium starter valami oknál fogva összeállt finom fehér lemezekké. Ezeket szivogattam le ma mindenhonnan. Mintha finom pernyét kellene összeszedni. Elleszek vele.
Ami most nekem hiányzik egyelőre az az előtéri gyökerek melletti több crypto. Elfogyott sajnos, majd szerzek még be. A másik kérdés, hogy legyen-e moha az előtéri gyökereken. A gyepen továbbra is gondolkozok. A pogostemon viszont rettentő rosszul néz ki ültetés után. Szerintem megint nem lesz szerencsém vele, de ki fog derülni. Lágy vizen kívül, a körülmények adottak.
A világításon is változtattam. 3 csővet hajtok, de úgy, hogy a leghátsó maradt a növényes giesemann, utána 1 kimarad majd az előteret világítja két osram. Természetesebb hatást kelt így számomra.
Lássuk mit szóltok a fotókhoz.
DSC_0266.JPG
DSC_0276.JPG
 
Ha felszívtad magad eléggé akkor inkább abban szavazzál, hogy legyen-e gyepnövényem.
A párhuzamokkal kapcsolatban értettem hogy Tomiék mit mondanak. Azért mondtam hogy nekem tetszik, mert egyrészt tetszett, másrészt sejtettem, hogy ha piszkálod, csak rosszabb lesz. Ezért most már azt mondom legyen gyepnövény, amúgy nem tudtam volna dönteni. Bocsi az őszinteségért.
Amúgy én még tökre nem látom, milyen lesz az összkép ha bedúsulnak a növények. Kíváncsian várom, eddig nagyon jó az alkotás.
 
Amúgy én még tökre nem látom, milyen lesz az összkép ha bedúsulnak a növények.
Én tudom milyen lesz. Iszonyat növénymassza lesz a végeredmény, amit ha megnyírok akkor látszani fog milyen szép volt alatta a fa, amíg be nem dúsultak a növények. Majd újrabedúsulnak és úgy is szép lesz! :)
A párhuzamra visszatérve. Aludtam rá sokat és nem volt természetes. Tetszett, mert vonzódom a szabályos alakzatokhoz, de visszanézve jobb így. Ahhoz tudom hasonlítani, ezt amikor az 2. akvámat építettem és bár minden kis levelű volt rajta, nekem a reineckii mini kellett. Persze, hogy nem ment az összképhez. De nem láttam be, csak amikor már késő volt.

másrészt sejtettem, hogy ha piszkálod, csak rosszabb lesz.
Rosszabb lett? Ne már.
 
Back
Oldal tetejére